Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Örökléskor át kell íratni a...

Örökléskor át kell íratni a közműveket? (lent)

Figyelt kérdés

Az örökhagyó nevén van. 3 örökös is van, egyenlő részben. Viszont csak az egyik lakik az ingatlanban.


Ettől függetlenül a hagyatéki eljárás után eladnák a lakást.


Ilyen esetben kell azzal bajlódni, hogy az örökhagyó nevéről a lakó nevére addig átkerüljenek a közművek? Vagy elég megvárni az új vevőt?



2023. márc. 16. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

A bentlakó nevére kellene kerüljön.

Hacsak nem akarjátok mind az ő rezsijét fizetni


[link]

2023. márc. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Jelen esetben az ingatlannak 3 tulaja van.Ha bent lakóé lesz a teljes ingatlan,akkor át kell iratni a közmüveket.Addig a bentlakónak kell fizetni a fogyasztást.Eladás után meg az új tulaj nevére megy minden.

A lényeg hogy a számlák ki legyenek egyenlítve .Amig ez így van,a szolgáltatókat nem érdekli kinek a nevén van .

2023. márc. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 NTBS ***** válasza:
88%
Célszerű átiratni a problémák megelőzése érdekében.
2023. márc. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Célszerű átíratni. Mondjuk nagymamám tata halála után 20 évig nem foglalkozott vele, nem íratta a saját nevére, csak fizette a számlákat, senkit nem érdekelt. Aztán mama halála után anyám és a nagybátyám sem íratták át, mikor eladták a házat, csak az új tulaj íratta a sajátjára.
2023. márc. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nem szüksèges.
2023. márc. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Addig nem gond, amíg nem kell valamit intézni. Csak a szerződő jogosult megtenni, de ő nem él.

Mióta magamra maradtam, a villany, gázt átírattam, a vizet nem. Én kapom a szolgáltatást, ők az ellenértékét. De ha bármi hivatalos úgy felmerülne akár a részemről, akár a szolgáltató oldaláról, akkor pótlólag meg kell tenni, és némi „büntetést” fizetni.

2023. márc. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak egy példa: a szüleimnél csőtörés volt, egy csomó víz elment. A vízet ki kelett fizetni, a csatornahasználati díjat engedték el. Kérelemre. A kérelmet a szerződő félnek kellett megírni, amit értelemszerűen egy elhunyt már nem tud megtenni. És ha nincs fizetve a számla senkit nem érdekel ki lakja, ráterhelik a házra.Én nem kockáztatnék, kivéve akkor ha már az ajtóban az új tulajdonos...
2023. márc. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!