Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen Kispesten lakni? Főleg...

Milyen Kispesten lakni? Főleg a Simonyi Zsigmond utca környéke érdekelne minden szempontból. Közbiztonság, parkolás...stb.

Figyelt kérdés

2023. máj. 23. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem Kispestet, annak ellenére, hogy a közmegítélése nem túl fényes. Előtte közvetlenül a Parlament közelében laktam albérletben, puccos helyen A Falk Miksa környékén, de saját lakást csak olcsóbb kerületben tudtam venni. Féltem ide költözni a Kispestről szóló negatív közvélemény miatt, de megmondom őszintén, én kellemesen csalódtam benne, sokkal jobb, mint amire számítottam. Az létező, valós TÉNY, hogy Kispesten magasabb a barna színű emberek aránya, mint az átlag kerületekben. Ha az utcán közlekedsz, mindig találkozni fogsz 5-8 fős csoportokkal, családokkal elszórtan a többség között, akik szembe jönnek veled. Ha ez zavar téged, már a puszta látványuk is, akkor ne költözz Kispestre. De ha nem bántod őket, ők sem bántanak téged. Tök nyugodtan, békésen együtt lehet élni velük. Nekem még soha(!) nem volt semmi problémám velük az elmúlt 15 évben. Soha nem kötöttek belém, sosem volt velük semmi konfliktusom. Sőt, itt a társasházban lakók kifejezetten normálisak, udvariasak. Szerintem ilyen szempontból egy Vlll. kerületi dzsungel pl. Népszínház utca vagy egy Vl. kerület vagy a Xlll. kerület egyes részei sokkal-sokkal rosszabbak, mint itt, Kispesten.

A kispesti lakótelepi részt én kifejezetten kedvelem. A Simonyi Zsigmond abból a szempontból tök jó, hogy közvetlenül mellette ott van a piac, ahol bármit megkapsz. Meg ott van 150 m-re a tök nagy Lidl is, nagyon jó árakkal. Ami miatt ÉN nem választanám a Simonyi Zs. utcát (de ez csak rám vonatkozik), az az, hogy elég nagy a járműforgalma, buszforgalma és nem tudom ez mennyire hallatszik fel a lakásokba. Lehet, hogy alsóbb emeleteken nagyobb az utcazaj és fent már észre sem venni, ezt nem tudom, de ettől tartanék, ezért lehet, hogy félnék közvetlenül a buszmegállók mellé költözni. De lehet, hogy ez csak az én parám és nincs is semmi alapja, lehet, hogy nem is olyan zajos, mint ahogy én gondolom. :)

A parkolásról nem tudok nyilatkozni, nincs autóm, a közösségi közlekedést használom, így autó szinten nem tudom mi a helyzet. De azt nem tapasztalom, hogy annyira rossz lenne a parkolás, mint a belvárosi kerületekben. A panelek melletti parkolókban mindig le lehet vadászni egy üres helyet, ahova be lehet állni szerintem.

Kispest infrastruktúrájával én nagyon elégedett vagyok, rengeteg a bolt, piac, gyógyszertár, a posta 600-800 m-re van a Simonyitól mindkét irányban (a KÖKI-ben és a Templom téren is), sok az iskola és az óvoda, bankok is vannak 200 méterenként. Ami viszont nagy hiány, hogy mozi nincs Kispesten. De ezen kívül mindent el lehet intézni helyben. Van egy nagy egészségügyi intézmény (kórház) is, szinte az összes szakrendelő egy helyen (labor, háziorvosok, szemészet, fül-orr-gége, kardiológia, fogászat, diabetológia, gyermekorvos, stb. ezer féle szakrendelés, minden egy helyen).

Ami még pozitív szerintem Kispestben és én nagyon kellemesen csalódtam benne, hogy a panelek közötti közparkokat, tereket, játszótereket szerintem nagyon szépen rendben tartja a Gajda (polg.mest.). Én azt tapasztaltam itt, hogy sokkal gyakrabban látok fűkaszával meg szemétszedő botokkal itt közmunkásokat, mint korábban a belvárosban, ahol laktam. Ha egy kicsit megnő a fű vagy a gaz a lakótelepek házai között, már jönnek és nyírják. ez nagyon szimpi itt nekem ebben a kerületben. :)

Szóval mindent összegezve: Én nagyon kellemesen csalódtam Kispestben, sokkal pozitívabb a véleményem róla, mint amilyen előzetes félelmekkel ideköltöztem. Tény, hogy az átlagnál több a barna ember, de szerintem problémamentesek vagy legalábbis kevésbé problémásak, mint a zsúfoltabb belvárosi részeken, jól együtt lehet élni velük az élni és élni hagyni elv alapján. Az infrastruktúra szerintem tök jó, közlekedés, boltok, egészségügy, posta, iskola, óvoda, tök jó éttermek, vendéglők, vendéglátóhelyek, sörözők stb., kb. minden adott. Hátrányként talán a mozi hiányát, a színházak, múzeumok, szórakozóhelyek hiányát említeném. Szórakozni, bulizni be kell menni a belvárosba, ha arra van igény. A közlekedés viszont egész jó, az Üllőin nyílegyenesen be lehet jutni pár perc alatt a város szívébe autóval (vagy metrón).

