Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hitellel vennék majd lakást....

Hitellel vennék majd lakást. Mit jelent, hogy kell rezsiszámla?

Figyelt kérdés

Évek óta albérletben lakom, az is a bejelentett, állandó lakcímem.

Hamarosan szeretnék lakást venni, szükségem lesz valamennyi hitelre is.

Nézegetem a bankok igényeit, és sokszor látok olyat, hogy vezetékes telefon meg rezsi-számlát kérnek. Mit jelent ez pontosan? Ugye csak azt, hogy a lakcímemre de nem a nevemre szóló számlákat akarják látni, hogy rendesen fizetve vannak. A számlák nyilván a tulajdonos nevére szólnak, nem az enyémre, én csak bérlő vagyok. Esetleg a telekomos számlát tudnám felmutatni, ha muszáj a névnek is egyezni, mert a kábeltévé,vezetékes net és egy nem használt vezetékes telefon előfizetés az a saját nevemen van. Jól okoskodok, vagy tévedek?



2023. ápr. 19. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Hogy az eddigi, lehetőleg saját lakásod rezsiszámláit vidd be! Innen látják, hogy vannak rendesen fizetve, meg kiszűrnek dolgokat. Pl.: Ha panelben élsz, és a villanyszámlád havi 100.000, akkor sejthető, hogy füvet termelsz.
2023. ápr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nincs saját lakásom, írom, hogy lakást bérelek. Amelyik lakást bérlem, amire a lakcímkártyám szól, annál a villyan, gáz, víz-számlák a tulajdonos nevére jönnek, többnyire díjneten keresztül én fizetem az én számlámról kártyával őket, de maga a számla nem az én nevemre szól.


Fura lenne, ha csak az vehetne lakást, akinek már van sajátja, anélkül meg nem sok rezsiszolgáltató szerződik a bérlővel.

2023. ápr. 19. 22:00
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
"Esetleg a telekomos számlát tudnám felmutatni, ha muszáj a névnek is egyezni, mert a kábeltévé,vezetékes net és egy nem használt vezetékes telefon előfizetés az a saját nevemen van."
2023. ápr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Most ez nem tudom mennyire lesz hasznos válasz, de én a helyedben letojnám. Ha beballagsz a kinézett bankba, hogy hitel kellene, akkor úgyis majd elmondják, hogy mit szeretnének konkrétan. Jelen helyzetben, amikor a lakáshitelezés visszaesett, nem hiszem, hogy ne lennének végtelenül segítőkészek.
2023. ápr. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4.-re. Ja, a lakáshitelezés valóban visszaesett, mert egyre kevesebb ember felel meg a hitelfeltételeknek. És a bank már ad minden csoronak 20-30M-eket.
2023. ápr. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

24 milliót vettem fel 2022.04 ben. Kerdezték van vezetékes telefonom, mondtam nincs, és nem is lesz.

kérdezték vannak rezsi számláim, mondtam semmi sincs a nevemen.

Kerdezték, a telefon előfizetéses, mondtam igen, de ceges flottás és nem én fizetem. A következő kerdésük az volt a céges számon mindig el tudnak érni, mondtam hogy igen.

Kaptam hitelet!

2023. ápr. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%
Tőlem ilyet nem is kértek, 3-4 éve vettem föl a hitelt.
2023. ápr. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor jó eséllyel ez ilyen örülnek, ha van, mert azért megnyugtató, ha van. Viszont a hiánya nem kizáró ok, ha értelmes magyarázat van a hiányára. Mindenkinek köszönöm a segítséget.
2023. ápr. 22. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!