Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nyugat Magyarországon melyik...

Nyugat Magyarországon melyik kisvárosban érdemes házat venni? Velencei-tó környékén esetleg?

Figyelt kérdés

Budapesten élek, de szívesebben élnék kertes házban, medencével, kutyával, hiányolok rengeteg dolgot, amit egy kisebb városban, egy kertes házban meg tudnék csinálni.

Itt a levegő is rossz, sok graffiti, csövesek, cigányok, éjszaka nem lehet kimenni se, állandó zaj, lopások, betörések, akár fényes nappal is...


Nyugat Magyarországon hova érdemes költözni kisvárosba? Velencei-tó környékén jó élni?



2014. júl. 8. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Múltkor én is ezen gondolkoztam, aztán arra jutottam hogy Bp nyugati agglomerációja azért nem rossz:)a

De ha nyugatra mennék, akkor Győr, vagy a határ miatt Sopron , bár az elég kicsi város nekem.

2014. júl. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi is így voltunk, de a munka Pesthez kötött. Így Szigethalmon vettünk kertes házat. Be tudunk járni ha kell, de mégis nyugisabb itt az élet.


Szerintem az agglomeráció elég jó.

2014. júl. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi! :) Utánanézek még, hogy milyen Sopron vagy Győr.

Hát igen, ha van egy biztos, és jó munkahelye az embernek, nem szívesen hagyja ott, Budapesten pedig vannak jó munkahelyek.

Itt is van néhány szép hely, pl. Margit-sziget, Kopaszi gát, ahová el lehet menni, csak oda kijutni is a nagy forgalomban azért nem hiányzik az embernek.

Bevallom, Velencei-tónál voltam szabad strandon, és nagyon tetszett, nem voltak olyan sokan, és a tó környéke rendesen ki van építve bicikliúttal. Béreltünk is egy napra kerékpárt. Itt Budapesten sajnos nincs ilyen lehetőség, pedig nyáron nagyon jó lenne! Vagy egy medence akár. Strandra is nem szeretek járni, hozzánk a legközelebb a csepeli strand lenne, de hát az híres valamiről :D

Bp. agglomerációja tényleg szimpatikusabb, de ott is be kell járni Bp.-re. És én nagyon sajnálom, mert szerettem, és itt is lakok, de kiábrándultam belőle, a sok koldus, cigány, és a rengeteg ember, a forgalom, az igénytelenség és a büdös egyszerűen nem tudja visszaadni nekem Bp. szépségét.

Én nagyon szeretnék tópart közelben lakni, Sopron tényleg szép város. De még Székesfehérvár is tetszik.

2014. júl. 9. 00:39
 4/6 anonim válasza:

Gárdonyban van nyaralónk, 3 éve, 2 kisgyerekkel, végignyomtam egy pár milliós épitkezést is, távolról, Bp.-ről. Évi pár hetet és jópár hétvégét töltünk ott, nagyon szeretjük, gyakorlatilag semmilyen csalódás nem ért minket.

Pozitívumok:

- szabadstrandtól kb. 45 perc Bp., 30 perc autópályán (Petőfi híd)

- korszerű, klassz vasúti megállók

- rengeteg élelmiszerbolt van, szinte bármikor tudsz vásárolni, barkácsbolt, benzinkút, stb., szinte minden van

- télen-nyáron vannak emberek, nem csak nyaralóváros

- nagy százalékban dolgozni járó, környezetére igényes emberek lakják, ez látszik sok mindenen

- sokféle játszótér, szórakozási lehetőség, étterem van

- talán közvetlenebb, barátságosabb emberek vannak lenn, mint Bp.-en

- a bűnözés gyengébb, mint a nagyvárosokban, sokkal jobban figyelnek az emberek, munkanélküli, hajléktalan alig van


Negatívum:

- nyáron minden hétvégén valahol koncert van, azért ezt hallani este 11-ig,

- sok a szúnyog, szerintem itt nem irtják, mint a Balatonon,

- belvárosi embernek télen kicsit kihalt,

- szokatlan, hogy mindenhova autóval vagy biciklivel kell menni, helyi tömegközlekedés nem olyan azért, mint Bp.-en, gyalog meg nagyok a távolságok, bár egy rendes helyi nyugdíjas 2-3KM-et egy levegővel lenyom (akit én ismerek) :-)


Zártkertben 5-6M környékén már vannak télen is lakható, felújítandó házikók, nyaralóövezetben 8-10M körül indul egy normálisabb 60-80m2 régi ház. Határ persze a csillagos ég vannak 100M+-os házak is bőven :-).


Eladó házat egyébként nem sokat tudok, ami van, azt meg 3 éve árulják, gondolom vacak.


Ha konkrét kérdésed lenne, írj nyugodtan.

2014. júl. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :D

Gárdonyban voltam most 1 hetet, tavaly is, azelőtt Velencén 1 hetet, mindkét város nagyon kulturált, gyönyörű, sok lehetőséggel!

Külön tetszett, hogy szép bicikliút veszi körül a tavat, kölcsönöztünk is kerékpárt, itt Pesten sincs ekkora bicikliút, de itt nem is ajánlatos a sok autós miatt és a levegő miatt.

Sok szabad strand is volt, gyalog is tök jól megközelíthető.

Koncertet csak egy részen hallottam, hogy van, ahol mi voltunk, nagyon csöndes rész volt.

A szúnyog tényleg sok, de még elviselhető szerintem.

Itt, ahol jelenleg lakom, 2 hely van, ahova egy évben 1-2x elmegyek szívesen, plusz a mozi, és a pláza.

Nagyon itt se lehet sok mindent csinálni télen, vásárlás szempontjából jó nekem, de néha mi is kocsival megyünk.


Nem tudom, arrafelé üzletek, ruhaboltok, new yorker, merre vannak? Kínaiban nem szeretek vásárolni. Vagy mozi legközelebb Székesfehérváron van?

2014. júl. 9. 17:36
 6/6 anonim válasza:

#4 vagyok, hááát, jó kérdéseket tettél fel :-).

Ruhaboltot egyet sem tudnék hirtelen mondani, mozi szerintem nincs a tónál, így ezek mind Székesfehérvárott érhetőek el. Ezen változtat majd a Velence korzó nyitása, de ott inkább drágább üzletek lesznek a tervek szerint, meglátjuk: [link]

Ha sokat plázázol, mozizol, akkor az hiányozni fog, ezt el kell dönteni. Kicsit olyan ez, mint egy másik kérdésben a fotós, aki szántót, erdős részt keresett Bp. belvároshoz közel, az bizony nem egyszerű :-)

2014. júl. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!