Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vidéken élők, szeretnétek...

Vidéken élők, szeretnétek Budapesten lakni?

Figyelt kérdés
Objektívan kérdezem, nem kell az ellenségeskedés, én is vidéki vagyok, csak érdekel, hogy a munkalehetőség, közlekedés, rengeteg bolt stb. miatt mennyire vonzó a főváros?
2023. máj. 10. 18:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Megvolt már, nem megyek vissza.
2023. máj. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Engem érdekelne, viszont sem anyagiak nem engedik sem a lehetőségek nem az igaziak hozzá.
2023. máj. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Soha nem költöznék oda (kivéve a Budai hegyekbe)!

Zajos, büdös, nagy a forgalom. Persze minden is van viszonylag közel.

Az átlagos 1+ milliós m2 árak is elkeserítőek.

52 millióért építettem a házamat elég magas műszaki tartalommal, de ennyiből talán egy 45 m2-es tégla lakást tudtam volna venni. Nekem 40 m2 a nappali étkező konyha területe. És mivel itt élem az életem legnagyobb részét akkor mikor otthon vagyok, jobb ilyen tágas helyen lenni mint benyomorítva ugyanezt kb 20-25 m2-re. Aztán ebben az árban, ha kifogod kijön egy olyan lakás aminek van 2-3 m2-es erkélye is, ami hát sok mindenre nem való. Nekem meg ott van a 4x8=32 m2-esteraszom amire haverokkal ki tudunk ülni, mellette grillezünk stb. Mindezt csendben, tiszta levegővel.

15-20 perc alatt kocsival mindent elérek a szomszéd városba, ami Győr lenne. Tehát BP-hez képest lehet csak falu, de igazából van minden ami kell. Ez az idő, amit utazással töltök az otthon és x hely között, az BP-n kocsival vagy tömegközlekedéssel nem biztos kevesebb ideig tartana.


Persze ez az én véleményem, sokan vannak akik ragaszkodnak ahhoz amit én rühellek. Ezek az emberek meg valószínűleg ott nem laknának ahol én.


És persze tudom, a vidéki tömegközlekedés kaki, és jó, ha van min 1 kocsi a családban. Viszont, ha városban laknék akkor is lenne autóm, és minden hova azzal mennék.

2023. máj. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
Nyugati hatarszelen elek. Talan ez az egyetlen regio az ahol még el vagyok videken, amúgy szo nélkül Budapestre költöznek. Sajnos lehetőségeket tekintve a videk néhol nehezkes, mondom ezt vidékiként.
2023. máj. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Soha.
2023. máj. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Isten ments tőle .
2023. máj. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Soha. Nem az èn világom.
2023. máj. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Lilluci27 ***** válasza:
100%
10 évet laktam ott, elég volt
2023. máj. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

Igen. Tavaly örököltem 17 millió forintot, abból csak vidéken tudtam venni egy (akkor) 25 millió forintos panellakást hitellel, egy pesti (akkor) 35-40 millió forintosra már nem volt pénzem. A tervem az, hogy kifizetem a hitelt 2 év alatt és utána felköltözöm Pestre, veszek fel újra hitelt és ott veszek egy lakást.


(Albérletbe nem akarnék menni.)

2023. máj. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten születtem, ott éltem két évtizedet és amíg nem laktam máshol azt hittem mindenhol ugyanolyan.

Soha többet nem akarok visszaköltözni Budapestre, remélem nem leszek rá kénytelen. Már az is zavar ha pár órát kell ott töltenem, pedig a családom most is ott él.

2023. máj. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!