Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van egy korábban elárverezett...

Van egy korábban elárverezett ingatlan, ahol sikertelen volt az árverezés. Most a tulaj ismét árulja - ez hogy lehet, hogy működik, és hogy lehet sikertelen egy árverezés?

Figyelt kérdés

Ez mindenképp csak átverés lehet?


Vagy el lehet gondolkodni egy ilyen ház megvételén?


2015. jan. 9. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Friss tulajdoni lapot kell beszerezni a Földhivataltól. Ehhez tudni kell az ingatlan pontos helyrajzi számát. A tul.lapon látszani fog, ki az ingatlan tulajdonosa.


Igen, olyan van, hogy sikertelen egy árverés. (Ha pld. nincs érdekődő, vagy az ár a limit alatt marad).

2015. jan. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tehát akkor nem kell elsőkörben attól félni, hogy arra mennek, hogy többször eladják és így szerezzenek pénzt?


Ha elárverezték, akkor gondolom a bank árverezte, és akkor az dönti el, hogy mennyit szeretne érte - és ha ennyit nem ajánlanak, akkor sikertelen?

2015. jan. 9. 19:05
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

"Tehát akkor nem kell elsőkörben attól félni, hogy arra mennek, hogy többször eladják és így szerezzenek pénzt?

"


De, kell félni! Pontosan ezért kell a friss tulajdoni lap! És ügyvéd nélkül ne próbálkozzatok semmivel, csakis ügyvéden keresztül.


Pld.mondjuk a tul.lap kikéréséhez még nem kell ügyvéd... de bármi máshoz, ezzel az ingatlannal kapcsolatban igen!

2015. jan. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Egyes-hármas (gondolom ugyanazok) megválaszolta jól a kérdést - ezt csak azért írom le, mert sokszor jönnek normális válasz után összezavaró hülyeségekkel az emberek.
2015. jan. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Józsi21 ***** válasza:

Az tudom tanácsolni,hogy a végrehajtót keresd fel ez ügyben ő a legilletékesebb a kérdés megválaszolásában.

A tulajdoni lapon a tulajdonos még az adós a sikertelen árverés miatt.

Az adós azért árulhatja a házat mert a vh a sikertelen árverés után csak 3 hónap mulva írhatja ki ujra árverésre,de a tulaj eladhatja.Valószinüleg szabadulna már a kötelemből.

Ügyvédre mint írták itt hatványozottan szükséged van,nehogy "véletlenül"a tulajdoni lapon maradjon valamilyen követelés.

Az árverésen megvett ingatlan jogilag egyszerűbb.Ha komolyan gondolod a házvételt várd ki az uj árverés.

2015. jan. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ma már csak elektronikus árverés van, tehát nincs már mitől félni. először kiteszik az ingatlant, akkor az ár max. 70%-áért vihető el, de ha nincs licit, akkor újra kiírják árverésre, akkor már 50%-ért is vihető akár. Úgy lehet sikertelen az árverés, hogy nem licitál senki az ingatlanra, mert teszem azt például lakottan árverezik, vagy nem 1/1 tulajdon stb. lehetnek okok. Semmi átverés nincsen benne, csak alaposan nézd meg miről van szó, érdemes rajta gondolkodni, de normális ingatlant kifogni szinte lehetetlen. Én is próbáltam már többször, de amire tényleg érdemes, arra rengetegen licitálnak és felsrófolják az árat az egekig, sokszor dupla sőt tripla áron kelnek el az ingatlanok, csak azért mert addig mennek hogy nehogy már másé legyen. Én időben leállok mindig, eldöntöm az elején, hogy nekem max. mennyit ér meg és ha elérünk oda, és afölé mennek én kiszállok.
2015. jan. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!