Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyek Csepel élhető és...

Janee a hegyről kérdése:

Melyek Csepel élhető és kerülendő részei?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlás előtt állok, családi okokból pedig elsősorban Csepelen keresek ingatlant. A Belvárost (Rákóczi-Kossuth-Táncsics utcák vonalát) egész jól ismerem, van azonban pár környék, ahova ritkábban járok, de néztem arrafelé is lakásokat, így érdekelne a kedves webes polgártársak véleménye, hogy mit tudnak azokról. Pontosabban a következő részekről:


- Szabótelep (Ady Endre utca, Árpád utca): Hallottam róla húzós dolgokat, de gyalog bejárva (2015 végén) annyira nem tűnt vészesnek (panelprogramosítottak több házat, és úgy-ahogy fejlesztik a zöldterületeket).


- Királymajor: Kicsit lepukkantak a társasházak (79'-80'-as építésűek ha jól tudom), de máskülönben szép domborzatú telepnek tűnt.


- Erdőalja: Nekem nyugisnak tűnt, esetleg van olyan része, ami kerülendő?


- Csillagtelep: Az északi része (Kossuth utca vége, Zrínyi utca és Óvoda utca környéke, Nap utca) nekem nyugisnak tűnt, de úgy tudom hogy 10-15 éve (mikor még tán Cservenka néven futott) elég rendezetlen volt a környék. Néhány csepeli kollégám azt mondta, Csillagtelepnek főleg a belső, régi építésű területei kerülendők, ezt meg tudjátok erősíteni?


- Erdősor: Nappal arra sétálva nem tűnt életveszélynek, de azt olvastam, hogy a Festő-Mázoló utcák környékén lévő társasházakban a Dzsumbujból kitelepített életvidám népeket helyeztek el. Emellett a Nyuszi sétánytól északra fekvő Szabadság utca társasházai sem festenek valami bizalomgerjesztően.


- Vízművek lakótelep: Eléggé külterület, de szintén nem tűnt gettónak.


Ófaluról és Gyártelepről nem hallottam jókat, Királyerdő pedig a társasházak hiánya miatt kiesik (legalábbis eladó lakásokról nem hallottam a környéken, csak házakról).


A "ne menj Csepelre"-féle frappáns válaszokat kérem hogy mellőzzük, minden más segítséget-véleményt előre is nagyon köszönök! :)



2016. jan. 10. 23:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%

Én a Szabótelepen vagy pontosabban az Ady-telepen lakok. Lehet hallani egy-egy durva balhét és rosszabb népség valóban el tud szabadulni errefelé, de buliból éjszakánként hazafelé tartva mégis mindig csendes a környék. Vagy csak mázlim van mindig. :D Nekem egyedül annyi a problémám, hogy nincs erkélyünk. Azonkívül szeretek itt lakni és egész életemben itt laktam. Páromat is ide akartam volna költöztetni, de teljesen más körülmények miatt vesztünk össze a témában. (Ez már nem is ide tartozik.) A közlekedést is szeretem, mert pontosan innen van minden jó irányban. Csepel-központ és Pesterzsébet között állok, sokat jártam Pesterzsébetre, és ráadásul azon keresztül járok dolgozni. Úgyhogy én itt teljesen jól megvagyok. :-) A többi lakótelep sem rossz, de már távolabbra vannak a Hévtől. Ettől függetlenül nagyon jónak tartom a Királymajort, mert közel áll a természethez és ott bátran lehet kutyát is bevállalni. :-)


29/F

2018. máj. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
37%
Sokat sétálok Csepelen, a közbiztonság jó, amióta Németh Szilárd fideszes polgármester idejében rendbe tették. Ezt el kell ismerni. Kb. ugyanolyan jó a közbiztonság, mint Mátyásföldön, bár az tény, hogy itt tarka népség lakik. Sok a kutyás, akik délutánonként hemzsegnek a parkokban, megy a duma, a kutya utáni kiabálás, a nevetgélés. Amúgy nincs gond, de a városrészen (Kertvárost kivéve) látszik, hogy ez egy munkásnegyed volt mindig. Ennek megfelelően persze mozgalmas is, nagy a nyüzsgés a csúcsidőkben, de szerencsére mindig van kerülőút. A panelek zömében távfűtés van. Ha nem így lenne, szerintem szélcsendes, ködös őszi napokon a szmog elviselhetetlen lenne, főleg a városközpontban.
2018. jún. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
72%

Hello! Ugyan több, mint 2 éves a kérdés, de azért írok, hátha megosztod/megosztjátok a friss tapasztalatokat.

Mi most állunk lakásvásárlás előtt, de egyáltalán nem ismerem Csepelt.

A kinézett lakás a Szt. Imre tér közelében van a Kossuth utcán. Vélemények?

2018. aug. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 kovpet ***** válasza:
35%
Mondjuk úgy, hogy nem az a legjobb hely Csepelen.
2018. aug. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
80%
Csepel első része, annyira nem jó, de nem is vészes, több ismerősöm is lakik arrafele. Ők szeretnek ott, gyalog elérik a hév-et.
2018. aug. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 sellolany ***** válasza:
Azt meg tudjátok mondani, hogy Csepel-Háros milyen?
2019. máj. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Süle Dominik ***** válasza:
Háros alapvetően csendes de a közlekedés katasztrófa és rendszeresek a dugók. Továbbá némelyik út nem szilárd.
2019. máj. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 dianaduchess válasza:
Esetleg a Popieluszkó utcáról is tudtok mondani valamit, hogy milyen?
2019. aug. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem költöznék oda, nem véletlenül kerülnek azon a részen annyiba az ingatlanok amennyibe. Ha lakást keresel sétányok környéke ha házat akkor Királyerdő. Háros, Gyártelep felejtsd elé.
2019. aug. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!