Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mitől emelkednek megint az...

Mitől emelkednek megint az ingatlanárak? Egy éves stagnálás után Győrben már elkezdtek felfele menni az árak. Lassan az összes normális nem felújítandó lakás 1 MFt/m2 ár felett van..

Figyelt kérdés
Arra vártunk, hogy majd most veszünk, de most megint kezdődik az irreális emelkedés... Mikor lesz ennek már vége? Azt akarják, hogy mindenki béreljen?

#lakás #ár #Győr #ingatlanár #ingatlanár emelkedés
2023. ápr. 14. 08:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
56%
Győr egy speciális város ingatlanok szempontjából. Itt egy felújítandó kádár kocka Szabadhegyen 80 millióba kerül. Nádorvárosban 120 millió. Egy 49 nm-es csöves bagós kiégett panel a bán aladári gettó soron is 28 millió ft. Ismerősöm 45 millióért hirdette a panelját Marcal 2-ön (csak a fb-on), másnap lefoglalózta egy kp-s vevő. Bár a családi házak nem pörögnek annyira, az ismerősöm aki 80-ért árulja a kádár kockáját ő már majdnem egy fél éve hirdeti.
2023. ápr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, ezt magyarázzák már hónapok óta a hozzáértők, hogy felesleges arra várni, hogy csökkennek az ingatlanárak, mert nem fognak.

Az ingatlan árát a kereslet-kínálat dönti el.

Győrben azért ilyen drága mert sokan akarnak venni és kevesen eladni, a vásárlók között meg van aki ki tudja a magas árat fizetni.

Az ingatlanok ára a múltban is kizárólag akkor csökkent amikor az emberek kerültek bajba és senkinek nem volt pénze kifizetni. Te is annak adnád el a lakásodat aki a legtöbbet fizetné érte és nem mérlegelnéd, hogy a Józsinak is nagyon kellene, de neki 10 millióval kevesebbért lenne jó - ha jön Mária vagy akár Olaf és többet kínál, akkor nekik adod el.

"Azt akarják, hogy mindenki béreljen?"

Vannak akik ezt akarják, ezt is hangoztatják. Ez a nyugaton is népszerű haladóprogresszív elvárás, hogy ne legyen saját lakásod, ne legyen saját autód, bérelj mindent másoktól akiknek meg majd sok lesz. Szerencsére a mostani kormányzat nem ezt támogatja. de az ingatlan árak nem befolyásolhatók támogatásokkal, mert az még emeli az árukat ha az állam ad pénzt a megvásárlásukhoz.

2023. ápr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%

Az igatlanárak MIDNIG emelkednek, CSÖKKENI SOHA NEM FOGNAK!

Ezt már évek óta mondja minden értelmes ember, csak az ostobábbak hisznek abban, hogy valaha is olcsóbb lesz.

Minél elöbb veszel ingatlant, annál olcsóbb lesz végeredményben is, még akkor is, ha kölcsönt kell felvenni, mert ha most havi 50 ezer Ft (csak egy szám, lényegtelen, mennyire reális) a törlésztés, az öt év múlva már a felét sem éri, azaz az infláció neked kedvez, egyre kevesebb a reálértéke annak, amit fizetsz. Ha meg gyüjtögetni akarsz, amíg meglesz a teljes vételár, akkor a már összegyüjtött pénzed értéke is csökken, amit félreteszel, az is veszít az értékéböl, az árak meg emelkednek, azaz 5 év múval sem tudsz megvenni semmit, csak közben vesztettél egy csomó pénzt.

2023. ápr. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
51%

Győrben csak kínálat van, fizetőképes kereslet nincs.

Minden eladó a csodára vár.

Tavaly előtt adtam el ott lakást, csak és kizárólag hiteles vevők voltak, készpénzes egy sem.

Amióta így felmentek a hitel kamatok, vevő nincs, csak eladó.

Persze lehet valakinek szerencséje, de nem jellemző.

2023. ápr. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%

Azért az emberek nagyon nagy része mindig is hitelből vett lakást/házat.

Bár itt gyakorin 100/99 kp ra vette és 7-800000 között keres, de a gyakorlat az, hogy 100/99 hitelre veszi, de lehet még rosszabb is az arány.

A fizetésről pedig sokan a bruttóval arcoskodnak, de bruttó 700000 az 465000 nettó! Én mindig is a nettót mondtam, mert a járulékokból nem tudok semmit sem venni.


Én tavaly építkeztem csok és babváró nélkül. Ez most nem is lényeg, hanem az, hogy a generál kivitelező árai alapján ~6 millióval kerülne többe ugyan az a ház fűtéskészig. Ehhez hozzáveszem kulcsrakészre is ugyan ezt az ár növekedést, akkor az még + ~1,6 millió.

Azaz idén már várhatóan +7,6 millióval többe került volna.


Itt megjegyezném, hogy eredetileg 2021-ben akartam építkezni, de e-on hálózat fejlesztés és telek papirozási gondok miatt 2022 elején indult az építkezés. Ebben a kicsit több mint egy évben +8-8,5 millióval drágult a ház! 3 szerződésem volt a kivitelezővel... :(, mivel én nem biztosítottam feltételeket ezért módosultak az árak. Ügyvéd sem tudott ezen változtatni.

2023. ápr. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
22%
Mert senki sem hísz a Fidesz kormányban.
2023. ápr. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
4-es ahham persze.. Te nem sokat tudsz a közgazdaságtanról. :)
2023. ápr. 14. 15:09
 8/22 anonim ***** válasza:
40%

7-es valószínűleg nálad többet.

Tavaly 2 lakást adtam el, és 2 házat vettem.

Te?

2023. ápr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

5 éve építkeztem Győr melletti Győrhöz tartozó településen.220 ezer Ft/ m2 áron.Amit nagyon sokalltam.

Most ötszöröse. 5 év alatt a kereslet kínálat természetes útján nem drágulhatnak az ingatlanok. Ezt mesterségesen alakította így a kormány.De nem kell csodálkozni, csak meg kell nézni hány kormány közeli politikusnak van ingatlanban a pénze!

2023. ápr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
71%
Hat ha jól emléxem akkor pár hete kijött jópar cikk , hogy 3-6 %os csökkenés van az árakban tavalyhoz képest. Szoval sztem max ilyen helyben tényleg keresett ingatlanok esetében lehet növekedés, aztán persze barmi lehet, nem vagyok szakértő. Mondjuk a márciusi infláció is 25 százalék felett van, meg ha drágul is valami esetleg akkor is brutálisan vesztheti az erteket ilyen infláció mellet.
2023. ápr. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!