Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi van akkor, ha két ingatlank...

Mi van akkor, ha két ingatlanközvetítővel nézem meg ugyanazt a lakást, de különböző árat hirdetnek meg?

Figyelt kérdés

Megvehetem az alacsonyabb árat kínálón keresztül?

Vagy akivel először ment az ember (drágább...), azzal kell befejezni?


2015. jan. 23. 19:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Nézd meg mindkettővel, aztán vedd meg attól, amelyik a kedvezőbb (alacsonyabb) árat mondja.
2015. jan. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnézel egy lakást, az még nem kötelez vételre. Nézz meg többet, az igényeidhez és az anyagi lehetőségedhez igazodj, ne az ingatlanközvetítőhöz.
2015. jan. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tehát ha tetszik a lakás és megvenném, nem vagyok köteles az első, drágábbik közvetítőn keresztül megvenni, hiába írtam alá vele a megtekintési nyilatkozatot? Nyugodtan folytathatom és fejezhetem be az alacsonyabb áron hirdetővel? (Miért lehet 300 ezres differencia 12 milliós kategóriában? Mi indokolja?)
2015. jan. 23. 20:53
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Épp ingatlanoson keresztül nézünk lakásokat. Aláírtál megtekintési nyilatkozatot? HA igen nézd meg mi áll benne. A mi ingatlanosainknál (és szerintem mindnél) attól kell megvenned, aki megmutatta, különben büntetést kell fizetni, a lakás árának 2%-a. Ebben az esetben kérded meg az olcsóbb ingatlanost, hogy mit lehet tenni. De ha ezek a szabályok vonatkoznak rád is, akkor elvileg az elsőtől veheted meg, mivel a 2. ingatlanossal kötött megtekintési nyilatkozata érvénytelen.
2015. jan. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

na épp megnéztem mi áll a mi megtekintési nyilatkozatunk hátulján. Abban szerepel, hogy tanusítod, hogy az adott lakást nem tekintetted még meg más ingatlanközvetítővel.

Amennyiben nektek is szerepel ilyen, akár a lakás értékének 0,5-1 %-át is elperelhetik rajtad.

2015. jan. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Jah és azt a 300 ezret lazán le tudod ebben az esetben alkudni. Mert az indokolja a magasabb árat, hogy úgy tűnjön sokat alkudtál, de nekik még így is marad hasznuk. Ha meg valaki elviszi drágábban az csak jó nekik.
2015. jan. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!
2015. jan. 26. 12:41
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az aláírt megállapodás csak akkor kötne, ha a vételár megegyezne.

Képzeld el, hogy odamész az elsőhöz és azt mondod neki 6 helyett 5 milla. Erre nem adja el. Odamész a másikhoz és 5,7 helyett eladja 5-ért. Akkor végül is miért is nem vehetem meg, hisz az első kereskedő nem alkudott.

Szabad piac van.

Amúgy egy ingatlant nem jó több kereskedőnél is hírdetni, az eladóval is aláíratnak hasonló papírokat, hogy kizárólag csak annál adhatod el a megállapodásotok időtartamában. Ha több kereskedő is kínálja ugyanazt a lakást felmerül a gyanú, hogy valami a háttérben nincs rendben.

A helyedben az eladót megkérném mutassa be az általa a kereskedőkkel kötött megállapodást.

2015. jan. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Csak akkor nem hirdetheti másnál, ha kizárólagos megbízást kötött, erre pedig nem kötelezhetik. Ajánlhatnak olyan feltételeket, ami kedvező az eladóra nézve, de akkor is mondhatja, hogy ő máshol is hirdeti. Ezért nem kell tartani attól a lakástól, amit több helyen hirdetnek.

De az nem rossz ötlet, amit az előző írt, hogy ha teszel egy árajánlatot a drágábbnak és nem fogadja el, akkor lehet, hogy mehetsz az olcsóbbhoz. De ennek biztosra utána kell nézni, hogy szabályos e.


Viszont ahogy már írtam, az a 300ezres eltérés nem olyan nagy, amit ne tudnának lealkudni, hisz mindkét ingatlanosnál a vevő szab árat és lehet hogy még időközben lejjebb ment az ár, csak az ingatlanos nem írta még át. Hidd el, ha a vevő olcsóbban is hirdeti, akkor le lehet azt alkudni.


De kíváncsi lennék a fejleményekre, örülnék ha írnál majd, mert ahogy már írtam én is épp lakáskeresésben vagyok több ingatlanoson keresztül.

2015. jan. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sajnos eddig nem jól alakult. Ma voltunk ismét megnézni, ami során a marketing/sales-ből csillagosötös közvetítő épp a 12.8-as árat dicsérte, hogy ez milyen jó ezért a lakásért, mire kikívánkozott belőlem, hogy létezik-e, hogy más 12.5-ért hirdeti. Na erre lefagyott mindenki, az ingatlanos nem gondolná ezt, tulajra néz, ő szabadkozik hogy lehet, aztán végül egy zavaros mesét adott elő, hogy ő egy yrégi hirdető, de szerződés sincs stb. Ezután kimentünk megbeszélni a helyzetet, mig az ingatlanos a tulajjal maradt. Visszajőve 11.8-at ajánlottunk, mire az ingatlanos fejét rázta és halkan mondogatta hogy az nem működik, a tulaj szintén elég erőtlenül, vagy a földet vagy az ingatlanost nézve mondogatta hogy 12.5. Az ingatlanos még magyarázott, hogy ez a 12.5 a vége, azért hirdette más ezzel, mi meg nagyjából eljöttünk, egy kis rugalmasság lehetőségét felvetve.

Összességben azt érzem, hogy az ingatlanos irányitotta a tulajt keményen (valószinű a kinti megbeszélésünk alatt ők is egyeztetek), mig a tulajt emellett bizonytalannak éreztem. Az is furcsa volt, hogy még 15percet voltunk a lakás előtti parkolóban, és az alatt az ingatlanos végig ott ült a kocsijában és telefonált. Miért nem ment el?

Valószinű van még keresnivalónk, annak ellenére, hogy más vevőt is vizionált, aki megadná a teljes árat. Az biztos, hogy ebből az esetből is tanul az ember, a folytatást még meglátjuk.

2015. jan. 28. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!