Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyibe kerül egy vályogház...

Mennyibe kerül egy vályogház bontása? Csak építésvezető végezheti, e-naplóval, vagy én is lebonthatom haverokkal?

Figyelt kérdés
Most akarok venni egy régi vályogházat. Nem túl jó állapotú, csak telekárat adnék érte. És a későbbiekben bontani szeretném. De ehhez tényleg kell ilyen-olyan építőipari szakember, aki igazolja, hogy szakszerűen volt bontva, vagy mi? Tehát mi haverokkal nem állhatunk neki? Semmi sittanyag nem lenne, mert a vályogtörmelék töltés lenne, a faanyag meg tetőanyag ami újrahasznosítható azt újrahasznosítanám, ami nem, az meg tűzrevaló. Szóval szemét nem keletkezne.
2014. nov. 21. 19:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A helyi önkormányzatnál be kell jelenteni, hogy elbontjátok az épületet. Azt, hogy kikkel bontatod el az teljesen mindegy. Legfeljebb azt kérdezik majd meg, hogy hova vittétek a törmeléket.

A legdrágább költség a lerakási díja és a szállítási díj lesz.


Felénk a lerakási díja nettó 1,72 Ft/kg

[link]

Szóval ha nagy ház van rajta akkor nagyon húzós a lerakási díja.


Erre rájön a szállítás és ha gép rakja, akkor annak az óradíja

2014. nov. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem. De ez lakóépületnél is így van? Mert azt tudom, hogy a melléképület így működik, azt nemrég bontott ismerős. De olyat hallottam, hogy lakóépületnél még valami építési napló is kell, meg építésvezető, stb. Ha ez így igaz, akkor ez egy nagy nagy lenyúlás. Semmi anyag nem menne pocsékba, mindent felhasználnék, kormostéglából járda lenne, a vályog töltésbe menne, úgyhogy az kerek egész 0 forint lenne. De még bontási engedély is kell, ha jól tudom, ami megint egy pár tíz, vagy százezres összeg. DE ha az van 100.000 Ft, de lebonhtatjuk haverokkal, akkor is olcsóbban jövök ki. Mert valami olyat is hallottam, hogy ha összeomlik magától, akkor még olcsóbb. De nemtudom pont hogy van.
2014. nov. 21. 20:59
 3/13 anonim ***** válasza:
elbontod mert "összerogyott" és kész csak siessetek nehogy legyen egy jó szomszéd :D
2014. nov. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szomszédokkal nincs baj. Még a házat se vettem meg, de nem tudom mi legyen. :D Még nem vagyok 18, de jövőhéten bemegyek az önkormányzathoz, hátha tudnak konkrét felvilágosítást adni, hogy mi kell, és mi nem. Mert ha tényleg szakember kell bontsa, akkor inkább veszek üres telket, csak így meg lenne egy csomó anyag, amit fel tudnák használni pl melléképülethez, vagy ólakhoz, istálókhoz. De ez az összeg max 100-200.000 Ft, amit úgymond fel tudok használni, tehát ha sokkal több a bontás, akkor inkább veszek üres telket.
2014. nov. 21. 21:39
 5/13 anonim ***** válasza:

esetleg itt hátha találsz infót :


[link]



[link]

2014. nov. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ezek alapján szerintem engedély nem kell max csak bejelenteni
2014. nov. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval ez attól függ, hogy hol olvassuk. A legfrissebbet meg ki tudja... Akkor talán csak bele kéne vágni, hisz a mondás is úgy szól, aki mer, az nyer!
2014. nov. 21. 23:32
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha sok a hulladék amit nem tudsz felhasználni akkor a gép munka az elvitel és a lerakás díja többe jöhet ki mint az a pár gerenda és vályog amit meg mentesz. És elmegy a bontással x napod míg eteted itatod a haverokat. A végén lehet minuszba jössz ki. Max akkor járnál jól ha a telken benn a víz villany gáz .
2014. nov. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33%
ha van a közeledbe hulladékudvar oda 1m3-at naponta ingyen rakhatsz le de ugye ha " kezetfogsz " az ott dolgozóval lehet az több is
2014. nov. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"ha van a közeledbe hulladékudvar oda 1m3-at naponta ingyen rakhatsz le"

Merrefelé van ilyen? Mivel nálunk csak évi 350kg-ot adhatsz le ingyen.

2014. nov. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!