Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a jó tóparton való társashá...

Mi a jó tóparton való társasházba költözésben?

Figyelt kérdés

Tóparton nőttem fel, igaz, családi házban, de egyre inkább építik ki a környéket, minden kis part menti területen 10+ lakásos társasházak épülnek.


Számomra a családi ház választása érthető ilyen helyen, (nem azért, mert csak azt tudom elfogadni, jelenleg is egy társasházban élek másik városban és szeretem) viszont nagyon meglep, hogy nagyon sok ember akár egy pesti vagy más vidéki lakás árának akár duplájáért leköltözik és konkrétan ugyanazt a paneljellegű életet fogja élni még kevesebb privátszférával az egymás hegyén-hátán élő szomszédok + nyaralók miatt. Nem is említve az infrastruktúra túlterheltségét, amit helyben is tapasztalnak már többen (iskolák, óvodák, víz, internetproblémák, közben már szinte nagyvárosias panelkörnyezet).

Inkább azok szempontjából kérdezem, akik kifejezetten a tóparti környezet miatt jöttek/jönnének, mert sajnos a tavakat már szinte teljesen körbeépítették-betonozták és konkrétan tudok olyan épülőfélben lévő társasházról, ami egyik felével az elkerített fizetős strandra (nyáron koncertekkel), hátul pedig a vasúti sínekre néz.

Még így is megérheti Pest/másik nagyváros közelsége miatt?

Nem lebeszélni akarok bárkit is, hogy oda költözzön, nem vagyok "betelepülő ellenes" sem, csak kíváncsi lennék - kérdéseket is szívesen meghallgatok.

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


jún. 3. 12:04
 1/7 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
100%

Jó kérdés - én soha nem költöznék se nagy tömegű folyóvíz se állóvíz mellé. Kis patak a kert végében oké, de ha elmegyek egy medencénél nagyobb víztömeg mellett ami ráadásul opálos is - nem látod a mélységét - feláll a hátamon a szőr. Mikor át kell kelnem egy hídon abba is mindig beleszédülők - de nem a magasságágba, hanem pusztán a víz látványába.


Gondolom arra állhat rá az ősemberi ösztön, hogy a vízpart párologtat nyáron, lehűti a környezetét hőségben és még te is le tudsz menni csobbanni egyet. De ez hülyeség - nyáron rekkenő hőségben nem strandolni kell járni, hanem klímát beszereltetni otthonra.

jún. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Túlgondolod. Szebb a kilátás, -1 szembe szomszéd, és van az a réteg aki nem fog odaköltözni,nem kell aggódni a more szomszéd miatt.
jún. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja +1, kevesebb az áfa, és minden támogatást jár.

2

jún. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

De, nyári hőségben igenis strandra kell menni, nem bent rohadni a 4 fal között.

Amilyen megfizethetetlenek lettek a kertes vízparti, sőt, Balaton esetén a part gyaloglótávolságában lévő házak, ez az ami jut a földi halandónak, bármikor lesétál strandolni.

jún. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A tópart.
jún. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Ja igen, a morek többsége alapból is kerüli a vizet. 🤣 Ez tényleg elég vonzó, hogy valaki víz közelébe költözzön.
jún. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Meggondolandó!
jún. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Hogyan döntsek, költözésben?

Külföldről szeretnék hazaköltözni, Németországból, nagyon vágyok haza. Nem akarok kétlaki életet. El is döntöttem, hogy hazaköltözöm ünnepek előtt, nem tart már itt semmi. Kapcsolataim nincsenek, megszakadtak. A fiam miatt laktam itt, eddig, de nem tartja velem a...

Sose voltak barátaim, most lettek, de költözésben vagyok?

Jó anyagi körülmények között nőttem fel, de rossz családi viszonyok között. Zárkózott voltam, nem tudtam barátkozni. Úgy nöttem fel, hogy 1 db barátom se volt. Majd felnőttként se sikerült barátkoznom, furcsa voltam. Túl görcsösen barátkoztam, ráeröltettem magam...

IT vagy más területen dolgozóknak vidékről Budapestre való költözésben milyen tapasztalatotok van?

Hamarosan egy olyan helyzetben találom magamat, hogy egy KKV-nál dolgozom IT Specialistaként Szabolcs megyében és januárban fejezem be az egyetemet levelezőn és Mérnökinfós végzettségem lesz, mellette 5+ év stabil szakmai tapasztalattal és szeretnék Budapestre költözni...

Jön át egyik barátom én épp költözésben vagyok, hova ültessem le?

Az ágyam még itt van meg 2 kényelmetlen barszek, de az ágyamra nem szeretném a 2 szék meg nagyon kényelmetlen.

Szüleim nem szertnék, hogy elköltözzek albérletbe a tanulmányaim alatt, hanem úgy gondolják, inkább ingázzak. Mivel tudnám meggyőzni őket, hogy...

Szóval jövőre továbbtanulok, és az egyetem 50 kmre van a lakhelyemtől. A közlekedés szerintem nem a legjobb, kétóránként járnak vonatok, buszok változóan, de pl az utolsó 4 körül indul haza, és később már nincs is. Másrészt szeretném kiélvezni az egyetemi létet,...

Költözésben jártasak! Mennyibe kerülhet egy Budapesten belüli költözés?

Igazából egy nagyobb bútor van, egy franciaágy. A többi már csak apróság. A 11. kerületből történne a költözés a belvárosba (5. ker.) Mennyi pénzből valósítható meg ez? Mennyit kérnek el a költöztető céget egy ilyen fuvarért? Sok honlapot megnéztem, de most elsősorban tapasztalatok érdekelnének.




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!