Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kifizettem az ingatlant,...

Kifizettem az ingatlant, később kiderült a villanyt kikötötte a szolgáltató most új bekötésként kezelik amit nekem kellene fizetni. Hibázott az ügyvéd amikor ezt nem vette észre? -az eladó ezt tudta nem szólt, (ezt már biztosan tudom)

Figyelt kérdés
Ki tudom fizettetni utólag az eladóval? Mit tehetek?

#hibázás #az ügyvéd?
2014. szept. 28. 07:35
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Az ügyvéd honnan tudhatta volna? Az eladó viszont tudta, mert értesítette erről a szolgáltató.

Ha te nem néztél utána, akkor nem valószínű,hogy az eladó kifizeti majd neked.

Amikor én vettem a házam, még a vételár kifizetése előtt minden szolgáltatót az eladóval közösen megkerestük és átírattuk az órákat.

2014. szept. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Polgári pert indíthatsz az eladó ellen, ha bármivel tudod bizonyítani, hogy szólt neked erről.

Mondjuk, az ügyvédi költség elég sok lenne, de az eladót megfenyegetheted vele, hogy az ügyvédi költséget is tőle fogod követelni.

Mekkora összeg mostanság az új bekötés?

2014. szept. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hogy NEM szólt
2014. szept. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Ezt én nem értem, amíg át nem irattuk a vevővel együtt a víz, villany, gázórát és a kéményseprőt, szemétszállítást (díjbeszedőnél), nem is kaptam meg a vételár utolsó részletét, hiába volt ügyvéd előtt kötött szerződés. Volt néhány ezer forintos utolsó számla, azt helyben kifizettem és kész, rendben átírták.
2014. szept. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 10 deka farhát ***** válasza:

Adás-vételnél vagy átírás, vagy felmondás van. Az eladó felmondásától számított 30 napon belül a vevőnek meg kell rendelnie a szolgáltatást, és akkor nem kell fizetni. Legalábbis a DÉMÁSZ-nál így van. Persze ehhez az is kell, hogy az eladó szóljon a vevőnek, hogy mi van. Lehetőleg dokumentáltan, mert így elkerülhetőek a vitás dolgok.


Egyébként mi ezt úgy csináltuk két éve, hogy a vételár kifizetésének napján megfogtuk az eladó kicsi kezét, és elmentünk az összes szolgáltatóhoz (víz, gáz, villany, kuka). Rengeteg idegeskedéstől óvott meg minket ez az aktus (ráadásul a gázműveknél az évek során felhalmozott kb. százezres tartozást se nekünk kellett kinyögnünk). Mondjuk arról már elfelejtett tájékoztatni a hölgy, hogy a csatornaépítéshez érdekeltségi hozzájárulást kell fizetni már vagy két éve, és ezt nem fizette senki... De sebaj, innen szép nyerni :)

2015. febr. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amikor eladtam, lefotóztuk a villany- és a vízórát is, felírtuk az adatokat, aztán lejártuk az ELMÜ-t, Vízműveket, Díjbeszedőt. Aztán megkaptam az utolsó részletet a számlára, én meg átadtam a kulcsokat.

A vételnél is rendben megtörtént az átírás, de amikor kijöttek az ELMÜ-től ellenőrizni és lefotózni a villanyórákat, akkor derült ki, hogy 90 ezres tartozása volt az eladónak, ugyanis átalányt fizettek! Szerencsére a nekik elvitt csekket szó nélkül kifizették. Kb. ennyire pontos az ELMÜ adatbázisa. Azóta havi diktálás van, nem hagyom magam becsapni.

2015. febr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!