Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen lakni panelházban vagy...

Milyen lakni panelházban vagy társasházban?

Figyelt kérdés
Úgy tervezem, hogy vidékről felköltözöm Bp-re, hogy jobban megtudjam közelíteni a munkahelyem egy panel vagy társasházba, én eddig csak kertes házban laktam nem igazán tudom, hogy milyen is a fent említettekben lakni, tudnátok saját tapasztalat alapján negatív vélemények és pozitívakat írni, előre is köszönöm! :)
2015. máj. 3. 08:06
 1/9 anonim válasza:
91%
kb 3 hónapja költöztünk mi is kertes házból panelba. eleinte izgi volt mert új meg 5. emelet stb..de így 3 hónap után visszasírom a kertes házat..valamiért otthonosabb. na és a szomszédok..szörnyű főleg az öreg emberek :d mindenbe bele tudnak kötni :) pozitív? ha jön az árvíz nem szívod meg :) ennyi. de ha munka miatt költöznél akkor gondolom nem sokat lennél ott szóval kibírható.
2015. máj. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
90%
esetleg ha még van konkrét kérdésed a panel lakásokkal kapcsolatban válaszolok szivesen.
2015. máj. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

8 évig laktam panelben, de soha többé nem laknék ott. Minden áthallatszik a szomszéd lakásokból, mindig akad olyan lakó, aki az élő fába is beleköt, hallgathattam a lakásokban tartott kutyák vonítását, a lépcsőházban trappoló éjjel hazajövő lakók dobogását.

Előny csak annyi, hogy ha magamra zártam az ajtót, akkora szomszédok azt sem tudták, hogy otthon vagyok-e?

2015. máj. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Pozitív legfeljebb annyi, hogy kényelmesebb, mint egy kertes házban lakni, negatívum elég sok van, pl, magas rezsiköltség, minden zaj áthallatszik, még az is ha a szomszéd pisil, vagy köhög, stb.
2015. máj. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem olyan rossz, csak ha hlye szomszádokat fogsz ki.


A mieink okésak, nem balhéznak semmiért, emberi időben végzik a felújítást, ilyesmi (bár van egy zongorázó, akit néha agyon tudnánk csapni, de ő sem éjjel, vagy későn-hajnalban nyomja, csak idegesítő).


Egyedül a szomszédban lévő álló éjjel ugató kutyákkal van gondunk, mert nem tudunk tőlük aludni és el sem tudjuk vitetni őket.

2015. máj. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Én életem nagyobb részét panelben töltöttem. Hatalmas előny, hogy meló után az ember magára zárja az ajtót és a nap letudva (nincs fűnyírás, kapálás). Egy lakás karbantartása sokkal (de nagyon sokkal) kisebb munka, mint egy kertes házé.

Ha nem fogsz ki kőbunkó szomszédokat (ez szerencse kérdése épp úgy, mint kertesben) akkor nincs nagy gáz. A zaj kb annyi, mint kertesben de más. (a szomszéd léptei, bútortologatás, kiabálás) Ami nagy különbség az a falfúrás. Olyankor el szoktam menni otthonról. (hasonló, mint kertesben a kőrfűrész vagy a flex)

Szerintem próbáld ki. Annyira más, hogy itt akármit írunk nem igazán ad róla képet.

Amit tudni kell, hogy aki még nem lakott panelban sokkal rosszabbnak itéli meg, mint aki már egy-két évet lehúzott.

Az igaz, hogy most kertesben lakom, a kert miatt nem mennék szívesen vissza, de a hangos szomszédot pl. itt kis kifogtam

2015. máj. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, a családi ház még nem jelent kerti munkákat, van olyan, hogy a ház mellett van pár négyzetméter kikövezett udvar és annyi. De más megoldások is vannak, sajna nem ismerek megfelelő talajtakarót, amit nem kell nyírni, de azért évi pár fűnyírás sem a világ (eszünkben sincs hetente, nyáron pedig többnyire kiég :D nem szeretem a füvet, én nem bánom).


Nos, évtizedeket éltem panelban és kertes házban is. Én az utóbbit szeretem, de mindkettő nagyon változatos. Sosem hallottam, hogy a szomszéd pisil vagy köhög, de természetesen a nagyobb zajok átjönnek, ez ilyen. Egy időben tehetségtelen kölykök tanultak trombitálni, szerencsére nem sokáig :D

Ha dohányoznak a lépcsőházban vagy a liftben, az durva. Klausztrofóbiásnak főleg rossz a lift (én agorafíliásnak nevezem magam, nekem kell a tér, a kis lifteket én sem szeretem, de fél percig elviselem. Azért jobb nélküle).


Van előny és hátrány, de rengeteg múlik a környéken és a szomszédokon. Kertes házban is borzalmas a rossz szomszéd, lakásban is, a gyakori kinti zajok pedig mindenhova behatolnak.

2015. máj. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Panelban lakom már születésem óta, mindig csak a város változott, sajnos. :) Pedig szeretnék kertesben lakni, csak hát az anyagiak.

Nem Bp-en lakom, ezért ott nem tudom milyenek ezek az épületek, de Tatabányáról tudok véleményt írni. 4 emeletesben lakom, de volt már jobb lakásom is. Főleg a szomszédok miatt. Az alsó szomszédom egy gyökér, korban huszoneleje, a barátnőjével él együtt, de gyakran van hangzavar, zenebömböltetés, haverokkal bulizás. Persze ilyenkor mindent hallani. A felső szomszédom egy vénlány, még otthon is magassarkúban járkál sztem, annyira kopog. A lépcsőház is zeng ha megy el otthonról, olyan jó kis cipellői vannak. :) A pasija pedig láncdohányos, természetesen az ablakban szívja. De ha normálisak lennének a szomszédok, akkor nem lenne semmi gond.

Az előző lakásban ahol éltem, szinte semmit sem lehetett hallani, tökéletes volt. Sajna menni kellett.

Ha a csend a lényeg, akkor a téglaépítésű lakás jobb, mert a panelban tényleg hallatszik még a szomszéd wczése is.

A rezsi viszont alacsony, havi szinten kb 30-33 ezer,és ebben benne van minden. Nyáron még kevesebb.

Ha szereted a kerted, akkor az nagyon fog hiányozni, mert 4 fal közé vagy zárva egyfolytában.

2015. máj. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

anyagiaktól függ, mit tudsz megfizetni, de ha panel vagy tégla társasház, akkor inkább egy belső udvarra néző téglaház, szerintem:)

ha Buda, ott jobb a levegő, zöldebb és vannak csendes helyek. Lehet egy kis erkély, függőfolyosó ahova kiülhetsz munka után. Mert a kert nagyon hiányozhat.


Nagy különbség van a kerületek közt is. Mi tetszik jobban? mi legyen a közelben? jó bevásárló hely? piac? közlekedés? szórakozás? uszoda? nagy park? közösségi zöldségkert? orvos? kórház? parkolás? bicajozási lehetőség? ismerősök/barátok/ rokonok legyenek a közelben? szép kilátás? csendes hely? vagy nyüzsgő?


Ki tudsz próbálni sokfélét :)

2015. jún. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!