Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Közmű átíratás hogy működik most?

Közmű átíratás hogy működik most?

Figyelt kérdés

Mi fiatalok vagyunk, a ház eladói nagyon öregek.


Nekünk fogalmunk sincs semmiről, nekik meg főleg. Ismerősünk nincs, aki intézett mostanában ilyet.

Annyit tudunk, most megyünk a bankba+közjegyző (már meg van a hitel papíron), aztán utalják a pénzt a tulajoknak, míg végül ha megérkezett az ő számlájukra a pénz, akkor megy az ügyvéd a földhivatalba, bejegyez minket új tulajnak a tulajdoni lapon.


Ennyi. Innentől kezdve mi a fene van? Nem túl készséges senki a segítségnyújtásban, se a bank, se az ügyvéd. Azt sem tudom milyen papírokat kérjünk az öregektől, hol, melyik szolgáltatónál vannak stb.


Nem elég, hogy írunk egy papírt a mérőóra állásokról, elvileg még szaladgálhatok is hozzájuk, hogy minden szolgáltató egyéni változás bejelentő lapját kitöltessem velük, ha nem stimmel valami, meg rohanjak 100 km-re vissza hozzájuk.

:(


Komolyan mondom ez a legstresszesebb része az egésznek.


Segítsen valaki pontról pontra kérem, mert 15 napunk van rá. :(


2023. márc. 27. 20:05
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Muszáj egyáltalán a hat fajta paksamétát nekünk kitölteni minden egyes rohadt szolgáltatóhoz? Nem lehet csak sima 2 oldalas aláírt mérőóra átadásos papírral bemennem a kormányhivatalba?
2023. márc. 27. 20:14
 2/20 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Először is nyugodj meg. A 15 nap egy papíron leírt dolog de igazából senkit nem érdekel. A szolgáltatót csak az erdekli hogy a csekk be legyen fizetve. Van aki 10 évig se íratja át. Felhívod a szolgáltatókat külön külön es megkerdezed hogy van. Csekkjük csak van régi azon rajta van a szolgáltató neve
2023. márc. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Igen, de itt nekem az a baj, hogy mindenhol le van írva az interneten, hogy a 6-7 fajta szolgáltatónak mindegyiknek egyedi bejelentő papírja van amit nekem, meg a régi tulajoknak is alá kellene írni, anélkül nem írnak át semmit hiába ülök én be a kormányablakba. Tehát rohangáljak hozzájuk, utána vissza a kormányablakba. És ez pepitában vagy 2-4x mire minden papír jó lesz.

Vehetek ki egy hét szabadságot….

2023. márc. 27. 20:23
 4/20 anonim ***** válasza:

Szemét, Víz, Villany, Gáz, plusz egy tv szolgáltató de az úgyis egyszerű.

A, bemész időpontra okmányirodába.

Szerződéssel földhivatali papírral, átvételi papirokkal.

B, ügyfélkapun keresztül átiratsz mindent kell egy átvételi elismervény azt mindenkép kulcsátadásnál töltsétek ki.

C, írsz emalt,(vagy) felhívod a szolgáltatót, hogy küldjék el a nyomtatványt postán. Kitöltöd (a te és az eladó adataival aki nevén a számla volt) és visszaküldöd az átvételi nyilatkozat másolatával meg az adás vételi első meg talán utolsó oldalnak a másolatával.

Ha te csinálod sokat kell szkennelni meg nyomtatni, meg posta.

D, megbízól valakit, hogy csinálja meg.

Halál stresz volt nekünk is főleg mert amugy kegyetlen lassan haladtak a szolgáltatók főleg a víz gáz 15 nap csak kb arra hatar idő, hogy felvedd a szolgáltatókkal a kapcsolatot.

A régi tulaj aláírása a szerződésekhez nem kell ha az átadás átvételit aláírta. Legalábbis nekem nem kellet arrol nem is beszélve hogy az örökös nem is iratta a saját nevére elhunytal meg hát nem is tudtam volna aláíratni, de nem is kellet.

Ja és idegrendszer van, hogy sűrgetni kell őket, hogy haladjon is a dolog.

2023. márc. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Én egy nyomtató, egy szkenner, és egy internetkapcsolat segítségével egy fél délután alatt elintéztem mindent itthonról.


Mindegyik szolgáltatónál kitöltöd az adatvaltozas bejelentőt, csatolod a tulajdoni lapot, a birtokbaveteli jegyzőkönyvet a meroallasokrol, és ennyit.


Aztán apránként válaszolnak és megérkeznek az első csekkek.

2023. márc. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

5

Otthonról nem töltögetek ki semmit, mert minden adatváltozás bejelentőt alá kell írni a régi tulajnak is, 2 tanúval, akik nem mellesleg azt hiszik, hogy a kulcsátadás annyi, hogy a kezembe adják a kulcsot és haza mennek.

2023. márc. 27. 21:13
 7/20 A kérdező kommentje:
Pont ez a baj. Hogy hoznak majd 2 csekket amin rajta se lesz semmi. Öregek. Mondom, nem tudnak semmit. Örülök, ha kitudják jelenteni magukat a házból majd. :D
2023. márc. 27. 21:17
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem segítő szándékú válaszokat kaptál, de elég tiszteletlenűl beszélsz az öregekről leírtuk, nem kell mindenre az aláírásuk az adásvételi nyilatkozat illetve birtokba adásin kell szerepelni aláírásuknak. Azt pedig csatolni kell hozzá, értem hogy ott van nekik is a hely aláírni de nem számít. Illetve, ha visznek csekket azon rajta fog szerepelni a szolgáltató, ezzel nem értem mi a problémád.
2023. márc. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

8

Nem, eddig semmi ilyet nem írtatok az aláírásokkal kapcsolatban.

Tehát végülis nem kellenek sehova, ha írtunk mérőóra átadást kulcs átadással, 2 tanúval?

Ezeket a xarokat muszáj letölteni/emailben megkérni mindenhonnan, vagy a kormányablakos ügyintéző letud mindent jelenteni sima adásvételivel és a mérőórás papírral is?

2023. márc. 27. 21:37
 10/20 anonim ***** válasza:
59%

6: nem, nem kell, ha van tulajdoni lap és birtokbavételi.


Első körben előadod hogy bamba vagy a témához, majd kioktatsz olyat, aki tavaly végigzongorázta az egészet.


Nekem mindegy, akkor szenvedj.

2023. márc. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!