Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 90 Millió Forintból hová...

90 Millió Forintból hová költöznétek? Részletek lent.

Figyelt kérdés
A családunkban 2 felnőtt és 2 általános iskolás gyermek van. Egy Gy-M-S megyei faluban lakunk szép helyen , családi házban és ezen kívül van egy kiadó házunk. Örököltünk még egy házat, amit nem kívánunk megtartani, mert jelenlegi formájában kiadhatatlan és pénzünk sincs a rendbe hozatalára. Összességében , ha mindent eladnánk lenne kb. 90 Millió Forintunk . Ennyi pénzből Magyarországon belül bárhol vásárolhatnánk házat és még pénz is maradna, de akár Bécs környékére is költözhetnénk egy átlagos házba. A jelenlegi lakhelyünkhöz már nem köt különösebben semmi, munkát szerintem találnánk bárhol mivel egyikünknek sincs olyan speciális végzettsége ami ehhez a helyhez kötné és németül is beszélünk. A gyerekek 4 és 6 év múlva középiskolába kerülnek , így nekik csak a kollégium jutna vagy napi 2x2 óra bejárás, ha nem változtatunk. Ti mit tennétek? Elköltöznétek valahová? Maradnátok és lesz ami lesz? Az örökség eladása után vennétek valamit kiadásra? Magyarországon belül Budapesten és környékén kívül még talán Győr érdekelne . Bécs mellé is mehetnénk, de akkor egy lapra kellene feltenni mindent. Sokan mennek most külföldre, de én nem rajongok annyira Ausztriáért, Németországért.
2015. szept. 16. 16:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Ha nem rajongsz Ausztriáért, maradj:) Szép helyen laksz, a jövedelem, bevételi forrás pedig lehetővé teszi, hogy jól is éljetek. Tény, hogy - a gyerekek szempontjából - nagyobb lehetőség külföld, de idegenben újra kezdeni mindent...:( Szerintem közösen beszéljétek meg és döntsétek el:)Ja igen, ha eladjátok az örökséget, mindenképp fektessétek be. Az ingatlan jó üzlet, főleg Győrben és környékén.
2015. szept. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Én nem mennék "idegenbe", amíg nem muszáj, viszont élhetőbb környékre költöznék, ahonnan a gyerekek simán bejutnak majd egy jó iskolába nap, mint nap és ti is találtok magatoknak megfelelő munkahelyet.

Én a kicsi, de környezetbarát házak híve vagyok, így ha ennyi pénzem lenne, biztosan figyelnék arra, hogy minél "zöldebb" legyen és itt nyilván nem a színére gondolok. :)

2015. szept. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Budapest és környéke: a Dunakanyar még nem drága, nem zsúfolt és van eladó ház bőven, kérdés, meddig. De a váci oldal már nem az igazi, sűrűn beépült. A másik még jó.

Budapesttől délre, Érd, Budaörs, Törökbálint stb. Zsúfolt, zajos, már egyáltalán nem jó.

2015. szept. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Mi is a kisebb gazdaságosabb házak mellet vagyunk és a jelenlegi is ilyen. Itt csak az a gond, hogy Győr 45-50 km és a tömegközlekedés átszállás és várakozás nélkül nem működik. Mosonmagyaróvár a legközelebbi város, de ott csak egy gimnázium és két szakközépiskola van. Győrt egyébként nem tartom különösebben vonzó helynek. Tény , hogy van sok munkahely, iskola, kórház, egyetem, de az életvitel messze nem olyan mint Budapesten. Bécs sokkal közelebb van BP-nél, de Bécs környékén egy kisebb ház teljesen lemerítené a keretünket és egy esetleges viszonteladásnál a pénzünk egyharmadát buknánk. A sokak által áhított Ausztriában 10% költség jön a vételárra és elvileg 25%-os adó , ha 10 éven belül eladjuk és nem veszünk másikat. Leányfalu, Szentendre amiket nézegettem , mindenképpen olyan hely kellene ami nem túl zsúfolt, de azért ki van építve a tömegközlekedés és nem 6-8 busz közlekedik naponta, mint itt. Van autónk kettő is , de egyikünk sem szeret vezetni főleg nem BP-en, Bécsben vagy Pozsonyban.
2015. szept. 17. 08:11
 5/26 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de ha 2 óra útra van minden nagyobb város, és kiadhatatlan állapotú az egyik ház, akkor az a 90 millióval komolyan fölé lőttetek. Eladni kell nem hirdetni. (Ha csak nem valami kacsalébon forgó amiben laktok).


