Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Költözés előtt állunk. Debrece...

Költözés előtt állunk. Debrecen vagy Pest környéke?

Figyelt kérdés

Debrecen környékén Hajdúböszörményt néztük ki, de a jelenlegi árak miatt lemondtunk róla. Hajdúnánás, Hajdúdorog, Hajdúsámson jött még szóba, illetve Pest környékén Cegléd.

Melyik helyet ajánlanátok kisgyerekes családnak?

A városokon belül melyek a tipikusan rossz környékek?

Milyenek a bölcsődék, óvodák, iskolák?



2023. jan. 28. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Először munkahelyet keresnék. A várható keresetem alapján be tudom lőni, hol és milyen lakást tudok magamnak megengedni. Ha van pénz a zsebemben, kevésbé számít hol lakok.
2023. jan. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Cegléd szerintem teljesen más szint mint a többiek.

Pest környéke már ,több munkahely lehetőség.

Ha már valaki valamiért úgy dönt hogy elhagyja a rokonokat barátokat akkor valamilyen nagyobb városba költöznék vagy a vonzáskörzetébe.

Hajdúsámsonra lehet azt mondani hogy Debrecen vonzáskörzete,a többire annyira nem,én onnan jöttem el nem hiszem hogy annyira könnyű lehet idegennek beilleszkedni nem az a tipikus liberális városok a 'hajdúk'

2023. jan. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Cegléd Budai út környékéről valaki tud bővebb infót adni?

2023. jan. 28. 12:38
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Kisgyerekes családként biztos nem ajánlanám Debrecen agglomerációját, pláne nem olyan távolságot, mint Hajdúnánás, Sámson.


Munkát úgyis csak Debrecenben fogtok kapni, ha nem egyidőben, akkor kelleni fog két kocsi, hogy beérjetek dolgozni, arra tankolással, fenntartással, a következő kocsira spórolással el fog menni havonta 200 ezer forint.


Ilyen 200-300 ezres fizetésért cserébe, egy fizu majdnem csak az, hogy közlekedjetek. És még így is baromi sok idő elmegy majd, csúcsidőben rengeteg idő bejutni a városba dolgozni.

2023. jan. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Debrecen kertvárosaiban, külvárosaiban még lehet (viszonylag jó áron) lakhatást szerezni: Bánk, Haláp, Ondód - Kismacs, Nagymacs, Pallag, Józsa nagyon megdrágultak - esetleg Mikepércs.

(Mikepércs nem sokára Debrecenhez lesz csatolva ugyanúgy mint Sámson, Sámsonkert)

Debrecen-Szepest nem javaslom, mert ott 50 méteren szállnak le és fel a gépek.

Debrecenben jó a közbiztonság!

2023. jan. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Hajdúböszörményben az Északi Lucernás és a Déli Lucernás környékén vannak olcsóbb házak. Azt hallottam, hogy azok a legrosszabb környékek a városban. Ez mennyire igaz? Leginkább azoknak a véleménye érdekelne, akik Böszörményben élnek.

2023. jan. 29. 12:24
 7/10 anonim válasza:
76%

Szia!

Írtam már hasonló kérdésre választ,de hátha neked is segítség lesz.

Mi Ceglédre költöztünk munkahely(váltás) miatt. Budapestre járok dolgozni.

A Budai út rész akkor jó,ha közel van a vasútállomás (ha vonattal járnál dolgozni) vagy van autód.Kiépült rész,van bolt is,de nagyobb bevásárlást (Tesco,Lild stb.) azért onnan autóval könnyebb megoldani-vagy a gyerek suliba elvitelét is.

Maga a város szerintem élhető,bár mi nem járunk semmiféle rendezvényre.Sem a családunk,sem a barátaink,senkik nincs itt.

Környék: amit hallottam,hogy rossz (igen,olyan szempontól..) az az Ugyer.

Mi a Szűcstelepen vettünk házat,ettől is óva intettek.Itt viszont soha nem volt semmi gond és talán elkezdték fejleszteni is.Ami jó,hogy itt a vasútállomás,busz,a bevásárlóközpont,posta,kormányablak,Nav...minden közel van.Ami negatív,hogy sokan elítélik még mindig a környéket,mert ez a rész is a "nem" kategória volt évekkel ezelőtt és ez a kép él az emberekben.Pedig azóta cserélődött a lakosság egy része.

Amit általánosságban megfigyeltünk Cegléden,hogy sokkal több házon van kamera,mint ahonnan jöttünk.A közterületek is kamerázva vannak egyre több helyen,ami azért nem baj.

2023. febr. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kelet-Magyarország és azon belül Debrecen és környéke minden tekintetben felejtős és sokkal hátrányosabb hely mint Bp. környéke, nem is értem hogy lehet ilyen kérdést feltenni.
2023. febr. 20. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Hát attól függ, Pest körül a „falvak" eléggé megteltek, nem igazán fejlesztették, és nem annyira bírja el a sok beköltözőt, nem beszélve a dugókról a városba vezető utakon. Jobban megéri ha tömegközlekedsz, csak a vonatok meg kiszámíthatatlanok sajnos
2023. márc. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát, itt a pesti agglomerációban van ugyan zöld, csak ritkán élvezheted: hajnalban indulás melózni, mire hazaérsz sötét van. Ez olyan felemás: sem pesti nem vagy, sem vidéki. Alig lesz időd színházra és egyéb városi hívságokra.

Ugyanúgy dugók vannak mint a belvárosban...

Ugyanúgy tömegnyomor van, úgyhogy te tudod mit akarsz, honnan költözöl és mi az elvárásod...

De ahogy olvasom, Debrecenben sem sokkal jobb a helyzet forgalmi szempontokat tekintve.

2023. márc. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!