Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri eladni a Földet vagy sem?

Megéri eladni a Földet vagy sem?

Figyelt kérdés
2.6 hektarert ajánlottak 3.000.000. Ft-t. Aranykoronailag nem tudom, hogy áll. De a kérdésem az, hogy Megéri a mai napokban eladni a Földet vagy nem? A masik, hogy melyik a kedvezőbb, ha van 2.5 gyengébb minőségű Földed, vagy 1 hektar de az kiváló. Magyarul tobb hyengebb, vagy kevesebb minőségi a jobb allas?

2013. dec. 9. 14:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%

Nagybetűvel a Föld bolygót írják, kétlem, hogy találnál vevőt rá.

Aranykorona??? Te melyik évszázadból ragadtál itt? :)

2013. dec. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az értékét, termékenységét bizony Aranykoronában mérik. Mind a mai napig. Szerintem ne add el. Add ki haszonbérbe, hogy hozza a pénzt, vagy műveltesd be magad!
2013. dec. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne add el !! Csak bérbe add ki!
2013. dec. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
53%
Kinek akarod eladni a Földet? Találkoztál már földönkívüliekkel?
2013. dec. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
telefonról írtam és találati lista automatikusra van állítva, ezért írta a "Földet". A másik mondanivalóm, hogy melyik korban ragadtam? én a mai világban élek barátocskám. Neked kéne többet tudni és olvasni utána gyere az ilyen hülyeségeiddel. Tanultál te valaha történelmet? vagy minek írsz ide ha még marhaságot is beszélsz? Biztos vagyok benne, hogy születésed előtt már aranykoronában mérték a föld minőségét, ha csak nem vagy több 80-nál már bőven igazam van. Úgyhogy nem vagyok kíváncsi az ilyen oktatás jellegű hozzászólásodra főleg, hogy nem is igaz. De nem baj jót nevettem rajtad :DDDD még, hogy melyik korban élek :DD ez elég ciki, hogy ilyet nem tudsz...bújj el (ha már te is tegeztél) köszönöm a többi választ. Megkérdezhetem, hogy önöknek/nektek van földetek?
2013. dec. 9. 15:23
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem van, de soha nem eladó, csak örökölhető lesz! Igen, van aranykoronaérték, ahhoz mérik a vételi-eladási árat, no meg, hogy hol fekszik! Bérbe add, ha igazából nem kell nagyon a pénz, pláne ne autót vegyél az árán!
2013. dec. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
1. -Nek üzenném ha valamit nem tudsz az nem azt jelenti hogy nincs. Ha csak marhaságokat írsz inkább ne szólj hozzá úgy legalább nem járatod le magadat. Aki hallott életében termőföldről az tudja hogy értékét aranykoronában határozzák meg. De hogy a kérdésre is próbáljak válaszolni eladtunk egy darab földet 800 ezerért hektárját mert nem adtak többet érte de akkor kellett a pénz(deviza hitel kiváltásra). Magas aranykorona értékű jó föld volt. Másik darabért 1 millát kínáltak hektárjáért 1 évvel később , azonnal fizették volna annyira kellett a vevőnek.Ez alacsony a.korona értékű homokosabb gyengébb minőségű volt.Nem adtuk el. Tehát nem feltétlen függ össze az aranykorona érték az árral. Saját tapasztalat.Egyébként azt mondják 1 milla fölé nem nagyon megy majd hektárja. Mivel nyugaton se drágább, de ennek utána kellene nézni nem vagyok biztos benne. Másik magadba kell eldöntened akarsz e gazdálkodni vagy nem. Jelzem ennyi ahhoz édes kevés. Számold ki mennyit adnak bérleti díjba és mennyi lenne a 3 millára az éves kamat ha beteszed bankba. Majd átgondolod mi éri meg jobban.
2013. dec. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Van meg tobb fold is. Csak ezt kertek aránylag jo aron,de mivel orokolve lett par eve,ezért adozni kell ha eladjuk. Szerintem inkabb maradjon meg, foleg ha nem kell a pénz a föld az mindig jo befektetés volt, mert nem romlik az állapota mint pl egy haznak vagy autónak. Napjainkban mi meg a jo befektetés ami kesobb tobbet érhet vagy hozhat a konyhára?
2013. dec. 9. 22:40
 9/14 anonim ***** válasza:

A mai helyzetben, csak a föld ami érték álló!

(Az arany is jó lenne, aminek kissé esik az ára lefelé most,)

2013. dec. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ezt csakis neked kell eldöntened ,nem másoknak! Ha nem termeled akkor minek. Ha termeled sem 1 nagy üzlet. Ha nincsenek saját gépeid hozzá,marad is + nem is.De inkább nem. Nagyon keserves manapság a földművelés. Ha a pénz jobb helyre menne akkor add oda. Eleve a földet nem akkor adod el amikor te akarod,hanem amikor van rá vevő.Én a földművelésből élek ,de ha nem kell akkor nyugodtan add oda.
2013. dec. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!