Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik Budapest legbiztonságos...

Melyik Budapest legbiztonságosabb és legjobb kerülete?

Figyelt kérdés
Költözni szeretnénk vidékről, és nem nagyon vagyunk Budapesten jártasak, ezért érdekelne, hogy melyik kerület a legjobb és legbiztonságosabb?

2013. aug. 25. 11:31
1 2 3 4
 1/38 Shai-Hulud ***** válasza:
73%
2013. aug. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
95%
Anélkül, hogy megnéztem volna a képet, én is a 16. kerületre tippeltem volna. Szerencsére nagyon kevés cigány él itt és a szó negatív értelmében vett panelproli (aki úgy viselkedik mint egy cigány, de közben magyar a szerencsétlenje) is kevés.
2013. aug. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim válasza:
85%

Hát, igazából több is van. Olyat, hogy legbiztonságosabb, olyat most hirtelen nem tudnék annyira írni.


Az 5. kerület, az egy nagyon jó környék. Főként, hogy sok a turista, így akár éjszaka is nyugodtan tud közlekedni az ember. Az Astoria, Deák tér (5. ker.), Károly krt. Ezek elég jó környékek, laktam arra, mentem haza éjjel 2-kor is.


Az 1. és 2. kerület (a Vár környéke) szintén azért ez a kategória nagyjából. De ez a három Budapest legdrágább kerülete is (már ami a lakásokat illeti).


Vagy a 12. Az még jó hely, ott lakik a tesóm.


De sok helyen vannak azért barátibb árak, és mégis normális környék. Zuglót (14. ker.) például sokan szeretik, mert zöld. Én laktam ott, tényleg nem rossz. Ez konkrétan a Füredi lakótelep.


Amit inkább kiemelnék, azok, amiket ne válassz. 8. kerület, a 7. kerületnek a Blaha Lujza tér és a Keleti környéke; a 13. kerület Angyalföld nevű része.


Remélem, tudtam egy kicsit segíteni. :)

2013. aug. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim válasza:
100%
15. is jó. Ott lakom, semmi gond.
2013. aug. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim válasza:
62%

Biztonságos nincs.

A családi házas övezetekben a betörés sok, a frenkventált belvárosi részeken a lopások vannak túlsúlyban, a putris környékeken meg a rablások, de mindenhol előfordulhat bármi.. Aszerint válassz, hogy csendesebb, vagy bulisabb életet szeretnél élni a lakásodban. És persze jól körül kell nézni, minden kerületnek vannak jobb és rosszabb részei, akár szomszéd utca is lehet nagyon jó, ha olyanok a lakók, és a mellette levő közben tök putris.

Ilyen tipikusan angyalföld, vannak baromi jó részei, és nagyon rosszak is.

2013. aug. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim válasza:
86%

Az előző vagyok.

Még annyit tennék hozzá, hogy a helyedben Óbudát (3.ker), Zuglót (14.ker), és Angyalföldet (13.ker) nézném elsősorban, itt a lakásárak is elfogadhatóak és a közlekedés is jó, könnyen bent vagy mindenhol, mégsem a nyüzsgő büdös belvárosban élsz, ahol körbepöppentik és hányják a kapualjat, és nem a metróra ébredsz :)

Ezekben a kerületekben biztos hogy találsz megfelelő környéken megfelelő lakást.

2013. aug. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim válasza:
24%
VIII, kerület ;)
2013. aug. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
18%
én is a VIII kerületre szavazok, ott zajlik az élet szép egzotikus lányok, emberek, biztonságos,tiszta szép hely !
2013. aug. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim válasza:
92%
Én a 11. lakom a bme-től 6 percre, semmi roma származású fiatalember, nyugodt környék,sok egyetemista, 4-6-os villamos közel, a házak nem annyira szépek sok a nyugdíjas, de nyugodt környék, az alsóbb részéről nem tudok nyilatkozni.
2013. aug. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim válasza:
86%

5. és 6. kerület. Nyugodt környék. Érdemes olyan helyen lakni, ahol egy nagyobb látványosság van, mert ott sok a turista, nagyobb a rendőri jelenlét, így elég biztos hely.

Ami érdekes, hogy pl a Nyugati aluljáró milyen. Ha vannak rendőrök, akkor nagyon nyugis, de amint lelépnek, azonnal megjelennek a ku*vák, a cigányok, a drogdílerek, vagy mindhárom keveréke, és ok nélkül beléd kötnek. Ritka, de elő szokott fordulni, főleg, ha nem vagy egy kinézetre biztos ember.


Én a Fő utca, Batthyány tér, Óbuda, Aquincum részt javaslom, vagyis Budát, hiszen ezek a részek elég nyugodtak kevés balhé van. Viszont kerülendő a 4-6-os villamos éjjelente, hiszen sok a lopás/rablás. (4-6-oson elaludni egyelő az üres zsebbel való ébredéssel) De se a Széll Kálmán téren, se a Dél-Pu környékén nem élnék.

Budapest semmivel se veszélyesebb, mint London, Párizs, vagy más nagyobb európai város. Londonban is vannak nem ajánlott negyedek, ott is vannak támadások, rablások.

De bele lehet gondolni, hány olyan ember van aki éjjelente mászkál és sose történik vele semmi?? Vannak fura alkatok, de nem kell tőlük félni, viszont ha egy olyan villamos jön, aminek egyik felében társadalmi hulladékok (cigányok), a másik felében magyarok vannak, akkor arra nem szállok fel. De a 4-6-os, egy olyan járat, ami elég megbízható, csak zárni kell mindent. Forgalmas járat, így balhé nem igen lehet.

2013. aug. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!