Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » OTP lakástakarék lakáshitel...

OTP lakástakarék lakáshitel folyósításnak csak a megtakarítás a feltétele?

Figyelt kérdés

Szóval ha 8 évig félreteszek havi 150 ezret ami 3 lakástakarék, akkor utána besétálok, és mondom hogy kérem a 30 milliómat és szó nélkül odaadják?


Úgy is hogy mondjuk nincsen igazolható jövedelmem, BAR listás vagyok stb.?



2023. márc. 2. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeres jövedelem nélkül nincs hitel! Ennyire ostoba nem lehetsz!
2023. márc. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

# 1


én is gondoltam, de egy haverom váltig állítja hogy ezért jó a OTP laksélőtakarékosság mert ott csak összegyűjtöm a pénzt, és bemegyek és nem kérdeznek semmit nem kérnek semmit már adják is a hitelt. Akkor is ha bar listás vagyok vagy csak fekeetén kapom a pénzem.

2023. márc. 2. 11:13
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A lakástakarék másféle konstrukció, mint a többi lakáshitel.

Alapból akkora hitel vehető fel hozzá, mint amekkora a megtakarítás volt előtte. Így ha ugyanabban a bankban akarod felvenni ezt a hitelt akkor ők pontosan látják, hogy te képes voltál havi rendszerességgel ekkora összeget félretenni 8 éven keresztül - következésképpen nem fog neked gondot okozni ugyanekkora összeget törleszteni a továbbiakban sem. Így a normál ügymenet szerint fel tudod venni ezt a hitelt.

De csak ezt.

Ha ezen felül szeretnél még lakáshitelt, akkor annak ugyanaz a módja, mint másnak - kell a jövedelemigazolás és hasonlók is hozzá.

Te is megnézhetted volna az OTP honlapján, hogy mi kell a lakástakarékhoz adott hitelhez:

[link]

Ott van szépen leírva, hogy "Munkáltatói jövedelemigazolás (30 napnál nem régebbi) és jövedelem átutalást igazoló utolsó 3 havi bankszámla kivonat (jövedelem igazolása nem szükséges, ha az OTP Banknál vezetett lakossági bankszámlára minimum 6 hónapja érkezik jövedelem (foglalkoztatásra irányuló jogviszony esetén), illetve nyugdíj)"

Vagyis másoknak kell a szokásos elbírálás.

2023. márc. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!