Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire vállalható környék...

Mennyire vállalható környék most a Magdolnanegyed? 2015 Lakásvásárlás ügyében.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mostanában esedékes a lakásvásárlás. A keretből (10-11M) csak a 8. kerületben találtam lakást. Máshol csak minigarzont esetleg szintén rossz környéken nagyobbacska lakást.


Szóval a kérdésem az, hogy a Lujza utca (esetleg Köris) mennyire vállalható hely? Voltam már ott, sőt voltam a lakást is megnézni. Nagyon jó állapotban van maga a lakás szerkezetileg, viszont az utca még mindig elég romos. Teleki tér korrekt, viszonylag a Kálvária is, de nem járok arra mindennap hogy legyen elég tapasztalatom. Két lakás van az utcában, mindkettő az utca két végén. Az egyik a Telekihez a másik a baross utcához van közel, így elvileg nagyon nem kellene éjszaka a sötétben botorkálni.


Szerintetek?



#8.kerület. Lujza utca
2015. febr. 24. 19:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Ezen utcák mellett vana Diószeghy Sámuel utca, ami teljesen csótányos, egy csomó házat bontásra ítéltek már, tehát pár év és jön a dózerolás. Mivel a csótányoknak menniük kell valahova, a környező házakba fognak áttelepülni. Másrészről a Lujzában, és a Kőrisben házanként változik a lakóközösség, azt nagyon meg kell nézni. De pl a 99-es busszal, ami a Karácsony Sándor utcán megy végig, nem közlekednék, mert egyetlen egy alkalmat se tudok mondani, amikor ne lett volna valami azon a járaton.

Mint láthattad, a környék koszos, a házak romosak (egy-két kivételtől eltekintve). És a Diószeghyben drogosok, drogkereskedők laknak. Én jártam bent azokban a házakban. Én nem költöznék a környékre.

2015. febr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát... a Lujza utca nem a legbizalomgerjesztőbb!

Egy lakásnál nem csak a mérete és az állapota számít, hanem az elhelyezkedése is, sőt az a legfontosabb, mert felújítani fel lehet, de az elhelyezkedését nem változtathatod meg.


Szerintem 10-11 millióért már sokkal jobb helyen is kapsz lakást!


[link]

2015. febr. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

10-11 millióból nem létezik, hogy ne találnál máshol lakást. Panelben ennyiből már akár 3 szobást is kapsz, nem minigarzont.

Valamit nagyon benéztél.

2015. febr. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Amúgy meg, ha kell segítség, akkor írd meg, mekkorát, milyet keresel, és mennyit vagy hajlandó utazni a munkahelyedig (amit, ha már tudsz, akkor megadhatsz, ha nem, akkor megmondjuk, hogy onnan macerás-e bejutni a belvárosba, vagy más helyre.)
2015. febr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Panel elvből kilőve. Laktam 4 évet, elég volt. Illetve sajnos a legtöbb nagyon rossz állapotban van szerkezetileg (külső homlokzati hőszigetelés semmit nem jelent). Nem 2 évre keresek lakást.


Én a 16.-ba dolgozom, párom a Nyugatinál. Én mindenképp szívok ezt tudom :)


Minimum két szobást keresünk. Zugló volt az első hely, de ott is csak a lepukkant bosnyák tér környékén voltak, irreálisan magas áron borzalmas állapotban lévő házak.


Kőbányá is voltunk,de panel-panel hátán.


9. Kerület, Gyáli út volt még, de az sem valami tuti hely, de azért sokkal jobb mint a Lujza :)


Csepel, Pesterzsébet meg újpest kilőve. Többségében ott is csak panel lenne ennyi pénzért. Illetve kokeró van ott is bőven :D

2015. febr. 24. 20:24
 6/14 anonim ***** válasza:

Elsőre nekem ez a lakás tetszett meg. Jó környék, szép ház, nagy lakás, árba belefér, és a nyugati sincs vészesen messze.

[link]


(Csak hogy panaszkodjak: nekünk 2,7-ből kell majd megvalósítani év végén a lakáskeresést! Na, annyiért tényleg putrik vannak! )

2015. febr. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát a lakás nem rossz csak banko hiteles. Gondolom hitel átvállalásos :-( de azért köszi
2015. febr. 24. 22:09
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy hiteles, az nem azt jelenti, hogy átvállalással árulják. Majd te kifizeted a vételárat, az eladó meg abból lefizeti a hitelt. Ez így szokott működni, és ezt az ügyvéd is rögzíti az adásvételi szerződésbe, szóval emiatt nem aggódnék!
2015. febr. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
16-ban ősszel adtunk el 15-ért 53 nm-es 1+2 félszobás panelt ugyan, de kiváló állapotú (a ház is - 4 emeletes), házközponti fűtéses (nem távhő), vannak ott ettől kicsit kisebb 40-42 nm-es lakások is. Szerintem inkább nézz körül a panelek között, nem mindegyik rossz. Viszont a nyócker azon részében sokkal rosszabb lesz, mint akármilyen panelban....
2015. febr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2015. febr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!