Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanjogi kérdés: Szerintet...

Ingatlanjogi kérdés: Szerintetek felszámolás során értékesített ingatlannál mi történik akkor, ha holtig tartó haszonélvezeti jog van bejegyezve? Törlésre kerül vagy nem?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert általában felszámolási eljárásnál történő értékesítésnél minden teher törlésre kerül, de véleményem szerint a holtig tartó haszonélvezeti jog nem kerül törlésre ebben az esetben.

2015. szept. 20. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Kit számolnak fel? Kinek van holtig tartó haszonélvezeti joga bejegyezve? Ki a tulajdonos?
2015. szept. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy cég kerül felszámolásra, az ingatlan a cég tulajdonosának nevén lehetett, aki nem tudta fizetni a felvett hiteleket, ezért a cége felszámolásra került. A felszámolási eljárás során értékesíti a felszámoló cég az ingatlant. Az ingatlanra be lett jegyezve egy holtig tartó haszonélvezeti jog - a felszámolandó cég egyik családtagjának nevére. Az ingatlan eladásáról gyakorlatilag a cég felszámolásával megbízott felszámolócég dönt, a korábbi tulajdonosnak már nincs beleszólása, hiszen az eladás során képződő bevételből törlesztik a hitelezők felé az adósságot. A kérdésem mindössze az, hogy vajon mi történik ebben az esetben a holtig tartó haszonélvezeti joggal?
2015. szept. 20. 22:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom a törvényt idézni ezért csak gondolkozom.

Ugye alapból eladás előtt a haszonélvezőnek le kell mondani a haszonélvezeti jogról.

Viszont kényszerintézkedés esetén nyilván sem a tulajnak, sem a haszonélvezőnek nincs beleszólása a dolgokba. Ezért feltételezem a tulajdonjoggal együtt törlik a haszonélvezeti jogot is. Különben érdekes szituáció állna fenn, amikor az új tulajdonos birtokba akarná venni a tulajdonát

2015. szept. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy a megszokott adás-vételi szerződésnél, amikor új tulajdonosa lesz az ingatlannak, akkor megmarad a holtig tartó haszonélvezeti jog.


"A haszonélvezeti jog akkor is fennmarad, ha más lesz az ingatlan tulajdonosa. A haszonélvezeti jog korlátozott időre és legfeljebb a jogosult élete végéig állhat fenn. Haszonélvezeti jogot egész ingatlanra, egész tulajdoni illetőségre vagy ezek eszmei hányadára, vagy az ingatlan természetben meghatározott vagy területnagyságban kifejezett részére lehet bejegyezni."


Viszont azt én sem tudom, hogy mi a helyzet akkor, ha az az eset áll fenn, amit a kérdésben leírtam. Vélhetően a felszámolásra kerülő cég tulajdonosa azért jegyeztette be a holtig tartó haszonélvezeti jogot az egyik családtagjára, hogy más azt ne tudja hasznosítani. Az biztos, hogy a különböző terhek törlésre kerülnek. Jó lenne, ha egy ingatlanjoggal foglalkozó szakember meg tudná válaszolni ezt a kérdést, mert szerintem sok embert érdekelne ez a téma.

2015. szept. 21. 08:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Viszont eladni csak a haszonélvező minimum hozzájárulásával lehet, ezért mondom, hogy nyilván felszámolás esetén megszűnik
2015. szept. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!