Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kőbánya mely részén érdemes...

Kőbánya mely részén érdemes lakást vásárolni és melyik kerülendő?

Figyelt kérdés

2013. okt. 17. 17:54
1 2
 1/11 anonim válasza:
81%
Szia, én a X-ben dolgozom, hallomásból tudom főleg (és láttam is), hogy az újhegyi részen nagyon szép, új házak, lakások vannak. A maglódi út az éles-sarokig nem olyan jó,de itt főleg raktárak vannak.De a nagyon "dzsubi", a kőbánya városközponttól megy a 95-ös busz a népstadionig... na azon az útvonalon ne gondolkozz! NAgyon gáz!
2013. okt. 19. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
mi újhegyen vettünk lakást a Hang utcában, nagyon meg vagyok elégedve. családias környezet.
2013. okt. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
8%

Keress másik kerületet!!! Nem tudom, hol laksz de a 17 ker...18 ker...19 ker....inkább....

8-9-10 ker...nem ajánlom, de te tudod!

2013. okt. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Végvári József Csaba válasza:
83%

Hős utca, Pongrácz utca egy részének környéke problémás kerüld. Óhegy park harmat utcai oldalán lévő lakótelepen (Gitár utcától a Kada utca irányába) nem tudok problémát (itt max a jármü söfőrők okoznak problémát időnként), ezt ajánlani tudom. Újhegyi lakótelep szóba jöhet problémáról nem tudok. Gyakorló utca (Örs vezér tere-nél) itt parkolás a gond, bár most fizetősé tette az önkormányzat ezt a részt, így ezt most nem tudom mennyiben segít az itt élőknek.


Én születésem óta a 10-kerben lakom (immár több mint 30 éve).


3-ik hozzászólónak mondom a 10. kerület nem vészes, nem tudom neked mi bajod vele.


A 8-ik kerületet viszont elég gázos, azt tényleg érdemes elkerülni, ha lehet.

2013. okt. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 kkovax38 ***** válasza:
100%
Az előttem lévő kettő hozzászólónak válaszolok. Előrebocsájtom, nem roma vagyok. Ebből a szempontból kell nézni a dolgokat. Én 53 éve élek a 8.-ik kerületben, és nem is szándékozok elköltözni. Ennyire rossz a 8 ker. Az interContinentál is volt már kocsma, az attól függ milyen vendégek vannak benne. Ez egy igazi közmondás. Ez viszont jellemző lehet minden helységre, főváros, város, falu, major, kerület, mindenhol vannak jó és rossz emberek. Innen ered az, hogy minden kerületben, még a belvárosban is akad olyan körzet, ahol sötétesedés után nem érdemes az utcára kimenni.
2013. okt. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
kkovax38: szabad tudni a 8. kerület melyik részén élsz, ahonnan nem szeretnél elköltözni? Mert egy Bródy Sándor és egy Lujza utca között azért "egy kis" különbség.
2013. okt. 23. 13:43
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kőbánya hatalmas (32,5 km2) területű és népességű (81 475 fő) kerület, éppen ezért viszonylag nagy különbségek vannak a területén belül, még városrészek szerint is. Én 2009 óta élek itt, megosztom Veled az azóta szerzett tapasztalataimat.


Felsőrákos:

A nagy része lakatlan, de ide tartozik a Kerepesi út melletti kertvárosi rész, ami kifejezetten jónak számít, valamint a Gyakorló utcai lakótelep, ami a főváros egyik legdrágább lakótelepének számít (részben a kitűnő közlekedése és az Árkád miatt).


Gyárdűlő:

Viszonylag drágák errefelé a lakások, amit nem értek, ugyanis szerintem Kőbánya egyik legcsúnyább része. Viszonylag jó a tömegközlekedése, hiszen a 3-as metró és a 3-as villamos is itt közlekedik, de szerintem nem teljesen veszélytelen környék. Pozitívum viszont, hogy közel van a Népliget, ami még ha elhanyagolt is, de legalább zöldfelület. A panelházas lakótelepet viszont egészen szépen rendbe hozták.


Keresztúridűlő:

Ez egy ritkán lakott városrész, az Új köztemető is itt található, szerintem nem túl ideális hely, mert nem olyan jó a tömegközlekedés, s esztétikailag se túlságosan megkapó.


Kúttó:

Ez a Kőbánya-Kispest melletti terület, főként csak gyárépületek vannak itt, ha netalántán errefelé találnál lakást, szerintem semmiképp se költözz ide, annak ellenére, hogy a 3-as metró végállomása miatt jó a közlekedés.


Laposdűlő:

Szintén gázos hely, itt van a Hős utca és a Pongrác út is. Semmi pénzért nem költöznék oda, még annak ellenére sem, hogy az 1-es villamos és a 2-es metró miatt jó a tömegközlekedése.


Ligettelek:

Nagy része lakatlan, mert ezen a területen van a Budapesti Nemzetközi Vásárváros, de a lakott része Kőbánya óvárosa (Kőrösi Csoma Sándor út és sétány, Szent László-templom, stb.) Sok régi házat most újítanak fel, egy-két új lakópark is felépült, viszonylag nyugalmas rész, érezhető, hogy próbálják rehabilitálni a városrészt, de szerintem jelenleg még inkább csak egy átmenet a jó és a rossz között. Bár a Szent László tér mögötti új lakópark gyönyörű lett.


Óhegy:

Nagyon nagy városrész, így elég változatos. Az Óhegy park környéke kifejezetten jónak számít, a tömegközlekedés is elfogadható a 85-ös busz miatt (szerencsére sűrűn jár). A négyemeletes házakból álló lakótelepet folyamatosan újítják fel, ez Kőbánya legzöldebb része, szerintem kellemes. :) Általában véve a kertvárosi részek jók itt, kivéve azokat, amik közel vannak a Gyömrői úthoz.


Téglagyárdűlő:

Itt csak ipari létesítmények vannak.


Újhegy:

A lakótelep az évek során szinte teljesen megújult, ráadásul mostanság látott napvilágot az a hír, hogy az Újhegyi sétányt a jövőben fel fogják újítani. A mellette lévő Mély-tó nagyon kellemes kis park. Az újhegyi kertváros szintén élhetőnek mondható, csak sokak számára az riasztó, hogy viszonylag közel van a Budapesti Gyűjtőfogház épülete.


Mindent összevetve szerintem Óhegy a legjobb, én nagyon szeretek itt élni, szerintem erre a városrészre nem húzhatók rá a tipikus Kőbányáról szóló sztereotípiák.

2013. okt. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!
2013. okt. 23. 16:32
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Óhegy.
2013. okt. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Van ilyen Budapest nogo térkép is már:

[link]

2016. okt. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!