Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehetne saját lakásom?

Hogyan lehetne saját lakásom?

Figyelt kérdés

Szerencsére a diplomám megszerzése után másfél hónappal találtam munkát, így a szüleim végre levehették rólam a kezüket. Gondolkodom azon, hogy saját lakást kellene szerezni, de nem tudom, hogy hogyan (nyilván a spórolás az első lépés). Jelenleg még két másik projektre gyűjtöm a pénzt, de ha ügyes vagyok, akkor jövő nyártól el tudom kezdeni a lakásprojektet.

Megkerestek lakáskasszával, ezt még a szüleimmel megbeszélem, bár anyukám azt mondta, hogy ne indítsak ilyet.

Hitelt nem szeretnék felvenni, esetleg a lakáslízing jöhet számításba. Jelenleg egyedülállóként mik a lehetőségeim?



2015. okt. 17. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Mik a projektek?

Mennyit tudsz félrerakni?

Mennyibe lenne a lakás?

2015. okt. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szemműtét és fogszabályozó. Jelenleg a szemműtétre teszem el a 40-et (legalábbis így tervezem), utána a fogszabályozóra ugyanezt. Ha ezek megvannak, utána még mindig havi 40-et szeretnék félretenni: lakás (20-25), nyugdíjelőtakarésság (10) + egészségpénztár (5-10).

Konkrét lakást még nem néztem, de 6-10 M között gondolkodom. Nyilván addig még a lakásárak is felmehetnek...

Arra gondoltam, hogy van már vmennyi félretettem pénzem, de csak a bankban áll. A számlavezetés több, mint kamat... ezt a pénzt 20 000 Ft-onként betenném lakásmegtakarításba, ez így kb. két évig tartana. Addig mehetnek a fizetésemből a projektek. Szerintem így egyikről sem kellene lemondanom, nélkülöznöm sem kellene, de mégis elindulnék valamerre.

2015. okt. 17. 21:49
 3/4 anonim ***** válasza:
43%

Ha egyelore nincs semmi onerod, akkor hitel nelkul nem fog menni.

Mire osszesporolsz 6-8 milliot, addigra mar nem ott tartanak a lakasarak mint most.


Szerintem nem rossz otlet a lakastakarek, azt kezdd el felretenni, plusz kerelmezhetsz majd CSOK-ot, es ezt a kettot potolnad ki hitellel, ha sikerul ugy talalnod hogy a hitel ne legyen tobb mint a fele a lakas aranak, mar az is nagyon jo.

2015. okt. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A jelenlegi önerőmre kb. 2,5 M hitelt kapnék.


Ezt a CSOK-ot bármikor igényelhetem vagy csak akkor érdemes, ha már majdnem megvan a lakásár (fele)? Hol lehet ezt igényelni?

2015. okt. 25. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!