Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Meg tudnátok mondani nekem...

Meg tudnátok mondani nekem (kép alapján) hogy mennyire "veszélyes" ez a repedés?

Figyelt kérdés

[link]

Kijavítható? Mitől lehet? Nem fog kidőlni a ház eleje, ugye? :)

Kívül is van egy vékonyabb a bejárati ajtónál, a bal felső saroktól felfelé a tetőig:

[link]

Ti megvennétek a helyemben? A belső felújítás nem probléma.



2013. okt. 2. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Én nem venném meg.


Ha könnyen javítható lenne, megtették volna, mert úgy többet ér, könnyebben eladható. Ha nincs megcsinálva, akkor annak oka van. Persze, ha nagyon olcsó, sok időd van, szereted a kihívásokat, vagy vannak egyéb szempontjaid, amiket nem osztottál meg, akkor még módosulhat a kép, de ÉN nem tenném. :)

2013. okt. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha sok pénzed van és nagyon olcsón adják a házat akkor hajrá!

Amúgy én nem venném meg (azért házilag kb láthatatlanná lehetne tenni a repedést, ugyan nem tartósan,de ez kimaradt... tehát azért jó dolog így mert látja és tudja az ember mire számíthat)

2013. okt. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
(Az első képen látható durva repedés nem a külső falon van hanem a két szoba közti válaszfalon.)
2013. okt. 2. 13:43
 4/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok, akit talán a második félreértett? Nem arra gondoltam, mennyire könnyű pár napra eltakarni egy ilyen hibát, azután pedig évekig pereskedni miatta. Pont arra gondoltam, ha könnyű lenne végleg orvosolni, akkor már megtették volna.


Ha bele is mennék valami ismeretlen okból a vételbe (alapból ugye nem...), akkor csakis szakértői (statikus) vélemény után, mert én nem értek eléggé hozzá. :)


Amúgy nálunk is van egy hasonló repedés, mert a teraszunk egyik fele évtizednyi késéssel készült el a másikhoz képest. Nem együtt mozogtak, az alapozás is külön történt. Mostanra a repedés szélessége beállt. Csakhogy ez nem a házban van, hanem a kertben, nem érinti statikailag a ház alapozását, és ha el akarnám adni a házat, gyorsan meg is csináltatnám. :)

2013. okt. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Elég olcsó, de régóta hirdetik, láttam korábban is, drágább volt. Errefelé sok a lerobbant ház, nem javítgatják mert nem is nagyon kellenek senkinek. Itt mindenki a városba akar költözni nem el onnan. Én személy szerint ott tartok hogy vagy havi 60+rezsiért albérlet, vagy megpróbálok hitelt felvenni, ami elég esélytelen. Ez a lehetőség azért lenne jó, mert ha nem dől a fejemre, lenne időm javítgatni, szívesen is csinálnám az albérlet fizetése helyett és még a hitelbe se döglök bele. Még egy lényeges szempont, hogy két gyerekem van...
2013. okt. 2. 13:58
 6/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Nem értettelek félre,de nem az írásodra reagáltam :)) Hanem megjegyeztem,hogy jó dolog amiért nem tüntették el házilag amit persze akkor biztos nem említettek volna meg,hogy jaj figyi azért itt ott kezdenek a téglák elválni egymástól,de nem olyan gáz....persze lehet utólag pereskedni ami nem 1-2 év és jó idegrendszer kell hozzá.

Szóval így legalább jól láthatsz pár hibát és tudod mit is veszel.

2013. okt. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kunu lenke ***** válasza:
Szia! Ha csak ez az egy repedés van ott a falon akkor 99% ban biztos vagyok benne,hogy utólag húzták fel a falat és a kivitelező nem kötötte be a másikba!!Ez orvosolható!!
2013. okt. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 menta34 ***** válasza:
Talán ha kivinnél egy statikust a helyszínre 10e Ft-ból akkor nem bukhatnál többet :)
2013. okt. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

30-40 ezer a statikus, errefelé :)

Ha 10 lenne nem írtam volna ide a kérdést.

2013. okt. 3. 08:51
 10/10 anonim válasza:
Szomszédunknak ilyen volt.Ő maga csinálta meg,mondjuk vett egy 180e ft-os gépet hozzá,anélkül nem tudta volna.Magyarán összehúzatta a házat(ház falait).Állítólag 250-300e ft-ba fáj egy ilyen felújítás.
2014. jún. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!