Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A telki szolgalmi joggal...

A telki szolgalmi joggal kapcsolatban kötelez-e engem valamire az előző lakó és a szomszéd közötti 2 éve kötött megállapodása, ha arról nem tudtam és a földhivatalnál sem lett bejegyezve?

Figyelt kérdés
Én a családi házat gyanútlanul megvettem. Az eladóm még az ügyvédnőnél sem közölte a szerződéskötéskor, hogy kötött korábban ilyen írásos megállapodást. Az ügyvédnő lekérte a földhivataltól az adatokat. Mindent rendben talált. Átírták a nevemre az ingatlant. Már 5 hónapja lakom az ingatlant, ekkor jön ez a Kft-s emberke ezzel a papírral. Azt mondta, hogy be akarja jegyeztetni a szomszéd telekre szolgalmi jogot a földhivatalnál, de mellékeli ezt a Megállapodást is, amit alá kell írnom. Amennyiben nem írom alá akkor beperel, mert őt kár éri azzal, hogy nem tudja eladni az ingatlant. Amennyiben olyan hülye lennék, hogy aláírom akkor pedig engem ér kár, mivel csökken az ingatlanom értéke. Nem tudom, hogy érdemes lenne-e pereskednem. Megnyerhetem-e?
2015. febr. 26. 20:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Mond neki keresse azt,akivel megkötötte.Veled mint tulajjal nincs semmiféle szerződése.
2015. febr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell aláírnod semmit.

Te az ingatlant jóhiszeműen, per és tehermentesen, szolgalmi jogok nélkül vetted meg, és kifizetted.

Az, hogy az elődöd aláírt valamit, az téged nem kötelez.

Jól írja az előző kommentelő, menjen a Kft-s ember az előző tulajjal rendezze el a dolgot. Téged ez a megállapodás nem köt. Nem is tudtál róla. És amúgy is semmi közöd hozzá, a te aláírásod nincs rajta és a telekkönyvben sem szerepel!

Fenyegetőzhet perrel, de ne ijedj meg, és ne írj alá semmit ami hátrányos neked!


Ha per lesz belőle, te jóhiszeműen és körültekintően jártál el, te nem bukhatsz. Ha bőkezűen megfizet akár az előző tulaj (a feledékenysége miatt) akár a Kft-s a terület szolgalmi joga miatt, akkor oké...

Perrel fenyegetőzni könnyű, de csak a száját jártatja, mert a Kft.-s ember is tisztában van vele, hogy mulasztott, és akkor kellett volna a Földhivatali ügyeket elintéznie, míg az előző tulaj volt birtokban. Ezt nem tette meg. Drágán megfizet emiatt a mulasztása miatt, mert téged az aláírásra NEM kötelezhet bíróság által sem!

Most arra számít, hogy megijedsz a fenyegetőzésétől...

Hát ne ijedj meg!

2015. febr. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Nekem az ELMÜ jegyeztetett be szorgalmi jogot (villanyoszlop miatt) a vásárolt háznál, de tudtam róla, tulajdoni lapon rajta volt.
2015. febr. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jólesik a biztatás de félek, hogy nem lesz igazunk ugyanis az ügyvédnőnek átküldtem a dokumentumot véleményezésre, akinél a szerződést kötöttük. Azt mondta, hogy sajnos teljesen rendben van ez a papír nem lehet mit tenni. Legfeljebb beperelhetem az előző tulajt akitől a házat vettem. Azt mondta, hogy ezt a pert nem valószínű, hogy megnyerem, de a másik perben amit én indítok az előző tulaj ellen azt valószínűleg igen. A jövő héten még megnézetem, néhány jogásszal, ha azok is azt mondják, hogy ne menjek bele egy perbe, mert úgy is elveszítem és köteles vagyok engedni a szolgalmi jog bejegyeztetést, akkor hát mit tudok csinálni?
2015. febr. 28. 19:32
 5/14 anonim ***** válasza:

Hopp, én azt hittem, hogy a te telkedről van szó, de most látom, hogy a szomszéd telkről. Az is a tied, a szomszéd telek? Vagy mi miatt csökken e te telked értéke, ha a szomszéd telken szolgalmi jog van? Vagy ehhez miért kell a te aláírásod?

Amúgy lehet, hogy az ügyvédnő a Kft.-nek is dolgozik, mindenképpen érdemes mással is egyeztetni. Itt valami nekem nem stimmel...

2015. márc. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen az én telkemről van szó. Képzelj el egy téglalapot amelynek a bal felső sarkából kivágnak egy téglalapot. A kis téglalapon épített a vállalkozó egy házat két lakással. Ez a téglalap határos az utcával. Azonban a nagy tudású vállalkozó nem párhuzamosan, hanem merőlegesen építette a házat az eladott telekre. Így az első lakás az útról jár be, a hátsó lakó szeretne az én telkemről oldalról. Így építette a házat, hogy a kapuja az én utamra nyílik oldalt, hogy ne kelljen az első lakón átjárnia az utca felé. Ez egy 3 méter széles 20 méter hosszú telek rész amely telekkönyvileg az enyém. Ezen a szakaszon szeretne közlekedni a szomszéd. Miért nem jár át az előtte lévő szomszéd előtt a logika ezt diktálná. Ehelyett az én eladóm az előző lakóval kötött egy Megállapodást, hogy megengedi az átjárást. Utána nekem eladta az ingatlant, de erről nem szólt. Most jön a vállalkozó (aki a szomszéd házat építette) ezzel a papírral, hogy írjam alá a szolgalmi jog bejegyzést, mert ő az előző lakóval megállapodott. Azt mondta, ha nem írom alá akkor beperel. Erről van szó kérem szépen.
2015. márc. 3. 19:36
 7/14 anonim ***** válasza:
Huhh. Ezért nem vettem meg egy nagy telket, aránylag jó házzal, mert a telek egy fekvő téglalap alakú része le volt választva és a ház teteje és egyben volt az eladó házéval. Közös lónak túrós a háta! Nem lett volna drága, gáz, villany, telefon volt, főút is közel, de emiatt nem vettem meg.
2015. márc. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Megvettem a telket, de nem tudtam a megállapodásukról. Ő akarja eladni a másik telken lévő ház belső lakását úgy, hogy a telkemen átjárhasson. Éppen ezért nem engedélyezem, mert közös lónak túrós a háta.
2015. márc. 4. 07:36
 9/14 anonim ***** válasza:
Tavaly rengeteg házat néztem meg (30-40-et is), majdnem nyolc hónapig tartott. Miért? Mert nem írták bele a hirdetésbe, hogy OSZTATLAN közös! Vagy OSZTOTT. De volt olyan ház is, amelyik szépen fel volt újítva, szigetelt, vadiúj parketta, amit akarok, árban is megfelelt volna. Csakhogy mögéje tetőteres házat épített a papa, ahol alul egy albérlő lakott, féltucatnyi kutyával, hátul csak egy kicsi, közös kert volt. Nem tudta eladni.
2015. márc. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Három hét állt rendelkezésünkre, hogy másik ingatlant vegyünk, mert az előzőt eladtuk. Jelentkezett egy vevő aki azt mondta, hogy kp-val fizet, ha 3 hét alatt kiköltözünk. Ekkor az ingatlanos lázas igyekezetben összehozott 3 hét alatt egy hármas cserét. Mivel a Tulajdoni lap szerint rendben volt, a az előző lakó megállapodásáról nem tudtam ezért belementem. Örültem, hogy sikerült vennem egy házat, csak most 6 hónapja derült ki az előző két lakó disznósága.
2015. márc. 5. 07:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!