Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A vevőm hitelt vesz fel az...

A vevőm hitelt vesz fel az Otp-től. Minden papír oké, értékbecslés nem az eladott ingatlanra, hanem a vevő anyukájának a lakására volt. Az értékbecslés után kb mennyi idő múlva utal a bank? Utalás esetén a vevőt értesíti a bank?

Figyelt kérdés

2015. márc. 15. 12:57
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Minden papír OK? Hogyan, ha nem arra az ingatlanra szól? Ne nézzétek ennyire naívnak az OTP-t, nem fogják aláírni.
2015. márc. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én mivel még sosem vettem fel lakáshitelt,nem tudom,hogy nem elég,ha egy másik ingatlan a fedezet.

Az adásvételit megírtuk ügyvédnél,s a többiről csak azt tudom amit a vevő mond.

Azt tudom,hogy a munkahelyéről kellett plussz igazolás,mert onnan havonta fog kapni vissza nem térítendő támogatást lakásvásárlásra.

2015. márc. 15. 13:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Jelzálog típusú lakáshitelt vesz fel gondolom, és így ebben az esetben a hitelszerződésben meghatározott ingatlan a fedezet, ami nem kell, hogy az adásvétel tárgyát képezze, lehet bármilyen más ingatlan is, ami megfelel a banknak, és a szerződőnek joga van felhasználni.

Az értékbecsléstől számítva pár héten belül megtörténik a hitelelbírálás, és ha minden rendben akkor szerződéskötés és folyósítás. Minden esetben értesítik a vevőt, mivel kell a szerződéskötéshez, és addig nem folyósítanak, amíg nem írta alá a szerződést.

2015. márc. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!