Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Pilisvörösváron, a Táncsics...

Pilisvörösváron, a Táncsics Mihály utcában érdemes házat vennem? (többi lejjebb)

Figyelt kérdés

Budapesten lakom a párommal de ki szeretnénk költözni a kertvárosi részbe egy nyugodt, csendes, tiszta levegőjű környezetbe.

Pilisvörösvárra akarunk költözni, lehetőleg valahol a település belső részébe, mert arra felé lakik egy rokonom.


Nekem a Táncsics Mihály utcát ajánlották az ismerősök, mert közel van minden (busz, vonat, boltok, üzletek) és a házak is új építésűek vagy legalábbis jó állapotban vannak.


Tényleg érdemes ott házat vennem?

Milyenek az emberek / szomszédok?

Valóban nyugodt, csendes környék, nincsen sok autó?


Nem szeretnék rossz döntést hozni, remélem valaki tud segíteni! :)



2014. ápr. 19. 20:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én Vörösváron lakom, bár nem a szóban forgó utcában. De szerintem alapból jó itt lakni, jók az iskolák (főleg a német miatt, de a közgazdaságtan is erős), jó a zeneiskola, alapvetően kedvesek az emberek.

Van mindenféle bolt - bár a nyitva tartás azért nem egyenlő a budapestiekkel, sem a választék, de hát ez szerintem minden kisebb városban így van.

A közlekedés egész jó. Jelenleg ugye vonat az nincsen - ezt gondolom, tudod -, de sok busz jár, vonatpótlók is. Ha bulizós vagy, akkor lehet, nem leszel ezzel elégedett, mert éjszakai járatok nincsenek.

Közel van Budapest nagyon - viszont számítani kell arra, hogy a 10-es úton elég nagy torlódások szoktak lenni, az ürömi lámpáig a csúcsidőben (reggel és délután). Egyébként viszont Óbuda kb. negyed óra autóval, ha nincs ilyen probléma, a busz menetideje pedig Árpád hídig kb. 35-40 perc.

Van orvosi rendelő, tűzoltóság a közelben...

2014. ápr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A távlati tervekben szerepel, hogy a pilisvörösvári völgyben megépül az M10-es autópálya, kétszer 3 sávval,betonozott patakokkal, a hegyek visszaverik a dübörgést, jó kis benzingőzös lesz a levegő. Ősszel kerestem házat, ezért nem mentem el végül oda lakni, pedig voltak megfelelő házak.
2014. ápr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nézz körül inkább a Dunakanyarban, innen is 35-40 perces út busszal Budapest (Tahitótfalu, Leányfalu, Szentendre). Torlódás csak a Megyeri-híd felhajtójánál szokott lenni.
2014. ápr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

Második!

Ez a terv kb. 20 éve "él", és semmi jele, hogy valaha is lenne belőle valami!

Mellesleg - ha kicsit jobban odafigyelnél - pont, hogy elkerülné az új út a várost, sőt, elvileg a 10-es út forgalmát is elvezethetné!

2014. ápr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha megépül az M0-ás északi szakasza, akkor ez az M10 meg fog épülni. Semmi ok örömködni, hogy de jó, kisebb lesz Pilisvörösváron belül a forgalom, mert a Háziréti-patak völgyében fogják megépíteni, a szántóföldek és a patak helyén, a hegyek lábánál. Akkor a Pilis és a Budai-hegység felerősíti a dübörgést, minden inkább lesz, mint csend és nyugalom. Én láttam a terveket. Élhetetlenül zajos és büdös lesz minden, a napi 100 autó és kamion miatt.
2014. ápr. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ezt akarod megvenni? Költhetsz rá másik 10 milliót, nem éri meg.

[link]

2014. ápr. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!!

Főleg a Táncsics Mihály utca érdekel. Persze tudom, hogy a település egészét érintő változások az adott utcára is hatással vannak. ezért köszönöm a válaszokat, ezek nagyon segítenek nekünk!


(Kedves Utolsó! Nem ezt a házat néztük ki magunknak, egy másik is eladó a Táncsics Mihály utcában.)


Ha valaki esetleg ebben az utcában lakik, remélem tud segíteni véleményével, tapasztalatával.

De persze minden válasznak örülök, és köszönöm!!

2014. ápr. 21. 21:55
 8/13 anonim ***** válasza:
Megnéztem, hogy merre is van ez az utca, látom, a horgásztavak, a patak környékén. Ez elég messze van a közlekedéstől. A buszok a Fő utcában járnak, a pótlók is. Én is néztem arra házat, de a Csobánkai út közelében, illetve a Szabadságligetben.
2014. ápr. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 menta34 ***** válasza:
60%
M10 2x3 sávval? wehehehe. Ember, gondolkodjál már, hogy a Bp-ről kivezető utak merre felé hány sávosak, M2, M4, M6, stb.
2014. ápr. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha megépítik a szlovákok az Esztergom és Komárom közötti új nagy Dunahidat, azt kötné össze az M10-es az északi M0-ás szakasszal. Igenis nemzetközi főút, sok sávval, a tervek szerint. És ezeket meg akarják valósítani.
2014. ápr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!