Én szeretem Kispestet. Korábban el sem tudtam volna képzelni, hogy ne a belvárosban lakjak, ráadásul hogy pont Kispestre költözzek "ki", de én egyáltalán nem bántam meg. Persze ezt az is befolyásolja, hogy ki milyen életvitelt él, hol dolgozik, mennyit kell naponta utaznia, ingáznia, milyen gyakran kell bemennie a belvárosba ügyet intézni vagy bármi ilyesmi. De szerintem messze nem olyan rossz hely, mint amilyennek a közvélekedés tartja.

2023. máj. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes, mindenre kiterjedő választ! :)
2023. máj. 24. 13:19
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit, szívesen.

Biztos lesz, akinek mások a tapasztalatai és kevésbé lelkes, mint én, de ezek az én tapasztalataim.

Még két dolog eszembe jutott közben, aminek esetleg szerepe lehet a mérlegeléskor, tervezéskor.

Az egyik, hogy Kispesten inkább a középosztály ALSÓ fele él többnyire, a tipikus "egyszerű, melós réteg". A kétkezi munkások. A bolti alkalmazottak, eladók, fizikai munkások, asztalosok, kőművesek, festő-mázolók, lakatosok, ilyen-olyan szerelők stb. Jó, oké, nyilvánvalóan élnek magasan kavlifikált emberek is, mint mindenhol, de arányait tekintve az átlag kispesti lakos inkább az egyszerű, hétköznapi melós réteg. Éltem 2-3 évig a Xlll. kerületben is a Duna Plaza környékén, a Gyöngyösi utcai metrónál is, ott is panelben, ott teljesen más volt a légkör. Ott inkább a középosztály FELSŐ fele, a magasabban kavlifikáltak, inkább az értelmiségi réteg felé húzók, pedagógusok, középvezetők stb. laktak többségében. Ott teljesen más volt a légkör, picit "emelkedettebb", picit kifinomultabb, picit kulturáltabb volt a hangulat. Érezni lehetett a különbséget a levegőben az emberek mentalitásában, kultúrájában. (És persze a lakásárakban is.) Na, ez itt Kispesten nincs, erre a kulturális, értelmiségi, emelkedett hangulatra ne számíts itt. :) Itt tényleg a jó értelemben vett nagyon egyszerű, nagyon hétköznapi munkás középréteg adja a kerület lakosságának a jórészét. (Akiket a köznyelv sokszor "leproliz".)

A másik, hogy a lakosság összetételéből adódóan ebben a kerületben inkább a kispénzű emberek élnek többségében. Így nincs akkora vásárlóerő, nem ide koncentrálódik a tőke. Ebből kifolyólag sok minden sokkal olcsóbb, mint mondjuk a gazdagabb kerületekben. Amikor ide költöztem, tök nagy meglepetés volt számomra pl. az, hogy az élelmiszerek jelentős részét sokkal olcsóbban meg tudtam venni itt a boltokban, mint a belvárosban. Ugyanaz a felvágott vagy ugyanaz a kenyér vagy túró vagy tojás jóval olcsóbb itt, mint "bent". Ez nekem nagyon furi volt eleinte, szembeszökő volt a különbség. De ugyanez a helyzet a ruházkodással, cipővel is. Pl. ugyanaz a cipő vagy nadrág akár 30-50%-kal is kevesebbe kerülhet itt, mint mondjuk az V. vagy a Vl. kerületben, ahol sok a turista, van pénzük az embereknek. Itt kisebb a vásárlóerő, így egy csomó mindent lényegesen olcsóbban megkapni, mint a "központban". A lakásárak tekintetében is Kispest az egyik legolcsóbb (ha nem A! legolcsóbb) kerület.

Ha egy ilyen átlagos, hétköznapi, viszonylag csendes, kiegyensúlyozott, nyugodt (hétköznapi "melós") életre vágysz és nincsenek túl nagy kulturális, gazdasági és társadalmi igényeid, akkor Kispest tökéletes választás lehet. Minden más esetben, ha pl. mozgalmasabban élnél, közelebb a belvároshoz, a nyüzsihez, a pörgéshez, ahol karnyújtásnyira vannak a turisztikai látványosságok, múzeumok, színházak, a pezsgő élet, akkor inkább más kerületet válassz.

2023. máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mézga Krisztina ***** válasza:

Le a kalappal! Végre egy tisztességes, komoly elemzés, és... Úúúristeeen! Jó, mondhatni, kitűnő helyesírással! Intelligensen!

Gratulálok!🤝🤝🤝

Áruljad el, légy szí, nő vagy, vagy ffi? A stílusból, az objektivitásból talán ffire szavaznék, de a helyesírás miatt nőre.

Ami még megdöbbentett, h a vesszőhasználat is jó, ezért egyértelmű, nem félreérthető a szöveg.

Mi a melód? Ilyen szabatos, egyértelműen fogalmazott írással évtizedek óta nem találkoztam..., sajnos.

(Könyvkiadónál dolgoztam anno kézirat-előkészítőként, segédszerkesztőként, korrektorként.)

2023. máj. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!