Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A beépített mosogatógép az...

A beépített mosogatógép az ingatlan eladáskor alapszabály szerint marad, vagy meg kell vásárolnia a vevőnek?

Figyelt kérdés

2023. febr. 23. 13:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ, az előző tulaj hogy vette.
2023. febr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Megegyezés kérdése, hogy mi lesz a bútorokkal, gépekkel, és eszerint alakul a végösszeg.
2023. febr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Minden csak megegyezés kérdése.

De abban igazad van, hogy beszélni kell róla, meg kell egyezni, és a vételárban ennek ismeretében kell megegyezni.

Én eladóként beépített dolgokat bent hagynék, pl. tűzhely, gáz- vagy villanybojler, gázkonvektor, radiátor, fürdőkád, mosdókagyló, WC, csaptelepek stb. Hasonlóan a beépített mosogatógépet is bent hagynám.

Az tényleg jogvitára adhat alkalmat, ha nem beszélnek róla, és lefoglalózás után az eladó nekiáll ezeket leszerelni.

2023. febr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Igazabol az az iratlan szabaly van, hogy ami be van epitve, azt nem szokas elvinni.

De bele lehet kalkulalni a vetelarba gondolom. Passz, elado sose voltam meg, csak vevo.

Mi is a bepitett mosogatogeppel, konyhabutorral, sutovel es fozolappal vettuk a hazat.

Illetve volt egy beepitett szekreny, az is maradt, de pl olyan; hogy huto, mikro, mosogep, egyeb, nem beepitett butorok, azokat elvittek a volt tulajok.

Egyebkent meg persze meg kell beszelni.

2023. febr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Vannak dolgok, amiket általában bent kell hagyni: ajtók, vécé, kád, bojler, csaptelep...


A beépített mosogatógép és a konyhabútor megállapodás kérdése.

2023. febr. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 nemaRendőrség ***** válasza:
84%

Nekünk benne volt a szerződésben hogy mi jár a házhoz.

Mosogatógép járt, az előző tulaj balszerencséjére kb költözésük előtt 2 héttel ment tönkre.

Kérdés nélkül vettek egy másikat (használtan 30e forintért, de azóta is tökéletesen működik).

Mosógép viszont nem járt, azt csak úgy megvettük tőlük, illetve pár bútort hátrahagytak mert nem érte volna meg elszállítani.


Igazából ha mosogatógépet nem vesznek, de a mosógépet ingyen adják elfogadtam volna, de nekik is kellett abban a 2 hétben.

2023. febr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Ha eladod, akkor megveszi, ha nem adod el, akkor nem veszi meg. Ez tényleg kérdés?


Nincs olyan, hogy eladod, de nem veszi meg vagy nem adod el, de megveszi.


Rajtad múlik!

2023. febr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%

Ami alap felszereltség,zömmel az amit a 3 felsorolt,annak maradni kell.

A gázkonvektor alap,mert ez szerepel a gáz szerelési engedélyén.

Ami marad,az a lakás értékét növeli.

2023. febr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
21%

Megegyezés kérdése. Én biztosan nem hagynám ott, csak akkor, ha már úgyis csereérett és/vagy nem tudnám később használni. Ugyanez igaz a bútorokra is. Ha beépített is, de sérülés nélkül szétszedhető, szállítható és fel tudom használni, akkor nem hagyom ott, vagy csak abban az esetben, ha a vevő legalább annyit fizet érte pluszban, mint amennyiért én el tudom adni.

De ez nyilván tükröződne a vételárban.

Szanitert, csaptelepet, ajtót-kilincset nem vinnék magammal, és a konnektorokat sem szerelném le. De egy, még garanciális klíma sem maradna, vinném tovább.

2023. febr. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
Mi olyat is hallottunk, hogy radiátort, villanykapcsolókat meg a csapot is leszerelték és vitték. Mindenről beszéljetek előtte.
2023. febr. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!