Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Dunakeszi Vagy Fót a jobb...

Ghini83 kérdése:

Dunakeszi Vagy Fót a jobb választás?

Figyelt kérdés
Olyanok véleményét várom, akik esetleg a két város közül valamelyikben laknak, vagy ismerik. Újpesten lakunk 2 éves gyerekkel, szeretnénk egy 70 nm körüli kis kertes vagy társas vagy sorházi, esetleg családi házba költözni. Fóton jobbak az árak, viszont nem tudom milyen a közlekedés, mik a vélemények, milyen a hely. Kb 18 M-ig van lehetőségünk.

2014. jan. 17. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én váci vagyok, Dunakeszin átutazni szoktam, talán az szebb benne hogy a Duna mellett van, egyébként alvóvárosnak tűnik utcahossznyi emeletes házakkal, nem különösebben érdekes/szép belvárossal. Az, hogy hétvégente/esténként elég kihalt minden gondolom a Pestközelségnek tudható be, tőlünk is sokan beutaznak.

A városon belüli közlekedés érdekel? Ha igen, szerintem nézd meg a helyi buszok oldalát.

Pestre szerintem hasonló lehet, az M2 a két város között halad el plusz Dunakeszin a régi kettes átmegy, mindkettő elég közel van az M0-hoz, a vasúti közlekedés Fóton nem tudom milyen, de gondolom hasonló mint máshol. (késő, koszos vonatok :/)

2014. jan. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Dunakeszin már nem maradt zöldterület, mindent beépítettek. Lakóparkok, panelek, sok kisebb régi ház, mint egy útmenti falu, jellegtelen.

Nézd meg a túlsó partot, a 11-es út mellett, de nem a dunai oldalon, Szentendre, Leányfalu, Tahitótfalu, Dunabogdány és Visegrád között sok az eladó kisebb-nagyobb eladó ház. Én nemrég itt vettem olcsón jót.

2014. jan. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2014. jan. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2014. jan. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2014. jan. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Fótról sokat kell gyalogolni egy jó kis pecázásért :)

Laktam Keszin. Nem csak alvó városnak tűnik, hanem az is: a lakosság fele bejár Pestre dolgozni, és csak aludni jár haza Keszire. Ennél fogva egy viszonylag nyugodt, csendes városka, kivéve a 2/B (régi kettes) út mentét, és a Kesziről Fótra vezető út mentét. Mindkettő szép környék, rendezett, biztonságos, kulturált, mindkettőben vannak közértek, különböző bevásárlóközpontok (nem plázák), mindkettőben van óvoda, iskola, orvos, posta. Mindkettőtől kábé 10 percnyire van a BP tábla, a közlekedés mindkettőből jó Pestre (Keszin még vonatállomás is van, kettő is). Pont ezekért mindkét településen elég drágák is az ingatlanok. Egyébként kábé azonos kaliberű városka mindkettő, bár Keszi valamivel nagyobb. Csaknem egybe is épültek már, gyakorlatilag a 2/A választja el egymástól őket.

2014. jan. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szentendre, Leányfalu, Tahitótfalu hasonló adottságúak, ott a 11-es út, összeépültek a települések, vannak boltok, iskola, óvoda, sűrű közlekedés, 40 perc alatt Újpesten van a busz. Ott a Duna, a strand, az erdő, csend van és nyugalom. Az ingatlanok ára a hegyoldalon is alaposan lement a tavalyi árvíz miatt.
2014. jan. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Én világéletemben Dunakeszin laktam, szeretem is, sok minden megvan itt, de az utóbbi években majd a duplájára nőtt a lakosság és a levegőben érzem. Nagyon rossz lett a levegő. Az új lakóparkok lakói autóval közlekednek, mert annyira nem jó a helyi közlekedés, egyszóval büdös van. Szomorú, de egy jó ovit is azért kellett kilőnünk, mert közel van a forgalmas út és büdös van. Én, ha ma kéne döntenem, Fótot választanám. Dunakeszin csak vegyes ovi van, Fóton korcsoportos, ami sokkal jobb. Fóton főleg busszal lehet közlekedni, de vonat is van.
2015. febr. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
65%
Előző vagyok. Kisgyerekkel pedig egyértelműen Fót. Bár már kötelező felvenniük a 3 éveseket oviba, tekintve a zömében kisgyerekkel Dunakeszire betelepült tizenezer családot, nem lesz kevés a gyereklétszám az oviban, és ha az új részekre költöznétek, autó nélkül nem lesz könnyen megközelíthető egy sem. Az iskola sem. (Van, akiknek 5 km-re van a körzeti iskolájuk.) Tehát én Fótot választanám, de fontos, hogy nézzetek szét, sétáljatok, beszélgessetek ottaniakkal. Egy pörgős ismerősömnek olyan semmilyen Fót, azt mondja nincs ott semmi, viszont Dunakeszit sem szereti, mert túlnőtte magát, úgyhogy marad inkább Fóton. Mindenesetre én kisgyermekkel nem Dunakeszit választanám, hiába van itt ez-az, ha egy sima séta során benzingőzt és dízelt nyel a gyerek. Annak ellenére hogy utazgatni kell, mégis inkább Fótra járatnám a gyereket oviba, bár kevés eséllyel vennék fel mert nem Fóton lakunk. Mégis megpróbálom, mert a dunakeszi helyzet nem tetszik.
2015. febr. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!