Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehet hétvégi ház...

Hogyan lehet hétvégi ház besorolású ingatlant lakóházzá átminősíteni? Az ingatlan belterületen van!

Figyelt kérdés
Kinéztünk egy szép kis házat, ami teljes egészében téliesítve van (központi fűtés). Hogyan zajlik egy ilyen folyamat? Mik a kritériumok? Mennyi időbe és pénzbe kerül? Nagyon fontos lenne számunkra hitel szempontjából! Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. márc. 30. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben külső átalakítást is szeretnétek akkor érdemes a helyi polg.mesteri hivatal építési osztályát felkeresni-véleményét kikérni:belefér -e a lakóhely képébe! Továbbá: vedd fel a kapcsolatot 1 ép. vállalkozóval és kérj árajánlatot! (lehetőleg aki-kiket ismersz, akár többet kérhetsz)Az árajánlat fog kelleni a pénzintézeti kérelemhez! (vállalkozó voltam és adtam nem 1 árajánlatot! 62/F
2014. márc. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
általában sehogy. ezt a helyi önkormányzat határozza meg; érdeklődjél náluk!
2014. márc. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
át lehet simán, polgármesteri hivatalban érdeklődj, hogy mi kell hozzá. Ha amúgy rendesen be van szigetelve (van pár kritérium az átminősítéshez, ezt a hivatalban megmondják), akkor csak papírmunka, plusz egy kis pénz. Mi is anno hétvégi házat vettünk meg, de kikötöttük a tulajnak, hogy előbb minősítesse át, de az azzal járó költségeket persze hozzáadtuk a vételárhoz.
2014. ápr. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Napkiraly ***** válasza:
Semmi köze a szigeteléshez. Az önkormányzat/építéshatóság engedélyezi bejelentés alapján a funkcióváltást. Nem nagyon szeretik, mert más lesz helyi adó szempontjából a besorolása (nem lehet IFA-t kérni)
2014. ápr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
érdekes, nekünk megszabták, hogy hány cm külső szigetelés kell ahhoz, hogy lakóházzá minősítsék, nem önszántunkból költöttünk rá 1 milliót még.
2014. ápr. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Mit sikerült aztán intéznetek? Én is ugyan így vagyok belterületen egy 2 éve épült gyönyörű kis házat néztünk ki, de egy kis föld úton van 100m-re a főúttól és hétvégi ház a minősítése, de hitel szempontjából úgy át kell minősíttetnünk, a szigetelése 10 cm-es. Csütörtökön megyek a helyi önkormányzathoz, hogy világosítsanak fel, mert május 1-től van valami új földtörvény. Én már nem tudom követni.
2014. jún. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Annyit tudok mondani, hogy a tulajdonos átminősítette (az összeget nem tudom megmondani, azt hiszem pár tízezer forint), de sajnos az ingatlan alacsony alapterülete miatt nem kaptunk volna rá megfelelő összegű hitelt. Szigetelés nem volt kritérium.
2014. jún. 26. 09:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Valaki tudna mondani valami konkrétabbat erről hogy kb mennyibe kerül mondjuk egy zártkerti telek vagy nyaraló lakóingatlanná történő átminősitése?
2015. dec. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!