Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásra kifizetett bánatpénzt...

Lakásra kifizetett bánatpénzt milyen esetben lehet visszakövetelni?

Figyelt kérdés
esetemben a lakásról, amire kifizettem azt, kiderült (utólag, állítólag a tulaj nem tudta..), hogy tartozással van megterhelve, tehát jelen állapotában egyáltalán nem adható el. így azt az opciót kínálták fel, hogy a vételár egy részéből legyen a tartozás megfizetve, a maradékot kapja az eladó, viszont ennek magasabb ügyévi költsége van, amit szintén nekem kellene állnom, és időben is elhúzódik a folyamat ezáltal. szerintem érthető, hogy az eladóban ezek után megrendült a bizalmam (ki tudja, mi jön még). visszajár ilyen esetben a bánatpénz?

2015. jún. 18. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, mert a szerzôdéses feltételek az eladó miatt változnak meg. Mivel ezek rád elôre nem látható plusz terhet rónak, elállhatsz a vásárlásról! Akár még be is perelheted, ha az eladó részérôl bebizonyosodna a rosszhiszemûség.
2015. jún. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem visszakérheted. Bár valami gáz lehet a kommunikációban, mert emiatt nem kellene magasabbnak lennie az ügyvédi költségnek, és hosszabbnak sem kellene lennie a procedúrának, legfeljebb pár nappal - feltételezve, hogy a tartozás nem éri el a vételárat. Másrészről nincs kőbe vésve, hogy az ügyvédet muszáj teljes egészében a vevőnek fizetni, ilyen esetben simán megállapodhatnátok (még ha igaz is lenne, hogy lennének plusz ügyvédi költségek, hogy azt az eladó fizeti). Ennek ellenére én is visszalépnék (hacsak nem valami nagyon jó vételről vagy álmaim házáról lenne szó, legfeljebb méginkább odafigyelnék, és aminek csak lehet, személyesen néznék utána - pl. tulajdoni lap, szolgáltatói számlák, közös képvisel elszámolása), hiszen valóban nem bizalomgerjesztő kezdet:S
2015. jún. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!