Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Rakospalota milyen hely?

Rakospalota milyen hely?

Figyelt kérdés

2014. dec. 2. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Normális helynek számít budapesti viszonylatban.
2014. dec. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Vannak kiemelkedo , "luxusabb" reszei?
2014. dec. 2. 21:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán tufok róla, lakótelepek, meg kertváros van ott, ha luxust akarsz, akkor 2. Kerület :)


Amúgy budapesti viszonylatban nem rossz hely, nyilván nem egy rózsadomb, de nem is nyócker.

2014. dec. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
*tudok
2014. dec. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Jó hely, csak kicsit messze esik mindentől, főleg tömegközlekedéssel.
2014. dec. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jó hely, én laktam ott. A Hubay Jenő tér közelében.

Szerintem a tömegközlekedés is jó, vannak buszok Újpest felé, a kék metróhoz, a Mexikói úthoz a kis földalattihoz és a Bosnyák térre is. Szerényebbek az árak, jó a közbiztonság, amolyan békebeli hangulata van.

Könnyen megközelíthető a Pólus Center.

2014. dec. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én jelenleg is Alsórákoson élek és nem is költöznék el innen maximum XII. meg hasonló kerületekbe. Nagyon szeretek itt élni, és itt is vannak színvonalas házak. Emellett meg a kisebb utcák nagyon csöndesek és a tömegközlekedés is nagyon jó bár én autóval járok és a belváros nagyon közel van de tömegközlekedés is jó.
2014. dec. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 rodim válasza:
18%

A "Kertváros" (Rákospalota és Pestújhely nagy része, szégyen így nevezni, mert pozitív érzetet kelt az elnevezés) egy fertő, a házak min. 50%-a szilárd tüzelésű, a nagy részükben illegális anyagokkal (bútorlapok, műanyag) tüzelnek. A környék eleve lehangoló, ocsmány vityilók szinte mindenütt, az embernek bemenni sincs nagy kedve.


Az "Ófalu" nagyon el is van cigányosodva, főleg a Rákos Út környéke, kiemelten Oroszlán utca, Radda Barnen utca és általában a Rákos út és a vasút közötti rész, de mindenhol van háztömbönként 1-2 roma. Amíg ott éltem, bárhonnan mentem haza busszal, minden roma ugyanott szállt le, mint én, hangoskodtak, agresszívak voltak. Ők kivétel nélkül műanyaggal, PVC-vel, szeméttel tüzelnek, a környék levegője télen életveszélyes, 5 perc séta 2 doboz cigaretta, szellőztetni nem lehet soha. Persze nem mindegy, hogy tőled hány házra és hány szegény/roma él, hány kéményből tolja a halálos füstöt.


Nem véletlen, hogy az OMSZ légszennyezettségmérőt a kerület legtávolabbi szegletébe telepítették, ha itt lenne, megverné a borsodi értékeket is, mert itt nagyon sok ház van és hatalmas az illegális tüzelés aránya.


"Halálvölgy" lenne a környék reális elnevezése. Az újabb házas környék Újpest felé (Károlyi Sándor utca környéke) kicsit talán élhetőbb, ha egyáltalán érdemes osztályozni.


A kertes házas résznél szinte bármi jobb, érdemes Szentmihály, vagy akár a 17-ik kerület újabb építésű részei felé menni, ott akár 5 évvel is tovább élhetsz, ha nem szívod évtizedekig a mérgező levegőt.

2020. febr. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!