Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tényleg van kereslet a 40-60...

Tényleg van kereslet a 40-60 négyzetméteres, hálószoba nélküli lakásokra?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom megérteni, miért akar valaki egy ilyen lakásban lakni. Nézegettem kiváncsiságból új építésű lakásokat Nyugat-Európában, és például találtam egy 65 négyzetméteres lakást, amiben nem volt egy hálószoba sem, hanem csak egy előtér, fürdőszoba, és egy 50 négyzetméteres nappali-konyha. De ilyenből tényleg elég sok van, ha nem is 65 négyzetméter, de 45-50 körüliek, de mégsincs bennük hálószoba. Külföldön miért van ilyenekre igény? Nem zavarja őket, hogy ha pl főznek, akkor gyakorlatilag az egész lakás kajaszagú lesz? 40 négyzetméteren bőven ki lehetne alakítani egy hálószobát. Vagy az ilyen lakásokat külföldön nem is lakhatásra, hanem csak buli-lakásnak veszik meg?

2023. márc. 17. 20:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon sok a szingli vagy özvegy.

Rájuk szabták ezeket a lakásokat

2023. márc. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%

Én is szinglin vettem lakást, de nekem alap volt a 1,5 szoba. 47 négyzetméter és pont ez volt benne a lényeg, hogy legyen egy külön hálószoba és egy külön nappali. És a konyha is külön van persze. És külön van egymástól a fürdőszoba és a wc is.


A haverom Pesten bérelt ilyen lakást, amit a kérdező írt, de ő is próbált eljönni onnan minél hamarabb, ahogy letelt az 1 év.

2023. márc. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%

Egy személynek vagy egy párnak tökéletes, sokkal több helyük van, mintha több szoba lenne.

Ha meg föznek, akkor van páraelszívó, légkondi, nem marad szag.

2023. márc. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%
Sokaknak már egy rántottát is derogál összedobni - meg nem is kepesek rá. Amúgy itthon is azt figyeltem meg az új építésű lakásoknál már 10 evvel ezelőtt is, hogy külön konyhára csak 4+ szobás lakásokban számíthatsz. A többinél az amerikai konyha volt általános. Én mondjuk szinten egyteruben lakom egyedül, de ez tetőtér, szóval nagyon nyomott lenne szétszabdalva. Így meg tágas és világos. bútorokkal választottam le a haloreszt és a konyhát is elrendezéssel szeparáltam a többi résztől.
2023. márc. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azt kétlem, hogy valahol 45-50 m2-es nappali lenne. De még ha az is van, akkor tulajdonképpen ott simán kialakítható egy szeparáltabb háló-pihenőhely és egy közösségi tér.


45-50 m2-en mondjuk mindenképpen kialakítható már egy háló még ha külön konyha nem is.

2023. márc. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kajaszag dolog mondjuk olyan, hogy egy modern lakásban van szagelszívó ami egyszerűen elszívja a szagok nagyját. És van gépi szellőztetés amivel jön be friss levegő, szóval nem a kajaszagban döglik az ember.


Míg mondjuk egy panellakásnál ha valaki büdöset főz, akkor azt még az alatta, felette lakók is lehet, hogy érezni fogják.

2023. márc. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk szoktam vendégeket fogadni a lakásomban, pl. a szüleim lejönnek hozzám, vagy a más városban élő barátaim. Akkor jó, ha van több szoba, pl. én alszom a hálóban és ők a kihúzhatós nagy kanapén a nappaliban.
2023. márc. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is ez jutott eszembe, hogy a két szoba azért jó, mert a nappaliból 10 perc alatt átdobálod a rumlit a hálóba, aminek bezárod az ajtaját, ha vendégek jönnek. Nem kell megágyazni, tudsz teregetni stb.


Szerintem ezekben az egyterű lakásokban nem főznek (annyit), nekünk is van elszívónk, meg több ajtónk is, azért érezni, ha főztél, ki kell szellőztetni és néha az sem elég. Az előttünk két évet itt lakók szerintem nem is használták a tűzhelyet a szagelszívó teljesen új volt.

2023. márc. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
83%

Az első lakásunk a párommal csak 36nm-es volt - most ekkora a garázsunk önmagában.

Mégis elég nagy volt kettőnknek, sőt amikor megszületett az első gyerek, vele is elfértünk, még ha jöttek a nagyszülők akkor is.

De csak mert volt egy külön hálószobája. Abban csak a franciaágy fért el egy kisággyal és közte annyi hellyel, hogy be lehessen menni az ablakhoz, mégis pont azt biztosította, hogy lehessen az alvást elkülöníteni a többi résztől.

Barátunknak hasonló méretű garzonja volt, de hálószoba nélkül és egyáltalán nem volt kényelmes. A vendég csak úgy jöhetett hozzá hogy az ágy ott állt a szoba közepén, a szülei vagy bárki is csak úgy mehettek hozzá, hogy vagy nem alszanak ott vagy egy légtérben vannak éjszaka. A külön hálórész azt biztosítja, hogy elkülönüljön maga a háló rész és el lehessen vonulni pihenni úgy, hogy más ott van a nappaliban.

Az ilyen egy légterű lakások vagy olyan szingliknek valók akiket nem zavar hogy a nappali közepén van a hálószobájuk is egyben, vagy aki soha nem hív magéhoz senkit. De lehet, hogy utólag oldják meg térelválasztókkal a háló rész elkülönítését.

Soha nem vennék garzont - vagyis teljesen egy légterű lakást. Legalább egy külön kis szobának lennie kell vagy egy olyan külön konyhának, amit nappaliként is lehet használni.

2023. márc. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi laktunk negyven nm-es be de ott egy külön konyha volt meg egy nappali háló. Ez nem volt rossz mert volt akkora a konyha hogy, ha valaki jött akkor a másik nem volt zavarva mert eltudott vonulni. Illetve a nappali konyhával sincs baj de akkor legyen egy kis hálo. Amit ki akarok hozni hogy nekem mind1 hány nm csak legyen két helység legalább, hogy az egyikbe el lehessen vonulni míg a másik csinál valamit, vagy beszélget valkivel.
2023. márc. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!