Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A lehetséges vevőnek a telek...

A lehetséges vevőnek a telek első megtekintésénél rögtön odaadhatom a telek beépíthetőségéről szóló dokumentumot?

Figyelt kérdés
Holnap jön egy érdeklődő, aki meg szeretné nézni a telkemet. Van egy dokumentumom, amit a főépítészi irodából kértem, a telek beépíthetőségéről szól, valamint a környék rendezési terve is szerepel benne. Az orra alá dughatom már az első alkalommal, vagy várjak még vele? Nem akarok bármit is rátukmálni. Szerintetek nem venné rossz néven?
2015. nov. 14. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem tenném!

Ha valóban komoly érdeklődő, ha akarja, rá tud kérdezni ő is, másrészt pedig minek, ha most nézi meg először, és meglehet, hogy még másik 10-et is meg fog nézni...

2015. nov. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is várd meg, amíg rákérdez. Épeszű ember amúgy is úgy vesz építési telket, hogy tájékozódik ezekről.
2015. nov. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne tukmáld rá, de ha rákérdez a beépíthetőségre, mutasd meg neki. Ez csak előny, ha tisztán lát mindenki.
2015. nov. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell odaadni neki. Ha be szeretné építeni, akkor úgy is rákérdez, hogy ez lehetséges-e. Erre válaszolhatsz úgy, hogy igen és amennyiben szeretné, akkor erről hivatalos dokumentumot is tudsz mutatni. Legyen nálad az autóban mondjuk és ennyi.
2015. nov. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rátukmálni, odaadni nem kell neki. De én jó néven venném, ha megmutatná az eladó.

Az ember úgyis úgy megy telket venni, hogy tudja mit és hány négyzetmétert akar építeni, egy szint/két szint, garázs, melléképület, ilyenek.

A beépíthetőségi százalékok mellett fontos az is, hogy mit hova lehet, az utcafronti telekhatárhoz képest hol kezdődhet az épület, maximális magasság, egyéb megkötések.


Szóval ha már megnézte, látod rajta hogy próbálja elképzelni mi hogyan férne el, akkor ajánld fel nyugodtan, hogy van nálad dokumentum a beépíthetőségről és a rendezési tervről, ha gondolja meg tudod mutatni.


Egy ilyen felajánlás csak jót jelent, azt hogy érted mi történik, nem vagy teljesen analfabéta.


Persze a tulajdoni lap még mindig fontosabb papír, de ezek sem elhanyagolhatóak.

2015. nov. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én csak akkor mutatnám meg, ha előnyös.

De ha el akarom adni, és pici telek, pici beépíthetőséggel, vagy olyan fura az alakja, hogy rossz helyre kerülhetne a ház, akkor nem hiszem, hogy a hiányosságokra és negatívumokra felhívnám mindenki figyelmét, mert akkor sose tudnám eladni.

Amikor elmész házat nézni, az eladók is a saját házuk előnyeit emelik ki, meg a hirdetések is így szólnak. Mikor volt felújítva, milyen a szigetelés, milyen jó ez, milyen jó az. Nem mondják a rosszakat, pl. hogy a szekrény mögött penészes a fal, a szomszéd egy alkoholista, aki minden éjjel ordít, stb.

2015. nov. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!