Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Osztatlan közös tulajdon...

Osztatlan közös tulajdon eladásánál vissza lehet vonni az eladási szándékot, ha a társtulajdonos akarja megvenni az ingatlant az elővételi jog alapján?

Figyelt kérdés
Például ha bárkinek szívesen eladná, kivéve a másik tulajdonost, azon egyszerű oknál fogva, hogy őt nem kedveli.

2014. aug. 14. 00:13
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem értem, mi köze az emberi érzelemnek egy tárgyszerű adásvételhez ?? Aki így áll hozzá az élet dolgaihoz, annak másban sem lehet nagy szerencséje. Egyébként kérdés, hogy az eredeti adásvételi szerződésben benne van-e az elővételi jog.
2014. aug. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Az eladási szándékot vissza lehet vonni, de ha legközelebb el akarod adni, akkor megint a társtulajdonosnak lesz elövételi joga.


Viszont az teljesen érthetetlen, hogy ha nem kell neked az ingatlan, akkor miért nem midnegy, hogy ki veszi meg, amíg fizet.

2014. aug. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én megvenni akarom, nem eladni, de az eladó nagy haragban van apámmal, és nekem tuti nem adná el. És igen ez az ember érzelmi alapon dönt, és valóban nem sikeres az életben.
2014. aug. 14. 12:02
 4/7 A kérdező kommentje:

"Egyébként kérdés, hogy az eredeti adásvételi szerződésben benne van-e az elővételi jog."


Én úgy tudom, elővételi jog mindenképpen van, ha a telek osztatlan közös tulajdon, vagy tévedek?

2014. aug. 14. 12:05
 5/7 A kérdező kommentje:

"Az eladási szándékot vissza lehet vonni, de ha legközelebb el akarod adni, akkor megint a társtulajdonosnak lesz elövételi joga."


Tehát amikor az eladó fél felajánlja apámnak megvételre a telket (erre kötelezi az elővételi jog, mielőtt a harmadik félnek eladná ugye), bízva abban, hogy úgysem lesz rá pénze, és kiderül, hogy mégis van neki, és hajlandó is megvenni, akkor mondhatja azt, hogy hoppá, inkább mégsem adom el? Pontosan meddig a pontig tarthatja fent ezt a jogát? Miután kifizettük és mindenki aláírta, gondolom már nem...

2014. aug. 14. 12:09
 6/7 anonim ***** válasza:

"Tehát amikor az eladó fél felajánlja apámnak megvételre a telket (erre kötelezi az elővételi jog, mielőtt a harmadik félnek eladná ugye), bízva abban, hogy úgysem lesz rá pénze, és kiderül, hogy mégis van neki, és hajlandó is megvenni, akkor mondhatja azt, hogy hoppá, inkább mégsem adom el? Pontosan meddig a pontig tarthatja fent ezt a jogát? Miután kifizettük és mindenki aláírta, gondolom már nem..."


Az eladni szándékozó közli, hogy eladná a közös ingatlan rá esö részet.


A másik tulajdonos bejelenti az elövételi szándékát.


Az eladónak EKKOR még van két lehetösége:

VAGY visszavonja az egészet, VAGY beöeegyezik.


Atol kezdve, hogy ezt írásban rögzítették, és a vevö képes kifizetni, nem állhat el ettöl. Az aláírás elött igen.

2014. aug. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm 6.-os, erre voltam kíváncsi.


Valami leírást erről az interneten tudnátok linkelni, ami alátámasztja ezt az egészet?

2014. aug. 14. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!