Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért mondják, hogy egy...

Wma kérdése:

Miért mondják, hogy egy könnyűszerkezetes ház később eladhatatlan?

Figyelt kérdés

2014. márc. 14. 09:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%

Azért, mert sokan nem akarnak mdflap házat venni, ami le van festve, burkolva és szigetelve. Pont emiatt nem is hitelezik meg a bankok. S ki vesz manapság készpénzre ingatlant?


Ezzel lehet egyetérteni vagy nem, de zömében így működik.

2014. márc. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mi is háznézésben vagyunk. Hiába olcsó a könnyűszerkezetes, akkor sem költöznénk ilyenbe, ha fizetnének. Meg sem nézem az ilyen hirdetéseket.
2014. márc. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
A magyar egy nagyon konzervatív gondolkodású nép. Mindenképp kell saját ház, mert akkor vagy valaki, egyébként is, ha bérled, akkor feneketlen gödörbe öntöd a pénzt, az a saját ház legyen téglából, mert csak az tart ki egy életen át, stb.
2014. márc. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Könnyűszerkezetes ház mutatós, szépnek látszik, de nem laknék benne. Penészedik a fala. Láttam egy ilyen vadiúj házat belülről, nekem nem kellene.
2014. márc. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Téglaház is tud penészedni. De még mennyire, hogy tud.
2014. márc. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam a választ:

a bank nem finanszírozza a 10 évnél idősebb könnyűszerk.házakat.

maagyarul:nem fogja senki megvenni, csak akinek van kb 20 M kp-ben.

2014. márc. 14. 19:45
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Laktatok könnyűszerkezetes házban????

Mert én nem laknék másban?

Nem penészedik, miért tenné?

Havi fűtés, melegvíz, főzés 12 ezer/hó, 5-en vagyunk!!!

Nagyon jó hőszigetelő!

Imádom, a fene se kínlódna szar téglával, ami tényleg penészedik,a 20-30 éves téglaházak már nem korszerűek. Kifűthetetlenek. A bankok pedig adtak rá hitelt mikor megvettem.

2014. márc. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyelőre nincsenek körülöttünk 100 éves könnyűszerkezetes házak...a bizalom a tapasztalatokra épül...
2014. márc. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%

Nem penészedik? Dehogynem! A szülői házban 3 féle anyag is megtalálható és sajnos mind penészedik (könnyűszerkezet, tégla, vályog). Mi ytongból épültben lakunk, és ez is penészedett idén (tavaly nem).


A tégla miért lenne 30 év után korszerűtlen? Szigetelni kell és akkor nem kell annyit fűteni... A könnyűszerkezetes is szigetelve van...

2014. márc. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A szülői ház ezek szerint össze-vissza van építve! A normálisan kivitelezett könnyűszerkezet biztosan nem penészedik!!!
2014. márc. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!