Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hasonló feltételekkel, megvenn...

Hasonló feltételekkel, megvennél egy parasztházat?

Figyelt kérdés

Lehetőségem nyílt rá, hogy az egyik közeli kis faluban megnézzek egy hagyatékból hátra maradt parasztházat. Régen is mindig arról álmodoztam, hogy egy ilyet fogok felújítani.

Kisvárosban élek, itt is dolgozom, a falu mindösszesen 7 km távolságra van, csendes, nyugodt helyen, 70 nm területű, 1200 nm telekkel.

Felújítandó, de nem düledezik, nem romos. Nyílászárókat kellene cserélni, tetőt helyenként javítani, és ha már nekiállunk, akkor újravezetékezni, vakolni, burkolatokat cserélni, ilyesmi.

Az ára mindösszesen 1,5 millió forint. Úgy gondolom, ennyiért üres telket nem kapnék, és lenne most némi segítséggel (kisebb családi kölcsön) lenne lehetőségem megvásárolni.

Addig, amíg a felújítás tartana, amit apránként szeretnék mindent megcsinálni, nyugodtan lakhatnék otthon, ahogy eddig is.

Számolgatva a dolgokat, később nem sok esélyem lenne ilyen olcsón házhoz jutni, hiába keresek viszonylag jól. Ezt 2-3 év alatt rendbe tudnám hozni, és 5 éven belül teljesen kölcsönmentes lennék.

A közeli családtagjaim közt van villanyszerelő, kőműves, festő, asztalos, fűtésszerelő, így a felújításhoz szükséges költségeken is sokat tudnék spórolni.

Belevágnátok ilyenbe egyedül? Jelenleg ugyan van párkapcsolatom, de közel sem olyan komoly még, hogy közösen álljunk bele egy házvásárlásba.

24/L



2013. aug. 6. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ilyen semmi pénzért megvenném - mi nagyon szeretünk felújítani, ráadásul a férjem és az apósom szakmailag is ért hozzá, tehát ez nem lenne probléma.


Ami inkább kérdéses lenne, hogy a padlástér beépíthető-e, mert alapvetően 70m2-es házat nem vennék, gyerekekkel nem valami nagy az. Ha viszont beépíthető, akkor mindjárt 120 körül van, úgy sima ügy.

2013. aug. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 kovpet ***** válasza:
100%

A környéktől sok függ. Ha nem lopják szét amíg nem élsz benne, akkor szerintem érdemes megvenni.

Főleg, ha a családon belül van szakértelem, mert akkor egész olcsón kijössz a felújítással.

De ha te beépíted az ablakot, éjjel meg kiépítik, akkor az neked nem jó biznisz :)

2013. aug. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha szeretnék ilyenben élni és normális környék,akkor belevágnék nőként is,nem csak pasik tudnak ilyet.

(de én imádok lakásban élni,imádom a zsongást,sosem költöznék falura,laktam eleget ott)

2013. aug. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Csendes környék, 1000 alatti lakos, börtönviselt, kisebbségi egy darab se. Még lomtalanítás idején sem engedik be a polgárőrök őket a faluba. Párom egy utcányira, barátok néhány háznyira vannak.

A környék abszolút megfelelő.

2013. aug. 6. 12:14
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is megvenném főleg ha nyugodt a hely, és közel is van a munkahelyedhez, meg ugye ezek a parasztházak ami vályog azokba az a jó hogy hihetetlen jól szigetelnek télen nem kell betegre tüzelned hogy meleg legyen, nyáron hűvös van bent.

