Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha van egy eladó ház, van...

Aramnd kérdése:

Ha van egy eladó ház, van esély arra hogy az eladótól, hitelre vegyem meg a házat?

Figyelt kérdés
És én akkor nem a banknak fizetnék havi törlesztést,hanem az eladónak.Természetesen lenne egy szép induló összeg amivel beszállok.
2014. aug. 4. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg az eladót.


Én tutira nem mennék bele. De miért nem banktól veszel föl kölcsönt?

2014. aug. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Túl nagya kockázat.
2014. aug. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az üzenet küldője: Aramnd

Az üzenet címzettje: Ismeretlen válaszoló

Az elküldés időpontja: ma 18:17

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: Ha van egy eladó ház, van esély arra hogy az eladótól, hitelre vegyem meg a házat?

"Kérdezd meg az eladót. Én tutira nem mennék bele. De miért nem banktól veszel föl kölcsönt?"

Az üzenet témája: Kölcsön

Az üzenet szövege:


Mert.Ugye bár ott van egy 30%-os alap.Mondjuk 500 ezer forint az kb olyan 1,5 millió Ft.Abból pedig rendes lakást nagyon nem lehet venni.


Tehát nincs pénzed. Akkor milyen szép induló összegre gondolsz?

2014. aug. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvben van lehetőség arra, hogy részletfizetéssel legyen rendezve az ügylet. Ehhez azonban nagyon hozzáértő ügyvéd kell, hogy a mindkét fél számára megfelelő konstrukció kerüljön kimunkálásra. Ilyen ügyletbe nyilván csak az az eladó megy bele, aki más módon nem tud "megszabadulni" ingatlanjától.
2014. aug. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van rá lehetőség. Én eladnám neked így a házamat, DE!!! Addig nem költözhetnél be, és kulcsot sem kapnád meg, amíg a számlámra be nem folyik a legutolsó részlet is.
2014. aug. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, tulajdonjog fenntartással adnám el, ami azt jelenti, hogy az utolsó részlet befolyásáig nem irathatod a nevedre a házat, az végig az én nevemen marad. (utolsó voltam).
2014. aug. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
És szerinted ugyanannyiért adná el? Ha éppen a nyolcadik lakásom lenne (bár akkor miért is akarnám eladni vajon), lehet belemennék, de nem járnál jobban, mint ha a banktól vennél fel kölcsönt. Kamat, ingatlan értékének változásához igazodás, tulajdonjog-fenntartás. Plusz ha a teljes vételár kiegyenlítése előtt be szeretnél költözni, bérleti díj...
2014. aug. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az ingatlanos cégeknél van erre lehetőség, szabályos szerződéssel.

[link]

2014. aug. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést. Ezt mi itt honnét tudnánk? Miért nem kérdezel rá az eladónál? Amúgy ilyenbe szerintem nem nagyon megy bele senki, túl rizikós....
2014. aug. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!