Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az idős szomszédaink meghaltak...

Az idős szomszédaink meghaltak, és megvenném a lakásukat. De hogy lehet ezt tapintatosan megkérdezni a lányuktól?

Figyelt kérdés

Társasházban lakunk, és a folyosónkon laktak. Pár hete mindketten meghaltak. A lányukkal még nem találkoztam, de tudom, hogy ő intézi azt, amit ilyenkor kell.

Nem tudom, hogy el akarják e adni majd a lakást, vagy sem, mindenesetre engem komolyan érdekelne. De semmi elérhetőséget nem tudok hozzá.

Írjak egy levelet a postaládájukba? Mert azt időnként kiüríti...hogy fogalmazzak, hogy ne legyen tolakodó?


2015. jún. 1. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod elérni, tedd úgy, ahogy mondod. Add meg a címed és a telefonod, hogy kapcsolatba tudj vele kerülni. Ha nem jelentkezel, nem fognak rólad tudni.
2015. jún. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mikor édesapám meghalt minket is megkerestek, hogy megvennék a házát. Egyáltalán nem éreztük tolakodónak. Persze, amit az alapvető illem diktál tartsd be, de nyugodtan érdeklődhetsz szerintem.
2015. jún. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha már pár hete haltak meg, akkor szerintem most már tapintatosan megkeresheted a lányukat, nem gondolnám, hogy tolakodásnak venné, esetleg tedd is hozzá, hogy nem tolakodni akarsz, csak azt szeretnéd, hogy tudjon arról, érdekelne a lakás. Ha tapintatos vagy, nem hinném, hogy megharagszik. Igaz az is, hogy ha nem hozod a tudomására ezt, akkor nem fogja sehonnét sem megtudni.
2015. jún. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%
Először is részvét nyílvánítás aztán kitalálni valami kedves mesét, hogy a feleségemmel szerettünk volta egy nagyobb házba költözni mert a jelenlegi kicsi, de gondoltál arra, hogy ha ön el szándékozik adni a nagyszülei házát akkor én megvenném mert akkor egybe építhetném a két házat és akkor költöznünk se kellene. Persze lehet nem ezt akarod de valami normális sztorit kell neki mondani.
2015. jún. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell túlmagyarázni. Egy részvétnyilvánítás kíséretében egyszerűen meg kell írni, hogy amennyiben szándékuk van a lakás értékesítése, titeket érdekel.
2015. jún. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!