Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hosszú évek óta árverés alatt...

Hosszú évek óta árverés alatt lévő ingatlanban lakhatnak a tulajdonosok?

Figyelt kérdés
Sosincs rá vevő, évek óta. Ha 30 évig se lesz rá vevő akkor életük végéig laknak benne a sok 10 milliós tartozással? Mielőtt valaki belekötne, nem önhibájukon kívül kerültek ebbe a helyzetbe?
2023. febr. 24. 07:07
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Persze. Ki akarna megvenni egy cigóputrit?
2023. febr. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
Nyilván az árvereztető tulajdonában van a ház. Ha az nem dobatja ki őket (amit nem is értek) akkor halálukig. Megvenni nem fogja senki addig.
2023. febr. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Le fogják vinni az árat úgy hogy az ingatlan elkeljen, nem fognak benne lakni 30 évig.
2023. febr. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#3: Sokkal jobban megérné szekusokkal kidobatni a lakókat és áráért eladni a kecót. Mondjuk kérdés, van-e haszonélvezeti joguk.
2023. febr. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem viszik le az árát. Nem rég voltam végrehajtónál érdeklődni egy folyamatos árveréses házzal kapcsolatban (2014 óta árverezik).

Ha licit érkezik rá, akkor 30napos felülvizsgálati időszak lesz először, ami alatt kimennek és újra értékbecslik az ingatlant. Tehát lehet jóval drágább lesz, lehet olcsóbb. Ez után kiírják új árral az árverést, amire ha akarok licitálhatok. Ha nyerek, akkor a kilakoltatási moratórium után lehet kitenni a lakókat. Ha maguktól nem mennek, akkor a végrehajtótól kell kérni hogy tegyék ki őket. Akkor is 30 napot kapnak (legalább).

Ez idő alatt nyugodtan szétszedhetik a házat belülről, az utolsó vezetéket is kitéphetik a falból, nem tehetek semmit se ellene. Ezt is megkérdeztem. Ez ilyen rizikókkal jár.


Ja, és a hirdetéseknél van olyan hogy "minimum ár". Na ez is kamu. A pdf formátumot kell nézni. Ha pdfben azt írják hogy a kikiáltási ár 100%-áért kelhet csak el, akkor nincs olyan hogy minimum ár. Erre a minimum ár témára, hogy minek van akkor kiírva, ezt mondta az ügyintéző; "Az csak elírás" "Lehet csak úgy maradt, nem frissítette valaki"

2023. febr. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#3, szerintem nem baj, ha valaki nem jártas egy témában, csak akkor ne úgy írjon választ, hogy tényként közli a gondolatait.

Rengeteg ilyen ház van, és soha nem fogják onnan kilakoltatni az embereket. Én pl szeretném, ha a saját ügyünknek vége lenne, de már kb reménytelen.

Adósok a szüleim, a tartozás tizenpár millió, ami 2006 óta nincs fizetve. Lassan 20 év lesz, és még csak árverezve sem volt. Évente jön egy papír a végrehajtótól, be van jegyezve a végrehajtási jog, de eddig ennél több nem történt. Talán majd most, mert végre olyan papír jött, hogy ki fogják írni árverésre. Most azért látom esélytelennek, mert az egyik adós el akarta adni 20 millióért, amit már akkor is sokalltam, most meg az önkormányzat úgy határozta meg az értékét 28 millióban, hogy nem is látta. Nincs rossz helyen, viszont rossz állapotban van, közel sem ér 28 milliót. Nem hiszem, hogy bárki árverésen megvenné. Én csak azért szeretném, mert ez a sok éve tartó hercehurca megszűnne, meg a nyugdíjból való letiltás is. Nekem örökségem nem lesz, ezzel tisztában vagyok, de nem is fogom tönkretenni az életem azzal, hogy kifizetem más tartozását, még akkor sem, ha azok a szüleim. Mondjuk legfőképp azért, mert nincs is ennyi pénzem, de ha lenne sem látnám értelmét.

2023. febr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!