Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyit ér ez a telek?

Mennyit ér ez a telek?

Figyelt kérdés
Pincehelyen (Tolna megye) egy 1798 m2 nagyságú telek melyen nincs építmény csak szőlő termesztés de dombon van és közel a főúthoz, mennyiért lehet ma értékesíteni?

2015. jan. 18. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Sok függ a helytől, hogy mennyire keresik ott arrafelé a telket. Azért leírom az itteni árakat, nagyságrendileg hátha segít. Pest megye keleti részén vettem tavaly 2500 m2 szőlő és gyümölcsöst, nagyon elhanyagolt volt, nem volt művelve, gondozva. Zártkerti részen volt, lakóövezet mellett, építeni nem lehet rá csak 3%-ig, így fizettem érte 450ezret. Amit művelnek, meg tényleg arra érdemes szőlő van benne, az kb. dupla-tripla ennyiért megy ugyanezen a környéken. Egy településsel arrébb, egy kisebb községben viszont zártkerti részen, 100-150ért lehet venni 1000 m2 körüli szőlőt. Na ott nem is művelik, meg nem is árulják, mert a kutyának se kell. Sok függ tőle, hogy van-e valaki aki lát benne fantáziát. Földdel, szőlővel már szinte csak az idősebb generációk foglalkoznak, egyre kisebb az egész országban a kereslet az ilyen kisebb zártkertekre, így az értékük is egyre csökken.
2015. jan. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, ez egy korrekt kimerítőnek tűnő válasz. :)

A telkemen rendszeresen művelt szőlőt termesztenek. Közvetlen mellette termálvíz van a föld alatt. Meg ugye szép panorámás. Szerinted, el szabad érte kérnem 1 misit?

2015. jan. 19. 15:26
 3/4 A kérdező kommentje:
Am el se adnám, engem nem zavar ha megvan, rendszeresen gondozzák. De most kell a pénz :)
2015. jan. 19. 15:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem ismerem, hogy arrafelé mennyiért mennek, ha tudsz akkor nézz szét, hogy a környéken mennyiért mennek, az a legjobb ha van helyi referenciaár. De amúgy ha tényleg szépen rendbetartott telek, akkor lehet érte reális (irány)ár az 1 millió. Gondolom ennyiért fogod hirdetni, szerintem megpróbálhatod, aztán úgyis fogod látni, hogy van-e érdeklődő rá. Hirdetésnél az a lényeg, hogy kevesebbet ne mondj, mert felfelé utána már senki nem fog alkudni. Aztán idővel ha komoly vevőd van rá, az úgyis megmondja hogy neki mennyit érne meg.
2015. jan. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!