De ahogy írod, nem köt semmi, sehova akkor oda mentek ahogy akartok. Nektek mi a prioritás? A gyerekek akkor 2. és 4. osztályosak? Tudnak annyira németül, hogy csak úgy év közben átírassátok őket osztrák iskolába? Kétlem.

Én Győr közelébe mennék ennyi pénzből. Mondjuk Győrújfalu, Zámoly stb

2015. szept. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Busszal és vonattal 2 óra Győr, autóval 45-50 perc , Pozsony belvárosa sem több 40 percnél. Mosonmagyaróvár 10 perc autóval, busszal 40. A kiadhatatlan házat 15 millióra becsülöm, 130 m2-es és Mosonmagyaróvártól 3 km-re van. A 90 Milliót nem tartom túlzásnak , földek is vannak és lehet még több pénz is lenne belőlük. Egyébként belföldön 50 milliónál többet nem szívesen adnék ki házért.
2015. szept. 17. 08:33
 7/26 A kérdező kommentje:
A gyerekek természetesen nem tudnak perfekt németül , de kint vannak külön olyan osztályok ahol a külföldi gyerekeket egy évig csak németre tanítják. Győrzámolyban mi a jó? Mindenért Győrbe kell menni és reggel gyakran dugó van Győr felé ,nem tudom milyen gyakran járnak arra a buszok ( vonat nincs) , de gyanítom nem 15-20 percenként. Győrben vagy BP-en egy autó bőven elég egy családnak míg falun 2 az alap és ezt is kell nézni.
2015. szept. 17. 08:41
 8/26 anonim ***** válasza:
Igazából kezdem azt érezni, hogy a hirtelen bemondott 90 millió némi fennhéjazásra ad alapot. Nehogy azt hidd, hogy Győr környékén eggyel több kocsi kell. Ha kertes házas területre mész ugyanúgy pest környékén is ritkább a tömegközlekedés, sőt az ilyen felkapott helyeken, mint Leányfalu és hasonlók, még nagyobb a dugó, mint Győrben. Minden reggel és délután áll a sor a bevezető utakon, mint a szög
2015. szept. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Nem tudom , hogy miért kell a milliókon rágódni. 3 db. családi ház és 20 hektár föld szerintem ér ennyit Mosonmagyaróváron és környékén. Nem érne ennyit akkor ér 80-at , de azért is lehet bárhol az országban házat venni. Őszintén szólva nem szívesen laknék Győrzámolyon, többször átutaztam rajta és be is kanyarodtam az új utcákba. Szépek a házak, de akkor is ott van a bejárás nyűge Győrbe. BP-környékén csak olyan helyre mennék ahonnan vonattal, Hévvel lehetne járni a közúti dugók miatt. Nekem mindegy hogy hol lakom, a gyerekek iskoláztatása az ami elgondolkodtat. Kollégista voltam középiskolában és máig nyomaszt a gondolat amikor szóba kerülnek azok az elvileg boldog évek. A gyerekeimnek nem kívánom a kollégiumot, szeretném nekik több lehetőséget kínálni.
2015. szept. 17. 10:06
 10/26 anonim ***** válasza:

20 hektár föld 30-40 millió, amiről szó sem volt eleinte.

Egyébként ha ilyen szempont a közlekedés akkor buktad az e elméletet. Nem akarlak ismét elkeseríteni, de ha HÉV/vonat távolságból akarod iskolába járatni a gyerekedet, az szintén napi 2x1 óra utazásnál több lesz nekik.

Vagy még mindig mehetsz jó környékre társasházba ennyiért. (nagyon jó környékre, nagyon jó lakásba, de nem luxuskörnyezetbe)

2015. szept. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!