Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha 25 % az infláció akkor az...

Ha 25 % az infláció akkor az ingatlanáraknak is 25%-al kellene többe kerülnie nemde?

Figyelt kérdés
2023. febr. 20. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem éppen.Ez egy átlagot jelent.
2023. febr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt van az összes tétel, amit néznek az inflációnál:

[link]

2023. febr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez átmeneti.

Remélhetőleg az információ csökkenni fog.

Ez olyan mint a valuta árfolyam.

Pár hónapja még 480 Ft volt egy angol font, most 430.

Akkor most 10 százalékot javult a forint? Vond le a 20 százalékból, és máris csak 19 százalék marad.

2023. febr. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Amikor 3% volt az infláció akkor emelkedtek 25%-al az ingatlanárak.

Most az lenne az igazságos ha pár évig fordítva lenne

2023. febr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
igen , emeld meg az árát aztán várd a vevőket . győr környékén is nehéz az eladás pedig 2021es áron árultam
2023. febr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 NTBS ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Az ingatlanárat a kereslet kínálat határozza meg.
2023. febr. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Nincs ilyen szabaly
2023. febr. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Igen, legalabb az infláció mértékét kellene nonie ahhoz, hogy tartsa az erteket. Ennek ellenére ilyen 3-6 százalék körüli csokkeneseket olvasok ami pont az ellentete. De majd linkelek be pár cikket is erről ha hazaerek.
2023. febr. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Messze nem rohannak már annyian a bankba ilyen kamatokkal és aki CSOKban meg a babaváróban, meg a többi nyomorult támogatásban gondolkozott, az már megtette az elmúlt években. Televoltak pénzzel (na nyilván nem sajáttal), azt fejvesztve ment mindenki lakást meg házat vásárolni. Ezek az emberek hála égnek fogynak. A kereslet jócskán csökkent.


A probléma az, hogy ezt a kínálat még nem igen követte le...


A lakás hirdetőknek is rá kéne jönni lassan, hogy a lakások / házak fele amiket hirdetnek, nevetségesen magas árra van belőve. És csak hirdetik, hirdetik, hirdetik. Tudom, mert hevesen nézegetem őket egy ideje.

De annyi eszük nincs, hogy elgondolkodjanak, hogy esetleg lejjebb vigyék az árat, miután fél éve hirdetnek valamit. Merthát nehogymár... Há csak felfele megy az ingatlanpiac!


Így lehet találni ilyen gyöngyszemeket mint 38 milliós paneleket amik "felújítottak", meg 32 négyzetméteres garzonokat 40 millióért. Hogy azokat komolyan gondolják, hogy majd egyszer megcsörren a telefon? Hogy "Jónapot kívánok, engem az a 38 milliós PANELLAKÁS érdekelne, amit fél éve hirdet és kutyának nem kell ennyiért. Na nem fogja elhinni, ez a maga napja! Én megvenném!"

Szánalmas. És képtelenek belátni sokan, hogy a redvás lakásuk amit hirdetnek, az a 70%-át se éri, mint amit ők megálmodtak neki.


A fenti példákat nem Pestre értettem. Ottani árakkal nem vagyok tisztában.

2023. febr. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
28%
Ha 35 év alatti vagy, még nem volt saját tulajdonú lakásod, valamint az ingatlannak az értéke, amelyet meg szeretnél vásárolni, nem haladja meg a 15 millió forintot, az állam kifizeti neked a vételárat és tiéd lesz a lakás.
2023. febr. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!