Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen szinten laknál házban/l...

Milyen szinten laknál házban/lakásban és miért?

Figyelt kérdés

2023. febr. 6. 08:54
A kérdező szavazást indított:
alagsor vagy lejjebb
földszint
első emelet
második emelet
harmadik em.
negyedik em.
ötödik-tizedik emelet
tíz felett ha lehet
lakóhajó,vonat,repülő
27 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Modern liftes társasház legfelső emeletén. Miért? Azért, mert nem akarom, hogy felső szomszédaim legyenek, akiktől a legtöbb zaj át szokott hallatszódni egy lakásba.
2023. febr. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
mivel egy választás lehet, ezért jelöltem a lakóhajót..de a második helyen a kiszuperált, komfortosított repülő, a harmadik helyen a legfelső szint, tíz felett. Az indok, mint előttem szóló.
2023. febr. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Nekem megfelel a 10. emelet tetején lévő lakóhajó, vonat vagy repülő is.
2023. febr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Hasznos válaszok :) Első emeletre teszem a voksom, ott is vettünk lakást. Félek a legfelsőtől, sosem lehet tudni milyen a tetőszerkezet, bár ha egy "jó" szomszédot kapok akkor is lehet gondom a plafonnal.

Első emeletig gyalog felmegyek, ha idősebb leszek akkor is. Sőt, szatyrokkal, babakocsival is járható távolság. Ott nem csattog a lift, áthalad, nem nyitogatnak lift ajtót. Nem a földszint, tehát a járdán, ház előtt elmenőket se hallom annyira be.

2023. febr. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenne pénzem, nem lennének szintek :D


Amúgy meg legfelső szinten, valami loft-szerű átalakított tetőtérben. De még panelban is ellennék ha nem lenne felső szomszéd.


Most panel 2. emeleten lakom egy 10 emeletesben. Van magas földszint és garázs szint is szóval olyan mintha a 3-4.-en lennék. A forgalom, buszok zaja rohadt zavaró, de az szerintem fentebb is. A fentebb lakók ajtó csapkodása, dörömbölő zajai is kellemetlenek. Viszont alapvetően a zajok nem jönnek be, ha a ház előtt beszélnek azt alig hallom. HA szól zene, tv akkor nem is hallható.

2023. febr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A földszint azért jó, mert nem kell sétálni felfelé, egy mozgássérültnek is ideális lehet. Fölszint rossz lehet, mert belátnak, nagy a zaj és jellemző rájuk a szennyvíz dugulás mikor felverik a fürdőszobádat teljesen valamelyik felső szomszéd miatt.

1 emelet már alul- felül fűtött, nem látnak be, de még mindig magas a besurranó tolvaj lehetősége vagy a zaj ereje sem sokkal jobb, ha pont a járdán beszélgetnek többen. A lépcsőzés kompromisszuma nyilván az első emeleten a legjobb.

Második emelet már érezhető a lépcsőzés, főleg ha hirtelen vissza kell szaladni amit ott felejtettél, de a hangok halkabbak.

3 emeleti lift nélküli, szerintem határeset , de onnan már csöndesek. 4 emeleti lift nélkülieknek nincs is akkora ára, ráadásul zárószint mindig rizikós a beázások miatt. Mire összegyűlik a lakók és megszavazzák a felújítást addigra elmoss a víz.

5 emelet felett azoknak lehet rossz akik tériszonyosak, mert zavarja őket a magasan lévő terasz stb. Lift ha hibás és áramszünetnél is lehetnk problémák.

A szélső nem körben fűtött lakások penészedhetnek.

Az összes társasházra egyéni döntések vagy ízlések a döntőek na meg persze az ár. Mindenki eldönti mi a fontos neki, vagy mennyire igazak ezek az általános dolgok. Például a magasföldszint vagy penthouse jelleg nagy terasszal megint más dolgok igazak rájuk.

2023. febr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Lift nélküli társasházban lakunk a 4.-en. Jó, mert mivel ez e legteteje, így itt fele annyi lakás van mint a többi emeleten, helyette lakásnyi teraszok vannak a lakásokhoz. Szép kilátás, hangok is csak annyira vannak, hogy meghallod, ha valami nagy gond van, az alap zajokat (villamos) hamar meg lehet szokni, mert minimálisan hallható csak. Rossz, mert a 3.-on áznak és nem lehet megmondani honnan. Ha nem laknak alattunk, akkor jóval többet kell fűteni. Ennyi év után se lehet a lépcsőzést megszokni. Főleg amikor valami lábproblémád van (kisebb-nagyobb balesetek miatt, műtétek, törések, stb.).

Meglepődtem, hogy ennyien írták az 1. emeletet. Mikor lakásokat nézegettünk, akkor szinte csak 1. emeletest találtunk, mintha nem lennének kelendőek. Nem tudom, hogy a tolvajok, hogy dolgoznak, de szerintem az alsó szint a legkitettebb neki (bemászik kívülről, lépcsőházban itt próbálkozik először). Zaj is több, belátnak, erkélyre is én kevésbé ülnék ki, dolgokat is kevésbé hagynék kint, mert elérhetik.

2.-ra szavaztam, mert van így egy örökölt lakásunk, amibe majd egyszer talán átköltözünk. Igazából, inkább 2,5., mert van egy magasföldszinti lakás is a házban. Simán visszarohanós, pont még nem túl sok lépcsőzés. Nehezebb dolgok fel-lecipelése is még kibírható. Körbe van fűtve, nem szeretem a fűtési rendszerét és nem állandóan vagyunk ott, így ezen a télen nem volt bekapcsolva a fűtés. Általában pulcsiban kellett lenni, kicsit fáztunk, de ki lehetett bírni. Ugyanakkor házon belüli hang jóval több (a lakók zene ízlésével folyamatosan ismerkedek). A 4. emeletes ház esetén egy kisebb parknál van, így a szembe ház messze van. Ennél kicsi utca van, elég közel van a szembe ház, sokkal jobban belátnak, nem szép a kilátás.


4+ emeletre nem szeretnék költözni. Nem szeretek liftezni, ha úgy van, inkább felgyaloglok a 10.-re.

2023. ápr. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!