Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tényleg olyan szörnyű dolog...

Tényleg olyan szörnyű dolog panelben lakni, mint azt sokan hangoztatják?

Figyelt kérdés

A vidékiek és a kertvárosokban élők sokszor "panelproli"-znak meg lepukkant környékeknek állítják be a panel lakásokból álló lakótelepeket.


Én soha az életben nem laktam még panelben, pedig már majdnem az ország minden részén éltem.


Tényleg rossz dolog panelben lakni, és tényleg igaz, hogy a munkásréteg lakik zömmel a panelekben?


2015. szept. 20. 15:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Igen , szörnyű.
2015. szept. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Néha jobb, mint vidéken, ahol mondjuk a faluban egyetlen közért van, a házon mindent magad kell hogy javítgass, nyírhatod a füvet és gyomlálhatsz estétől reggelig és a szomszéd mondjuk disznókat tart..
2015. szept. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem feltétlenül! Vannak előnyei meg hátrányai is. Ha reggeltől estig melózol akkor jó mert csak hazamész és kész. de ha sok a szabadidőd és nem a gépet vered és a tv t bambulod akkor nem a legjobb mert nem tudsz kimenni az udvarra. De a fűtésszámlám ugyan ott van télen mint egy vidéki átlagos és azonos méretű jurtának mindamellett hogy nem geccsolok a tüzelővel és mindíg meleg van 24 fok. Persze azt is szemelőtt kell tartanod hogy soha az életben nem mondod meg hogy a földszinten vagy a negyediken fúrja valaki a falat. Bármikor veszek bármit itt a panelrengetegben még vidéken majd ha a városban jársz majd akkor megveszed. Idióta szomszédok mindenütt vannak és lesznek is ezt sehol nem tudod megválogatni bárhol költözhet melléd bárki bármikor. Órákig sorolhatnám még de ez megint a pap és papné dolog
2015. szept. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Volt balszerencsém panelhez. Az biztos, hogy bármilyen hozzáállású is legyél, egy panelben hamarosan az egyik legrosszabb ellenséged az egyik közvetlen szomszédod lesz. Esetleg több is.

Vékonyak a falak, tényleg hallasz mindent. A fürdőszobából még érted is normál hangerőn, amit beszélnek.

Lakik mindenféle ember panelban. Volt ügyvéd szomszédom és tanár is. A többség vagy munkáscsalád, vagy betelepült paraszt, vagy antiszociális zajos direkt a szomszédot idegesítő kisebbség.

Egy panelház olyan, mint egy kisebb falu, egy nagyon rossz falu. Mindenki a másikkal foglalkozik, mennek a rossz pletykák, a kis szemétségek. Aki lakott ilyen helyen és csupa jó emlékei vannak, az szerintem nem érzékelt semmit a környezetéből.

Nem csak a panelok ilyen rosszak, hanem általában a társasházak. Nem egészséges dolog az, hogy gyakorlatilag összezárva kelljen élnie több idegen családnak. Ez kihozza mindenkiből a legrosszabbat. Én már ikerházba, sorházba sem szívesen költöznék, olyanba sem, ahol túl közel van a ház a kerítéshez. Azt mondom, a jó szomszéd minimum 5-10 méterre van.

2015. szept. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Én gyerekkent laktam panelban, nem volt gondunk, bár lehet az alsó szomszédunk nem így emlékszik, mert mi voltunk a "zajongó" kisgyerekek. Sok gyerekes volt, velük jóban voltunk.
2015. szept. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
Laktam panelban és engem nagyon zavartak a vékony falak, a fűtést akkor indították, amikor akarták, nem akkor,amikor én már fáztam. A szomszédok szexuális életéről is mindent tudtam, pedig nem voltak túl hangosak. A családi házba is lehet gázzal fűteni, meg árammal... A mi "jurtánk" 110 négyzetméter és egy 2000 négyzetméteres telken áll, fűnyíró traktorral 1,5 óra alatt bőven megvan a fűnyírás, még úgyis, hogy mi a férjemmel rodeózunk a kertben :). A tűzifa vágva érkezik, ezt egy vízbetétes cserépkályha eszi meg, és még a vizet is melegíti a radiátorokba. 100 000 forintért szoktunk fát venni, de ebből marad, idén nem kell vennünk a sok maradványfa miatt. 22-23 fok van a lakásban és jó nyílászárók. Ja és nem csak falun lehet családi házban élni. Nálunk senki nem tart disznót. A virágoskertet és a kis veteményest pedig hobbiból csináljuk. A házon mindent magamnak vagy az általam megfizetett embernek kell javítgatnia, de nem is fizetek havonta közös költséget. Ha akarom akkor bömböltetem a zenét éjjel is, nem zavarok vele senkit. :)
2015. szept. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%
ja és imádom a teret! Pl: 25 négyzetméteres konyhám van! :) utolsó voltam
2015. szept. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Én panelban laktam 10 évig.Vannak előnyei és hátrányai is.Hátrányai közé sorolnám a hangos szomszédokat. Kb ennyi. Jah meg nincs kerted, de ez nem csak panelra igaz.

A beképzelt és buta emberek szólják le az ilyen lakásokat.Ugyan olyan lakás ez is mint egy társasház vagy kertes ha belülről nézed.Közel van a bolt az orvos a mozi a bármi.Most vidékre, kertesbe fogunk költözni és járkálhatunk majd egy csomót mert a közelben nem nagyon van semmi csak egy kisbolt.

2015. okt. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én panelban nőttem fel, a szüleim értelmiséginek számítanak.


Megvan az előnye és a hátránya is, akár az összes többi típusnak.


Egy panelban pl. nem kell foglalkoznod hólapátolással, fűnyírással, a falak szárazak, nem szokott penészedni, egyre jobban ráállnak a korszerűsítésre, ami miatt a rezsi is kedvező lehet. Olyat nem tudsz csinálni, hogy csak egy helyiséget fűtesz esetleg, de a korszerűsítéssel megoldható, hogy szabályozd, mennyit fűtesz. Ahol én felnőttem, az a tömb részt vett a panelprogramban, megerősítették a szigetelést, korszerűbb ablakok és erkélyajtók lettek feltéve a régiek helyett, a tetőre szereltek napkollektort, vízóra van, és szabályozható fűtés. Ezek rengeteg spórolást jelentenek háztartásonként a korábbiakhoz képest. Inkább fölfelé-lefelé terjed a hang, szóval a mellettünk lakóktól semmit nem lehet áthallani. Viszont zajos szomszéddal bárhol lehet probléma, kertvárosi övezetben is.

Hozzá lehet szokni, én nem mondanám, hogy annyira szörnyű.

2015. okt. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Vannak előnyei és hátrányai egyaránt. Sok olyan embert ismerek aki soha nem költözne el panelból, de sok olyat is aki soha nem költözne be oda. Ha ebben gondolkozol, neked kell eldönteni, hogy számodra, a te szempontjaid alapján mi a jobb. Laktam panelban, majd társasházban és most házban.
2015. okt. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!