Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lehetséges eladni egy pár...

Lehetséges eladni egy pár hónapja hitelre vásárolt házat, ha inkább máshova szeretnék költözni?

Figyelt kérdés

Ősszel vettem egy házat egy kisvárosban. A magas ingatlanárak miatt örültem, hogy sikerült egész olcsón egy teljesen felújított házat venni, és még a környék sem tűnt vészesnek.


De benéztem, miután beköltöztem, már máshogy látom a dolgot. Elegem van ez egész helyből, nincs itt egy normális bolt, vagyis lenne, de a lakosság létszámát tekintve nagyon kicsi az üzlet, állandóan tömegnyomor van, ki van fosztva minden, alig lehet venni valamit. Mindig át kell menni nagyobb városba még akkor is ha csak egy apró dolgot venne az ember.


Aztán ott vannak a kóbor kutyák, falkában járnak, nagytestű az összes, kergetik a biciklis gyerekeket, az egyik felborított egy nénit, aki 6 hétre kórházba került és újra kell tanulnia járni... A városvezetés nem foglalkozik a dologgal, nincs gyepmester, az összes kutyának van gazdája, de szerintük ez így jó. A sajátjaimmal nem merek az utcán sétálni, sőt, még az udvarra sem merem őket felügyelet nélkül kiengedni, mert még rossz a kerítés, hiába foltozgatom, akkor is bejönnek a kóbor kutyák...


A szomszédok sem szipmatikusak, az egyik már kavarja a szart és olyan embereknek mondja el hol lakok, akiket nem is ismerek. Zsákutcában lakok, az utca végén, mégis minden éjjel hatalmas itt a mozgás, rendesen félni szoktam.


Az utcára is alig merek kimenni, mert már többször volt, hogy valami alkesz banda leállt velem és alig engedtek el. A városban gyakori a bűnözés, bicikliket vagy azok részeit lopják el, autókkal ugyanez a helyzet, kövekkel dobálják a fiatalok az ablakokat meg a járókelőket és még lehetne sorolni...


Szörnyű ez a hely, elegem van az egészből, egy undorító koszfészek az egész, pedig sokáig nézegettem, meg mások mondták, hogy jó kis város ez, tetszetni fog.


A baj az, hogy 20 év lakáshitelt vettem fel. Az összes pénzem benne van az önerőben, nagyon kevés tartalékom van. Normális munkahelyet sem találtam még, pedig csomó helyre beadtam a jelentkezést és csak alkalmi munkára vettek fel pár várossal arrébb... 20 évig biztos nem fogom itt kibírni, nem normális ez, hogy a házból sem merek kimenni, folyton kulcsra zárom az ajtót, kutyák is szenvednek már bent...


Van bármi lehetőség arra, hogy innen megszabaduljak, a ház és a hitel ne maradjon a nyakamon? Őszintén ebből az egész országból is kezd már nagyon elegem lenni, legszívesebben itthagynék mindent és elmennék valami fejlettebb országba, ahol nem csak a nyomort látni mindenhol, és mondjuk az állattartás sem a béka segge valatt van.



2023. jan. 25. 12:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Van.

Keresel vevőt. Megegyezel a bankkal, kifizeted a különbözetet vagy, ha marad a vételárból akkor azt zsebre teszed és mehetsz amerre akarsz.

2023. jan. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Persze bár ez jelenthet némi hátrányt vevő találásakor általában, mert jár ügyintézési idővel az egész és pár héttel meghosszabbítja azt a folyamatot, amíg az új vevő be tud költözni.
2023. jan. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
Ez nem kérdés hanem hiszti.
2023. jan. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Simán. Jelzálogot kell rendezni. Viszont az eladott ár után adóznod kell majd, ha a vételtől számított 5 éven belül eladod az ingatlant.
2023. jan. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem is hisztizel.Az élet nem habostorta.
2023. jan. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

Persze, hogy el lehet adni.

A vevő majd keres egy jó ügyvédet, aki normális szerződést ír, amiben egyértelmű minden a hitel rendezésével kapcsolatban.

Én is vettem már hiteles lakást. Semmi gond nem volt.

De azért gondold még át, lehet, hogy megszokod. Talán csak rossz passzban vagy és azért látsz mindent ennyire rossznak.

2023. jan. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Igen
2023. jan. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
10%

El lehetne adni, ha találnál olyan hülyét aki kifizeti előre az adásvételi szerződés aláírása előtt a teljes hiteledet.

Mivel csak tiszta tulajdoni lappal lehet átírni egy ingatlant.

És ilyen hülyét nemigen találsz, pláne falun.

2023. jan. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

8-as: az adásvételi szerződésbe belefoglalják, hogy a vételár 1. részlete ilyen és ilyen számlaszámra a végtörlesztés x összege, mely után az eladó a bank által kiadott törlési igazolással bemegy a földhivatalba és törlik a jelzálogot. Határidő x-edike.

Mikor ez megtörtént, lehet utalni a többi pénzt és átadni a kulcsokat.

Gondolod, hogy senki nem ad el hiteles házat? Oh dehogynem. Semmi akadálya.

2023. jan. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
6%

9 és.

Ekkora összeget épeszű ember nem fizet ki.

Max a foglalónak megfelelő összeget, mivel csak annyit lehet visszakövetelni, ha lelép az eladó miután kifizette a bolond vevő a tartozását.

Én nem kockáztatnék, lehet hogy te igen😀

2023. jan. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!