Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Másnak is ilyen nehéz a...

Másnak is ilyen nehéz a lakásvásárlás? Ti végül mi alapján döntöttétek el, hogy melyik ingatlant vásároljátok meg?

Figyelt kérdés

A férjemmel most vennénk meg az első lakásunkat. Arra számítottam, hogy ez egy izgalmas folyamat lesz, de iszonyú stresszként élem meg.Mindenképp itt szeretnénk ingatlant, ahol élünk, viszont nincs túl sok a piacon. Természetesen megvannak a szempontok, ami alapján keresünk, de nyilvan tökéletes lakás nincs. Nagy nehezen döntöttünk, hogy melyiket vesszük meg, erre kiderült, hogy az albérletünket is eladják, és felajánlották először nekünk, hogy szeretnénk-e megvenni. A férjem hajlik rá, én tartanám magam az eredetileg megvenni kívánt lakáshoz, mert annyira nem szeretek itt lakni. Viszont nyilván mindkét lakásnak van előnye, hátránya. Gondolkoztam, hogy várjunk-e még, de azt sem merem, végül hoppon maradunk.


Amikor ti vettetek ingatlant, könnyű volt a döntés? A szívetekre vagy az eszetekre hallgattatok? Megbántátok-e?



2023. máj. 26. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Az eszemre hallgattam, és a legfontosabb a jó fekvés. Hogy milyen a tájolása a háznak, lakásnak. Hogy tetszik-e a bejárati ajtó, vagy a fal színe, mellékes. Azt mind meg tudod később változtatni. De a tájolást nem. Vagy a rossz környéket nem. Vagy az idióta szomszédot sem...
2023. máj. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
A döntés nem volt könnyű nálunk sem. Először a munkahelyünkhöz közel nézelődtünk, de ott elég magasak voltak a négyzetméterárak, ezért úgy voltunk vele hogy kompromisszumkészek leszünk és bővítjük a keresést. Kinétzünk egy házat, én egyből beleszerettem, de végül nem tudtuk megvenni, mert a tulaj az ismerősének adta el. Aztán találtuk azt, amit végül megvettünk. Először meg sem akartuk nézni, de aztán teljesen beleszerettünk. Nem bántuk meg, szuper vétel volt. De nagyon sok ingatlant megnéztünk mi is, és mindegyiknek volt előnye-hátránya, nekem is elég stresszes volt az egész. Én úgy fogalmaznék, hogy mi a szívünkre hallgattunk, de ésszel. Természetesen felmértük a ház állapotát, mennyit és mit kellene rajta újítani esetleg, a szomszédság, környezet milyen stb, és ez alapján döntöttünk.
2023. máj. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt nehéz, már az elején tudtam milyet szeretnék és 3-4 et néztünk meg.

Az alapján döntöttem, hogy melyik van jobb helyen mert azon később nem lehet változtatni.

Nem csak a közlekedésre gondolok, becsöngettem szomszédokhoz.

Kinézetre szakadtat vettem de statikailag és műszaki tartalomra rendben van.

Ami barátnőmnek tetszett szépen fel volt újítva de komolyabb gondok voltak így azok kiestek.

2023. máj. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Mi még éppen benne vagyunk. Teljesen véletlen jött a ház vásárlás ötlete hirtelen csak megláttam egy házat ami jó árban volt és olyan tipusú ház amit mindig is szerettem volna, de azt gondoltam ilyenem sose lehet, egy felújítandó polgári tipusú ház gyönyörű kupolás tetővel. Igazából csak ezt az egy házat néztük, mert én ettől szebbet ilyen árban nem láttam a piacon. Emellett még több számomra kedvező tulajdonsága van. Egy a baj, hogy nem itt van ahol lakunk hanem egy kisvárosban ami mindentől elég távol esik ami páromnak nagyon nem tetszik, így próbálom mindig észérvekkel győzködni, hogy jó lenne ott nekünk.

Tehát én a szívemre, megérzésemre észérveimre és eddigi tapasztalataimra hallgatok a házvásárlással, kertesházi élettel kapcsolatban.

Ajánlom nektek, hogy szedjétek össze mi szól az a lakás mellett amit néztetek és mi a mostani albérletetek mellett és döntsetek úgy amely mellett több a pozitív érv. Tökéletes lakás nincs, jó lakás az van.

2023. máj. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban minden pénz kérdése, azt veszi mindenki amit megengedhet magának. Hiába nem tetszik valami, ha másra nem futja.

A pénz után a következő hogy hol van, tetszik-e a környék, jó-e a tájolás, megfelelő-e az ingatlan mérete. Tehát itt olyan paraméterekről beszélünk, amelyeket nem lehet utólag megváltoztatni. Ha ez megvan, onnantól meg már mindegy hogy mit vesztek, mert a lakás állapota, belső elosztása, felszereltsége, színe utólag változtatható, egyedi izlés szerint. Itt már a pénz sem számít, mert ha évekig alakítjátok úgy is jó, lényeg hogy az ingatlan saját tulajdon.

2023. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb az elhelyezkedés, jó környéken legyen, jó közlekedéssel. Lehetőséghez kepest minél csendesebb.

Világos legyen, ne legyen penészes.

Tartófalak jó helyen legyenek.

Mi megnéztünk egy ilyen típusú lakást, onnantól kifejezetten csak ilyet kerestünk ebben a városrészben (panel), annyival jobb volt az elosztása, mint a többinek.

2023. máj. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. :)

Végül maradtunk az elsőnek választottnál.Ez pont olyan, mint amit írtatok: jó környék, jó műszaki állapot stb.

Némi felújításra szorul, de azt majd szép lassan megcsináljuk.

2023. máj. 31. 06:36
 8/9 NTBS ***** válasza:
Amire pénzem volt.
2023. máj. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%
Én csakis Bp-en a 2. vagy 12. kerületben vennék lakást vagy házat. Esetleg még az 1.kerület szóba jöhet.
2023. máj. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!