Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha egy panellakás saját...

Ha egy panellakás saját tulajdon akkor is kell közös költséget fizetni? Mennyi szokott ez lenni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 12. 12:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy kell.

200-250Ft/nm


A társasháznak ilyen költségei vannak:

szemétszállítás

lift karbantartás, villanyszámla

takarítás,

közös képviselet

ügyvédi munkadíj esetenként

szerelés/karbantartás, pl zárak, kapcsolók,

papír/irószer

stb.

2013. jún. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm azért nem voltam ezzel tisztába mert eddig családi házba laktam .
2013. jún. 12. 12:15
 3/18 anonim ***** válasza:
Én 35 nm-es panelban lakom,nálunk 10 ezer a közös költség erre a méretű lakásra. Nagyobb alapterűnél több.
2013. jún. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
9%
Észvétem, kérdező. Persze, megrtem én, fiatal korban városba vágyik az ember, de valahol akkor is sajnállak.
2013. jún. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Miért? Mert feltételezhetően venni akar egy panellakást?
2013. jún. 14. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%
Előrebocsátom, eszemmben sincs gúnyolódni. Halál komolyan gondoltam a részvétnyilvánítást. Laktam ugyanis panelban, nem is egyben, így aztán tudom, mire vállalkozik.
2013. jún. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Én elhiszem nekünk remélhetőleg átmeneti állapot lenne

mert tényleg semmi bajom a leendő anyóssal de nem szeretnék örökké vele élni :)

2013. jún. 15. 18:01
 8/18 Nagyfater ***** válasza:
100%

Csak a lakás a te tulajdonod, a ház nem. A háznak pedig vannak költségei: lift, közös világítás, javítás, szemétszállítás, gondnok, víz- és csatornadíj, ha nincs vízórád, tervezett felújítás, közös képviselő díjazása, stb. Ezt fizeted a közös költségben. Cserébe viszont a ház fenntartásának gondjait leveszik a válladról.


Az összeg sok mindentől függ: a lakások számától, az épület állagától, a ház fenntartási költségétől, és attól, hogy milyen felújítások válnak szükségessé. Függ attól is, hogy a háznak van-e bevétele helyiségek bérbeadásától (műhely, üzlet, stb.). Az átlagos közös költség tízezer és húszezer forint között van, a fentiek függvényében.

2013. jún. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Kri76 ***** válasza:
77%
Azért hívják KÖZÖS költségnek, mert a ház lakói (mindegy, hogy bérlő vagy tulajdonos) a ház közös részeinek a fenntartási költségeit együtt viselik. A világítást, szemétszállítást, lépcsőházban való vezetékek cseréjének a költségét, stb.
2013. jún. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Kri76 ***** válasza:
Miért csak 84%-ban adok helyes válaszokat? :) 100%ban azokat adok.
2013. jún. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!