Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Magyarországon most mindenhol...

Magyarországon most mindenhol gyorsan emelkednek az ingatlanárak?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy emelkedtek, nem is keveset, főleg Budapesten. De az egész országban? Van olyan megye, város, ahol nemhogy emelkedtek volna, hanem csökkentek, vagy stagnálnak?

2015. máj. 17. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Budapesten es nehany nagyvaroson kivul szinte sehol nem emelkedtek, sot.
2015. máj. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Budapesten, meg talán az Észak-Dunántúlon emelkedtek csak.
2015. máj. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem.Nálunk a hegyen a kutyának sem kellenek az ingatlanok .
2015. máj. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Az ország nagy részén nem emelkedtek, sőt...
2015. máj. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nàlunk falun, Nógràdban,igencsak lefelé mennek az àrak...
2015. máj. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Most ezt sugallják az embereknek,hogy emelkednek az ingatlan árak,de ez nem teljesen van így.Én 2009-ben vettem egy lakást jóval a bekerülési ára alatt Egerben.Ez akkor bomba üzletnek tűnt,csak hogy azóta folyamatosan esnek az árak,ami a fizetőképes kereslet teljes hiányának köszönhető.

Talán most sikerül eladnom,de így is bukok rajta vagy 3milliót.Budapesten lehet,hogy most jobban pörög az ingatlan,ott pénz is jobban van,de az csak azért lehet ,mert az olyanok,mint én akik a jó befektetés reményében anno bevásároltak most szeretnének túladni ,a csak látszólag jól jövedelmező befektetésükön.Ebben nagy segítségükre van a média.

2015. máj. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Equinox válasza:
Korrekció. Az emberek elkezdtek félni a bankoktól, ugye a közel-múltbéli események meg az instabil gazdaság és a kiszámíthatatlan kormány miatt.. stb. A pénz könnyen veszít az értékéből, de a megfogható, hasznos értékek, pl.: lakások, fix befektetéseknek vehetőek. Persze ennek is folyamatosan ingázik az ára, de azért érzékelhető, hogy egy tulajdonodban levő ingatlannak mindig lesz értéke, szemben a pénzzel.
2015. máj. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

"de azért érzékelhető, hogy egy tulajdonodban levő ingatlannak mindig lesz értéke, szemben a pénzzel."


Csak az a kar hogy ez marhara nem igaz.

2015. máj. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A jegybanki kamat nagyon alacsony(1.80%),emiatt a betéti kamatok is a béka segge alatt vannak,és ebből még minden sz&rt levonogatnak a kedves bankok,és lehet hogy még a végén negatív kamatú pénzt kapsz vissza 1 év múlva.

( 1millát beteszel,oszt vissza kapsz 980ezret na ez nem jó buli)

Ezért vesz most mindenki ingatlant mert abba fektet ami remélhetőleg tartja az árát.

2015. máj. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak mesterséges árképzés és hírverés. Csak addig emelhetik, amíg nem jönnek rá, hogy fizetőképes kereslet viszont nincs. Senki nem akar lepukkant lakásba költözni, amire mondjuk dupláját kellene rákölteni, hogy lakható legyen, a többi használt lakás ára meg lassan utoléri az ugyanolyan kategóriájú új építésű lakások árait. Ez nem reális.

Tegnap kerestem fel egy ingatlan ügyben az ingatlanosát, kiderült, hogy bedőlt hiteles próbál megszabadulni a lakásától, és azért adja annyiért, hogy ki tudja fizetni a tartozását (megjegyzem, pár éve láttam ugyanezt a lakást, akkor csak passzív nézelődő voltam, akkor kb. 2 millióval volt olcsóbb...), nem is akarnak olyan vevővel üzletet kötni, aki szintén hitellel tudná csak kifizetni (függetlenül attól, hogy tudná fizetni vagy sem).

2015. máj. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!