Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol van Budapesten kutyamentes...

Under Taker kérdése:

Hol van Budapesten kutyamentes lakótelepi övezet, azaz olyan városrész ahonnan ki vannak tiltva a kutyák és így aki kutyaugatás mentesen nyugodtan akar aludni oda mehet lakni?

Figyelt kérdés
Ha valaki tud olyan háztömböket ahonnan ki vannak tiltva a kutyák (átmenetileg is tilos behozni) a ház alapszabálya szerint és a gyakorlat szerint is, megköszönném ha megírná hol.

2014. ápr. 25. 00:01
 1/10 anonim válasza:
92%

Szerintem ilyenre max. egy-egy új építésű tömbben van esély, egész övezetben kizárt.

Mikor új építésű házban laktunk, egyébként is alig voltak kutyák, pedig rengeteg lakás volt. Amik meg voltak, ott a gazdik is normálisak voltak, nem volt egész napos ugatás és az ürüléket is összeszedték. Persze, ez csak egy példa.

2014. ápr. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
77%

Sajnos ez egy kutyás nemzet lett ,így nincs ilyen hely.

A kutyaszar is igazi hungarikum lett.

2014. ápr. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos ilyet nem fogsz találni. De költözz a Rákóczi út és a körút sarkára, ott garantált, hogy egy vakkantást nem hallani. Csak autókat, buszokat, villamosokat, szirénázó autókat, és a rövid szünetekben részegek óbégatásait. A csend lett a legdrágább kincs a világon.
2014. ápr. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Minden konkrét ház érdekel ha valaki tud ilyet. Neten olvastam hogy van ilyen, csak sehol sem írták, hogy pontosan hol. (Nem kell hogy az egész övezet az legyen.)

Ahogy írtátok, a csend az egyik legnagyobb érték manapság.

(Laktam már a körút mellett amúgy, de az ajtóm előtti kutyaugatáshoz képest az a moraj semmi.)


Köszönöm előre is!

2014. ápr. 25. 23:45
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha ugyan bele merik írni az FMSZ-be, házirendbe, hogy itt ugyan tilos kutyát tartani...... Meddig tartják be??

Beköltözik egy-két új tulaj és akár pereskedni lehet vele, mert volt jogalap, úgysem szankcionálják likvidálással csak lesz valami mediáció.

Ez elméletben szép, de gyakorlatban betarthatatlan - sajnos.

2014. ápr. 26. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Már különben sem jellemző kisebb lakótelepeken, hogy minden második tulaj kutyával kínlódnak. Ez tíz éve lecsengett, rájöttek, hogy maguknak is komoly teher.

Aki pedig még mindig tart, foglalkozik is vele.


SAJNOS vannak extrém körülmények, pl.: nappalra egyedül bezárt ebek ugatnak....., de ilyen véletlenül bárhova költözhet, jó szomszédnak.

2014. ápr. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Lakótelepen ha nem a kutya ugat,akkor a szomszéd :)
2014. ápr. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyere ki lakni a Dunakanyarba, vegyél kisebb házat vagy lakást. Az utat is alig hallani, kutyák ugyan vannak itt is, de nem minden háznál. És csend van és jó levegő. Árnyoldala az, hogy félóra, 40 perc az út Budapestre busszal.
2014. ápr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Laktam Újpalotán, Mátyásföldön, most Csepelen.

Az első helyen a lépcsőházban egy kutya volt, az is a fejem felett.

Mátyásföldön 3 helyen laktam (mind 4 emeletes társasházak), egyikben tartott csak az egyik lakó egy kis pincsit.

Itt Csepelen is 4 emeletesben lakom, a lépcsőházban senkinek nincs kutyája, de mellettem a parkban a kutyások minden délután összejönnek, futtatják a kutyáikat, amelyek vígan ugatnak, a gazdáik meg üvöltenek, hogy „Einstein, gyere vissza!”, „Mócárt, ül!” stb.

Csupa híres emberek nevei.

2018. jún. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
jól van, és? most sírjunk?
2021. dec. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!