Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire jellemző, hogy...

Mennyire jellemző, hogy meghiúsult szerződés esetén elrakják a foglalót? Te elraknád vagy visszaadnád? Ismersz olyat akivel ez történt?

Figyelt kérdés
A foglaló mértéke általában 10%, ilyenkor azért súlyos milliók repkednek. A kérdés vonatkozik arra az esetre is, ha az eladó hibájából hiúsul meg, ekkor az eladónak a foglaló 2x-esét kell visszaadnia a vevőnek.
2023. márc. 27. 21:25
A kérdező szavazást indított:
Elraknám a foglalót
Visszaadnám a foglalót
16 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk közös megegyezés lett a vége. Jogtalanúl… mert visszajárt volna de nem volt időnk pereskedni meghát kezdők voltunk első ház. Kiderült, hogy az ingatlan ami nagy betűkkel hitel képesnek volt hirdetve, mégsem volt az … a bank visszadobta… ilyenkor ez önhibán kívűl esik így a foglaló vissza járt volna, de pluszba le is volt beszélve papirozva, de csak a felét adták… és az volt a duma, hogy mi raboltuk az idejüket, hát még ő az enyémet lemaradtunk más tényleg hitelképes házról…igazából ez átverésnek is jó lenne sok embert igy belehet húzni … na sebaj már nem dühöngök rajta.
2023. márc. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Alapvetően a foglalót nem kell visszaadni. Ha előleg címén fizeti a vevő, akkor viszont igen.
2023. márc. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
1# ezért kell ügyvédi letétbe utalni a pénzt. Ott nem teheti rá a kezét a vevő. A te esetedben duplán járt volna vissza, mert az eladó vert át.
2023. márc. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3#

Ügyvédi letét esetén az eladó is beteszi a maga részét? Arra az esetre, ha az eladó miatt bukik az üzlet, mi a vevő garanciája, hogy az eladó majd megtéríti a vevő kárát? Persze, ettől még a vevőt ez valamilyen szinten biztosítja, mert mínuszban így már nem tud kijönni belőle.

2023. márc. 27. 22:09
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A dupla foglaló már inkább per tárgya, a lényege a letétnek, hogy ne tudjon lelépni az eladó a pénzzel.
2023. márc. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ. Ha visszajár a foglaló, akkor vissza, nem is kérdés. Elvileg jogi úton nem egyszerű a foglalót még jogos esetben sem visszaszerezni sajnos...


Mivel ember vagyok, így ha nem is járna vissza, de vissza tudom adni, akkor is visszaadnám, pl hitelképtelenség esetén. Most mit szívózzak, lehányna a tükörképem ha zsebre vágnék 4-5 milliót más nyomorán.


Abban az esetben viszont nem, ha szerződésileg nem járna vissza, és én már feléltem mert mondjuk tehermentesítettem az ingatlant a foglalóból vagy magam is lefoglalóztam egy ingatlant. Egyszerűen azért nem, mert nem tudom és pont.

2023. márc. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a szerződést követném, ha nem jár vissza akkor miért adnám vissza?
2023. márc. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

A foglaló pont ezt a célt szolgálja, hogy ha a vevő miatt nem lesz üzlet akkor kárpótolja az eladót.

Mivel ez a vevő nem mondja, hogy megveszi, akkor közben lett volna más vevője az eladónak és vele már megköthette volna az üzletet - így meg tovább kell keresgélnie.

2023. márc. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%
Elraknám, erre van. Ha nem raknám el, nem is kérném el..
2023. márc. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

Helyzet függő. Pl. ha a saját ingatlanomat adom el és én költöznék tovább, ahova már szerződés köt, szükségem van az eladó ingatlanomból határidőre a pénzre és a vevőm kitáncol BÁRMILYEN okból is, akkor szemrebbenés nélkül "eltenném", hiszen engem otthagy a sz*rban és én lehet, hogy sokkal nagyobbat bukok, mint ő a foglalójával. Ez kvázi valamilyen szinten kompenzál.

Ha egy örökölt, üres ingatlant hirdetek, akkor esetleg rugalmasabb lennék, hiszen ott érdemben nem sok múlik (az időmön, a továbbra is fizetendő rezsin, stb. túl) azon, hogy bukom-e azt a pénzt vagy nem. Nevezzetek rohadéknak, vállalom, de én ebben az esetben pofára döntenék. Ha egy szimpatikus, szerény, aranyos egyén, vagy pár áll velem szemben, nem lenne képem nem visszaadni. Ha egy nagypofájú egoista követelőző/fenyegetőző majom és szerződés szerint nem járna vissza, akkor tekintse ezt egy pofonnak az élettől.

Az meg enyhén vitás kérdés, hogy az kinek a hibája, hogy egy ingatlan nem hitelezhető. Ha Józsi bá azt mondja a zöldre, hogy ez lila, akkor normál ember bólogat, hogy ez lila? Elkérem a tulajdoni lapot, megkérdezem van-e hozzáépített ingatlanrész, felvezették-e a vázrajzra, ha még mindig nem vagyok biztos a dolgomban, akkor kérek előbírálatot a banktól és csak utána írom alá a szerződést! Persze el is hihetem Józsi bának, hogy ez lila, de nem kell megsértődni, ha a bank felvilágosít, hogy ez biza zöld és nekik ez nem oké. Akkor most Józsi bá megvezetett, vagy szimplán hülye? Esetleg én vagyok hülye, mert hittem neki? Jó kérdés!

2023. márc. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!