Nagybátyámék is ilyenbe laknak amit maguk újítottak fel gyönyörű modern a kinézete plusz rendesen le is vakolták első osztályú a ház valaki messziről ránéz nem mondja meg hogy anno parasztház volt. És bent ilyenkor is maximum 25-26 fok van ami nagyon kellemes

Ha a telek is elég nagy akkor érdemes rákölteni mert ha úgy van még építhettek is hozzá. És ha a felújításig is van hol laknod amit apránként megcsinálsz akkor szerintem jó vétel lenne. Én is így vettem meg a szomszédom házát azt is összesen 3 millióért de gyakorlatilag még 3-4 milliót kell rá áldozni a rendberakásra, mert tetőt meg kell csinálni, akkor csöveket kicserélni pár helyen, plusz villanyt megcsinálni, bár az a szakmám azzal simán megvagyok. Én is megvettem akkor volt spórolt pénzem örökségből is részben meg msáhonnan is jött be, és azt is már 2 éve újítgatom mindig egy kicsit, kívülről szép, le lett szigetelve, tető is újszerű, a belső szobákat is kicsit átalakítottam hogy ne nyíljanak egybe, ablakokat 1 hónapja cseréltettem ki, már csak egy kis vakolás, befejezni a villanyt parkettázni, járó lapozni, bojlert kell még vegyek plusz a fűtésen is a radiátorokat rákötni a vízteres kandalóra és már meg is vagyok vele.

Nem ment el rá sok pénz de így apránként főleg hogy van is hol lakjak így kivitelezhető.

2013. aug. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez az álmod mindenképp vedd meg különben bánni fogod életed végéig. Nem pénz érte.
2013. aug. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Elöször mindenképpen nézesd meg szakemberekkel, mert sok esetben nem látszik laikus szemmel, hogy milyen komoly hiányosságok vannak és a felújitás sokkal többe kerül, mint új házat építeni. (Itt gondolok a villany/vízhálózatra, alapozásra, vizesedésre, fa szerkezetekre, stb.)
2013. aug. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is nézesd meg szakemberrel, de azzal nem értek egyet, hogy drágább felújítani, mint újat építeni.

Ha nem vizesedik alulról a ház, akkor kár lenne kihagyni ezt a lehetőséget!

2013. aug. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen még a vásárlás elött egy jó mesterkömüvessel nézzétek meg együtt. Ö megmondja helyböl mi az amire mindenképpen ráfér a felújítás.

Ami fontos, hogy a 70m2 felett lehet-e hozzá építeni. Még ha döngölt ház is simán lehet hozzá építeni ha a telek és maga az épület is adja.


Másik egy aprócska picit se gondolj arra, hogy család és barátok csinálják ezt most neked. Minden egyes felújítást gondold magadénak 100%s árral. Ök is pénzböl élnek, és manapság munkát találni mindenkinek nagyon de nagyon nehéz. Ha a legvégén lesz egy kis olcsóság akkor köszönd meg, de ne várd el, hogy neked olcsobban cisnálják.


Gondolj bele, hogy az unokestvéred ács. A tetö kijavítása 500.000Ft lenne. Ö 200.000 anyag áron elvállalja neked. Elöször is már 10x beázott mire oda ér(sok a munkája), akkor is hetekig csinálja(mert sok a munkája). Végre elkészül, már sok mérged volt miatta, mert húzta halasztotta az idöt.... Aztán jön egy vihar és mert ö nem jól csinálta(ezt rögtön mindenki megállapította, de nem mert neked szolni, mert ugye az unokatesó) és lesz 1M-s károd. Akkor mit csinálsz? Oda mész leordítot az unokatesó fejét, jól össze veszel vele egy életre?

2013. aug. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mindenképpen megnézi mester ember, a nagybátyámnak elég nagy vállalkozása van, ért hozzá, illetve a testvérem is kőműves.

Ács pont nincs, de az édesapám villanyszerelő, tehát ez a rész is kilőve.

Ács pont nincs ilyen közeli rokon, ezekért nyílván fizetnem kell.

A nagyobb munkadíjú dolgokért a segédmunkásokat természetesen kell fizetnem, a testvérem, édesapám minden mást ebből a két ágból megold szerencsére. A tető költségein kívül azt gondolom ezek a legnagyobb költségger bíró terhek, ezeken így azért sokat tudnék spórolni.

Megnézetem a hétvégén, aztán megpróbálok alkudozni picit. A ház egy éve nem kelt el, én egy héten belül tudnék fizetni, ha megfelel és érdemes belevágni.

2013. aug. 6. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!